March 11, 2022
|
Palmer Trinity - Miami, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 RYAN GONZALEZ JR Doral Academy 11.29 10
2 Javon Robinson JR Miami Killian 11.53 8
3 Ty'rick Georges JR North Miami 11.63 6
4 Jarrod Carr SR Immaculata-LaSalle 11.65 4.5
4 Javaris Jones SR Miami Killian 11.65 4.5
6 Hakeem Labissiere SO North Miami 11.70 3
7 Elijah Henton SO Immaculata-LaSalle 11.75 2
8 Immanuel Bynum JR Florida Christian 11.85 1
9 Jimmy Neal SO Miami Jackson 11.88 -
10 Deandre Tamarez SR Miami Carol City 11.89 -
11 Timothy Brown SR Miami Southridge 11.90 -
12 Steve Louis-Jacques JR Miami Southridge 11.94 -
12 Joel Moore JR Miami Carol City 11.94 -
12 Joshua Pina SR Immaculata-LaSalle 11.94 -
15 De'Carlo Donaldson Jr. SR Gulliver Prep 12.00 -
16 Alton Smith SO Miami Southridge 12.01 -
17 James Louis SO Miami Southridge 12.02 -
18 Geronimo Castillo JR Divine Savior 12.04 -
19 James Brill SR Immaculata-LaSalle 12.05 -
20 JASON DEMETRIUS JR Doral Academy 12.16 -
20 Kamar Meza SR Gulliver Prep 12.16 -
22 Aaron Fields SO Miami Carol City 12.26 -
23 Deshun Flemings JR Miami Carol City 12.33 -
24 Christian Gonzalez JR Divine Savior 12.37 -
25 Sebastien Lacrete FR Gulliver Prep 12.45 -
26 Omar Delgado FR Mater Lakes 12.50 -
27 Rolando Perez FR Somerset Academy (SH) 12.58 -
28 Christian Campbell SR Mater Lakes 12.59 -
28 D.C. Cannon JR Gulliver Prep 12.59 -
30 Samoree Rogers JR SLAM (Miami) 12.62 -
31 Chaz Milton SO Somerset Academy (SH) 12.73 -
32 Dylon Lopez JR Mater Academy (Cutler Bay) 12.76 -
33 Adam Cohen JR NSU University 12.83 -
34 BRIAN LIZARAZO SR Doral Academy 12.84 -
35 Trayvan Moss SR Miami Jackson 12.87 -
36 Quincy Frierson 7 Florida Christian 12.89 -
37 Liam Rene FR Palmer Trinity 12.98 -
38 Jett Yurgealitis SO NSU University 13.00 -
39 Terrence Koffie 7 Mater Academy (Cutler Bay) 13.03 -
40 Aaron Teijeiro SR Florida Christian 13.08 -
41 Tony Sanchez SO NSU University 13.14 -
42 Lucas Alonso SO Palmer Trinity 13.19 -
43 Sebastian Duque JR Divine Savior 13.22 -
44 Jerimiah Osbourne SR Key West 13.26 -
45 Robert Richter SO Mater Academy (Cutler Bay) 13.28 -
46 Joseph Corpas SR Ferguson 13.29 -
46 Chandler Jackson JR Key West 13.29 -
48 franckly desir 8 SLAM (Miami) 13.30 -
49 phillip jones 7 SLAM (Miami) 13.31 -
50 Christopher Cruz FR Mater Academy (Cutler Bay) 13.47 -
51 Eric Granda JR Horeb Christian 13.50 -
52 Malik Mcintosh FR Mater Lakes 13.61 -
53 Emmanuel Vega SO Ferguson 13.83 -
54 Daniel Zarzabal SR Horeb Christian 13.85 -
55 Eduardo Guerra FR Ferguson 13.87 -
56 kanarious harris 7 SLAM (Miami) 13.99 -
57 Aiden Servellon 8 Mater Lakes 14.07 -
58 Sebastian Vanegas SR Ferguson 14.15 -
59 Antonio De Castilho FR Riviera Prep 14.35 -
60 DANIEL VILLALONGA JR AIE Charter 14.57 -
61 Pedro De Castilho JR Riviera Prep 14.93 -
62 Manny Valcarcel FR Riviera Prep 15.61 -
63 DYLAN TORRES JR AIE Charter 15.73 -
64 Walde Bien-Aime SO North Miami 15.79 -
65 David Ideses 7 Horeb Christian 16.05 -
66 Yansheng Luo JR Palmer Trinity 16.07 -
67 Henry Erazo-Nunez 6 Horeb Christian 16.31 -
68 Edward Arjona FR Riviera Prep 16.32 -
Boys' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 RYAN GONZALEZ JR Doral Academy 11.29 10
2 Javon Robinson JR Miami Killian 11.53 8
9 Jimmy Neal SO Miami Jackson 11.88 -
10 Deandre Tamarez SR Miami Carol City 11.89 -
12 Joshua Pina SR Immaculata-LaSalle 11.94 -
