March 23, 2022
|
Palm Bay - Melbourne, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Darrien Grady SO Palm Bay 55.06 10
2 Derrick Caple 8 Edgewood 58.11 8
3 Jaheim Campbell JR Bayside 58.54 6
4 Adam Reynolds SO Bayside 59.07 5
5 Arthur Waters IV SR Melbourne 59.78 4
6 Jovary Jeannitton FR Palm Bay 1:00.07 3
7 Joao Leao JR Melbourne 1:00.55 2
8 Zachary Gerry FR Bayside 1:01.24 1
9 Logan Murphy SO Pineapple Cove (Palm Bay) 1:01.60 -
10 Jacob Dirzius SO Pineapple Cove (Palm Bay) 1:02.45 -
11 Antonio Petty JR Bayside 1:03.21 -
12 Zijay Fletcher FR Palm Bay 1:04.28 -
13 Jordan Wellmaker SO Melbourne 1:04.39 -
14 Taylor Morgan FR Eau Gallie 1:04.87 -
15 Joseph Gordon 8 Pineapple Cove (Palm Bay) 1:04.98 -
16 Jared Wells FR West Shore 1:05.18 -
17 Vincent Tran FR Edgewood 1:06.30 -
18 Timir Jace SO Eau Gallie 1:08.39 -
19 Mason Adams FR Space Coast 1:12.27 -
20 Kristopher Carman 7 Edgewood 1:24.41 -
21 Izan Caballero 6 Florida Prep 1:48.94 -
  RJ Sanz SO West Shore NT   
  Andrew Melachrinos 8 Odyssey Charter NT   
  Ethan Harmon FR Odyssey Charter NT   
  Luke Summer SO Odyssey Charter NT   
  Harper Noel FR Pineapple Cove (Palm Bay) NT   
  Jon Crapps FR Rockledge NT   
  Samir Edwards JR Rockledge NT   
  Daryl Bryant FR Space Coast NT   
  Aaron Murphy SO West Shore NT   
  Jalen Humphrey SR Eau Gallie NT   
  Kevaunie Henry SR Palm Bay NT   
  Justin McCurdy FR Eau Gallie NT   
  Kyle Burgher SO Melbourne NT   
  Daniel Arrubla FR Melbourne Central Catholic NT   
  Ricardo DeCius SR Florida Prep NT   
  Dylan Rivera SO Odyssey Charter NT   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Darrien Grady SO Palm Bay 55.06 10
5 Arthur Waters IV SR Melbourne 59.78 4
7 Joao Leao JR Melbourne 1:00.55 2
11 Antonio Petty JR Bayside 1:03.21 -
  Aaron Murphy SO West Shore NT   
  Ricardo DeCius SR Florida Prep NT   
  Kevaunie Henry SR Palm Bay NT   
  Samir Edwards JR Rockledge NT   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Derrick Caple 8 Edgewood 58.11 8
3 Jaheim Campbell JR Bayside 58.54 6
8 Zachary Gerry FR Bayside 1:01.24 1
9 Logan Murphy SO Pineapple Cove (Palm Bay) 1:01.60 -
10 Jacob Dirzius SO Pineapple Cove (Palm Bay) 1:02.45 -
  Ethan Harmon FR Odyssey Charter NT   
  Kyle Burgher SO Melbourne NT   
  Harper Noel FR Pineapple Cove (Palm Bay) NT   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Zijay Fletcher FR Palm Bay 1:04.28 -
13 Jordan Wellmaker SO Melbourne 1:04.39 -
15 Joseph Gordon 8 Pineapple Cove (Palm Bay) 1:04.98 -
  RJ Sanz SO West Shore NT   
  Jalen Humphrey SR Eau Gallie NT   
  Justin McCurdy FR Eau Gallie NT   
  Daniel Arrubla FR Melbourne Central Catholic NT   
  Jon Crapps FR Rockledge NT   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Taylor Morgan FR Eau Gallie 1:04.87 -
16 Jared Wells FR West Shore 1:05.18 -
17 Vincent Tran FR Edgewood 1:06.30 -
18 Timir Jace SO Eau Gallie 1:08.39 -
19 Mason Adams FR Space Coast 1:12.27 -
  Dylan Rivera SO Odyssey Charter NT   
  Andrew Melachrinos 8 Odyssey Charter NT   
  Daryl Bryant FR Space Coast NT   
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Adam Reynolds SO Bayside 59.07 5
6 Jovary Jeannitton FR Palm Bay 1:00.07 3
20 Kristopher Carman 7 Edgewood 1:24.41 -
21 Izan Caballero 6 Florida Prep 1:48.94 -
  Luke Summer SO Odyssey Charter NT