March 11, 2022
|
Palmer Trinity - Miami, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
0 Daniel Jimenez JR Ferguson 5:40.65
0 De'Vondre Fox SO Miami Southridge 6:33.45
0 Henry Davis FR Miami Southridge 5:51.35
0 Elias Marcayda FR Divine Savior 6:22.32
0 Jo Nunez SO Divine Savior 5:00.26
0 Joel Gutierrez FR Mater Lakes 6:26.62
0 Justin Garcia FR Mater Lakes 5:54.42
0 Jose Estrada 8 Mater Lakes 6:11.09
0 Angel Gonzales SR Mater Lakes 5:26.26
0 Justin Bosch FR Mater Lakes 6:08.16
0 Nicolas Osorio SO Mater Lakes 5:48.33
0 Amarion Jones JR Miami Southridge 5:32.83
0 Alejandro Barahona SO Immaculata-LaSalle 5:57.18
0 Alexander Guardado JR Ferguson 5:56.60
0 Dale Bittner JR Key West 5:44.13
0 ALEJANDRO GRANADOS FR AIE Charter 6:10.14
0 Jayden Lewis-Rowell SO Miami Carol City 5:25.50
0 MASON MUT JR Doral Academy 6:18.49
0 SANTIAGO MATUTE SO Doral Academy 5:25.91
0 MARCELO DURAN SO Doral Academy 6:08.35
0 Jonathan Pena FR Horeb Christian 5:01.93
0 Sebastian Larrota SR Immaculata-LaSalle 5:38.47
0 Kennedy Garay FR Immaculata-LaSalle 5:22.74
0 Jose Martinez SO Mater Lakes 5:39.35
0 Angel Elizade SO Mater Lakes 5:48.86
0 Zachary Rodriguez FR Palmer Trinity 6:26.70
0 Kia Zuccarini SO Palmer Trinity 6:03.43
0 Justo Berisso JR Palmer Trinity 5:47.39
0 Jacob Gurevich FR NSU University 5:52.60
0 Nicholas Perez FR Mater Lakes 6:06.68
0 Omar Perez SO Palmer Trinity 7:45.00
0 Alessandro Cancio FR Mater Lakes 6:34.85
0 Anthony Sierra FR Mater Lakes 6:54.60
0 Rafael Morin FR Palmer Trinity 7:00.18
0 Marco Calderoni FR Riviera Prep 5:43.77
0 Jack Garcia SO Mater Lakes 5:38.43
0 Franco Guimaraens FR Mater Lakes 6:13.19
0 Santiago Lardiez FR Riviera Prep 5:51.76
0 Luca Chamon FR Riviera Prep 6:15.52
  EMANUEL MOLINARES JR Doral Academy DNF
  George Wood-Leness JR Ransom Everglades DNF
  Nolan Wu SO Ransom Everglades DNF
  Taneko Bastian SO Miami Carol City DNF
  Jamal Roberts FR Miami Carol City DNF
  Gregorio Ramos FR Palmer Trinity DNF
  Jose Cruz SO Ferguson DNF
  Colbin Hill SO Key West DNF
  Lucas Montiel JR Key West DNF
  Henry Stark SO Palmer Trinity DNF
  Jeshua Osorio JR Mater Lakes DNF
  Alejandro Ortiz FR Mater Lakes DNF
  Enzo Diaz JR Mater Lakes DNF
  Daniel Gomez JR Mater Lakes DNF
  Sebastian Coraspe FR Mater Lakes DNF
  Jean Hernandez FR Mater Lakes DNF
  Christopher Gonzalez SO Mater Lakes DNF
  Daniel Esquivel SR Mater Lakes DNF
  jeremiah elington 6 SLAM (Miami) DNF
  Josiah Sinclair-Bergin 8 NSU University DNF
  Anthony Irby SO Miami Southridge DNF
  Daniel Gomez JR Immaculata-LaSalle DNF
  Eduardo del Rosal JR Palmer Trinity DNF
  Quinton Mayo FR Miami Carol City DNF
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
0 Marco Calderoni FR Riviera Prep 5:43.77
0 Alexander Guardado JR Ferguson 5:56.60
0 Dale Bittner JR Key West 5:44.13
0 MASON MUT JR Doral Academy 6:18.49
0 MARCELO DURAN SO Doral Academy 6:08.35
0 Jonathan Pena FR Horeb Christian 5:01.93
0 Jo Nunez SO Divine Savior 5:00.26
0 Jose Estrada 8 Mater Lakes 6:11.09
0 Angel Gonzales SR Mater Lakes 5:26.26
0 Nicolas Osorio SO Mater Lakes 5:48.33
0 Angel Elizade SO Mater Lakes 5:48.86
0 Jack Garcia SO Mater Lakes 5:38.43
0 Nicholas Perez FR Mater Lakes 6:06.68
0 Jacob Gurevich FR NSU University 5:52.60
0 Justo Berisso JR Palmer Trinity 5:47.39
0 Omar Perez SO Palmer Trinity 7:45.00
0 Daniel Jimenez JR Ferguson 5:40.65
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
0 Santiago Lardiez FR Riviera Prep 5:51.76
0 Rafael Morin FR Palmer Trinity 7:00.18
0 Zachary Rodriguez FR Palmer Trinity 6:26.70
0 Alejandro Barahona SO Immaculata-LaSalle 5:57.18
0 Kennedy Garay FR Immaculata-LaSalle 5:22.74