23 Deshun Flemings JR Miami Carol City 12.33 -
27 Rolando Perez FR Somerset Academy (SH) 12.58 -
Boys' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Alton Smith SO Miami Southridge 12.01 -
18 Geronimo Castillo JR Divine Savior 12.04 -
20 JASON DEMETRIUS JR Doral Academy 12.16 -
22 Aaron Fields SO Miami Carol City 12.26 -
31 Chaz Milton SO Somerset Academy (SH) 12.73 -
35 Trayvan Moss SR Miami Jackson 12.87 -
64 Walde Bien-Aime SO North Miami 15.79 -
Boys' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Ty'rick Georges JR North Miami 11.63 6
4 Jarrod Carr SR Immaculata-LaSalle 11.65 4.5
6 Hakeem Labissiere SO North Miami 11.70 3
7 Elijah Henton SO Immaculata-LaSalle 11.75 2
12 Steve Louis-Jacques JR Miami Southridge 11.94 -
17 James Louis SO Miami Southridge 12.02 -
19 James Brill SR Immaculata-LaSalle 12.05 -
Boys' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Immanuel Bynum JR Florida Christian 11.85 1
12 Joel Moore JR Miami Carol City 11.94 -
20 Kamar Meza SR Gulliver Prep 12.16 -
36 Quincy Frierson 7 Florida Christian 12.89 -
44 Jerimiah Osbourne SR Key West 13.26 -
Boys' 100 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 Sebastien Lacrete FR Gulliver Prep 12.45 -
26 Omar Delgado FR Mater Lakes 12.50 -
28 D.C. Cannon JR Gulliver Prep 12.59 -
34 BRIAN LIZARAZO SR Doral Academy 12.84 -
42 Lucas Alonso SO Palmer Trinity 13.19 -
Boys' 100 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Christian Gonzalez JR Divine Savior 12.37 -
30 Samoree Rogers JR SLAM (Miami) 12.62 -
32 Dylon Lopez JR Mater Academy (Cutler Bay) 12.76 -
40 Aaron Teijeiro SR Florida Christian 13.08 -
43 Sebastian Duque JR Divine Savior 13.22 -
46 Chandler Jackson JR Key West 13.29 -
48 franckly desir 8 SLAM (Miami) 13.30 -
Boys' 100 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
49 phillip jones 7 SLAM (Miami) 13.31 -
51 Eric Granda JR Horeb Christian 13.50 -
53 Emmanuel Vega SO Ferguson 13.83 -
54 Daniel Zarzabal SR Horeb Christian 13.85 -
55 Eduardo Guerra FR Ferguson 13.87 -
56 kanarious harris 7 SLAM (Miami) 13.99 -
Boys' 100 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
33 Adam Cohen JR NSU University 12.83 -
38 Jett Yurgealitis SO NSU University 13.00 -
41 Tony Sanchez SO NSU University 13.14 -
52 Malik Mcintosh FR Mater Lakes 13.61 -
57 Aiden Servellon 8 Mater Lakes 14.07 -
65 David Ideses 7 Horeb Christian 16.05 -
67 Henry Erazo-Nunez 6 Horeb Christian 16.31 -
Boys' 100 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
39 Terrence Koffie 7 Mater Academy (Cutler Bay) 13.03 -
45 Robert Richter SO Mater Academy (Cutler Bay) 13.28 -
46 Joseph Corpas SR Ferguson 13.29 -
50 Christopher Cruz FR Mater Academy (Cutler Bay) 13.47 -
63 DYLAN TORRES JR AIE Charter 15.73 -
66 Yansheng Luo JR Palmer Trinity 16.07 -
Boys' 100 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Timothy Brown SR Miami Southridge 11.90 -
15 De'Carlo Donaldson Jr. SR Gulliver Prep 12.00 -
28 Christian Campbell SR Mater Lakes 12.59 -
59 Antonio De Castilho FR Riviera Prep 14.35 -
60 DANIEL VILLALONGA JR AIE Charter 14.57 -
61 Pedro De Castilho JR Riviera Prep 14.93 -
62 Manny Valcarcel FR Riviera Prep 15.61 -
Boys' 100 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Javaris Jones SR Miami Killian 11.65 4.5
37 Liam Rene FR Palmer Trinity 12.98 -
58 Sebastian Vanegas SR Ferguson 14.15 -
68 Edward Arjona FR Riviera Prep 16.32 -