March 26, 2022
|
Lake Howell HS - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 100 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Karis Reese JR Lake Mary 15.17 10 0.7
2 Keyara Hillery SR Seminole (Sanford) 15.30 8 0.7
3 Ziann Facey SR Hagerty 15.84 6 0.7
4 Dinae Hemmings SR Seminole (Sanford) 16.74 5 0.7
5 Genesis Gunabe-Morgan SO East River 17.57 4 +0.0
6 Ariella Smith JR Seminole (Sanford) 17.63 3 0.7
7 Veronica Low JR Seabreeze 17.73 2 0.7
8 Zofie Rozankova SR Master's Academy (Oviedo) 18.35 1 +0.0
9 Chayil Logan JR Lake Brantley 18.36 - +0.0
10 Kimberly Ivey JR East River 18.63 - +0.0
11 Emaleth Wyckoff JR East River 18.64 - +0.0
12 Josie Harshbarger FR Oviedo 18.89 - 0.7
13 D'Zyia Slater FR Lake Howell 19.62 - 0.4
14 Riley Hale FR Seabreeze 19.98 - 0.4
15 Madyson Herber SO Winter Springs 20.49 - 0.4
16 Kamari Steplight SO Lake Brantley 20.84 - 0.4
17 Reagan Benjamin 8 Master's Academy (Oviedo) 21.18 - 0.4
18 Keniya Bullard SR Lake Mary 21.30 - 0.4
19 Breanna Loulan-Wyche SO Lake Mary 21.47 - 1.4
20 Neveah Jacob SO Hagerty 21.68 - 0.4
21 Casey Costa SO Hagerty 22.02 - +0.0
22 Natalie McCoy FR Circle Christian 22.68 - 1.4
23 Dakota Nunez FR Winter Springs 23.72 - 1.4
  Sydney Cooper SR Mainland DNS    -
  Aliana Martin SO Seabreeze DNS    -
  Aliyah Thompson FR Lake Howell DNS    -
  Eliana Nemasango JR Oviedo DNS    -
Girls' 100 Hurdles Section 1
W: 1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Breanna Loulan-Wyche SO Lake Mary 21.47 -
22 Natalie McCoy FR Circle Christian 22.68 -
23 Dakota Nunez FR Winter Springs 23.72 -
Girls' 100 Hurdles Section 2
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 D'Zyia Slater FR Lake Howell 19.62 -
14 Riley Hale FR Seabreeze 19.98 -
15 Madyson Herber SO Winter Springs 20.49 -
16 Kamari Steplight SO Lake Brantley 20.84 -
17 Reagan Benjamin 8 Master's Academy (Oviedo) 21.18 -
18 Keniya Bullard SR Lake Mary 21.30 -
20 Neveah Jacob SO Hagerty 21.68 -
  Aliyah Thompson FR Lake Howell DNS   
Girls' 100 Hurdles Section 3
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Genesis Gunabe-Morgan SO East River 17.57 4
8 Zofie Rozankova SR Master's Academy (Oviedo) 18.35 1
9 Chayil Logan JR Lake Brantley 18.36 -
10 Kimberly Ivey JR East River 18.63 -
11 Emaleth Wyckoff JR East River 18.64 -
21 Casey Costa SO Hagerty 22.02 -
  Aliana Martin SO Seabreeze DNS   
  Sydney Cooper SR Mainland DNS   
Girls' 100 Hurdles Section 4
W: 0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Karis Reese JR Lake Mary 15.17 10
2 Keyara Hillery SR Seminole (Sanford) 15.30 8
3 Ziann Facey SR Hagerty 15.84 6
4 Dinae Hemmings SR Seminole (Sanford) 16.74 5
6 Ariella Smith JR Seminole (Sanford) 17.63 3
7 Veronica Low JR Seabreeze 17.73 2
12 Josie Harshbarger FR Oviedo 18.89 -
  Eliana Nemasango JR Oviedo DNS