March 26, 2022
|
Lake Howell HS - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Carson McManus SO Circle Christian 42.09 10
2 Charles Scrabis JR Seabreeze 42.61 8
3 Nathan Gatchell SR Lake Mary 43.40 6
4 Anthony Berry SR University (Orlando) 44.49 5
5 Jeremy Quezada SR Lake Mary 45.20 4
6 Shamar Durham SO Seabreeze 45.21 3
7 Jayel Polane'o SO Winter Springs 46.31 2
8 Donovan Agard SO University (Orlando) 46.67 1
9 Jonathon Williams JR Mainland 47.03 -
10 Kael Morris SO East River 47.69 -
11 Chase Caron SR Lake Mary 47.88 -
12 Elijah Tanner JR Master's Academy (Oviedo) 48.22 -
13 Kade Law SO Hagerty 48.89 -
14 David Maldonado Batista JR Lake Howell 49.63 -
15 Jahlique Joefield SR Seminole (Sanford) 50.18 -
16 Noah Gutch SO Seminole (Sanford) 50.23 -
17 Malachi Plancher FR Lake Howell 50.40 -
18 Kyle Skillington SR Hagerty 50.80 -
19 Bao Nguyen JR University (Orlando) 50.82 -
20 Blake Conkling SR Master's Academy (Oviedo) 50.82 -
21 James Irwin JR Seminole (Sanford) 51.04 -
22 David Mejia SR Hagerty 51.49 -
23 James Farach SR East River 51.93 -
24 Matthew Haak JR Circle Christian 51.95 -
25 Logan Marchetti SO Lyman 52.20 -
26 Colin Fletcher JR East River 54.46 -
27 Santino Maiorino SO Oviedo 55.13 -
28 Thomas Nguyen SR Lyman 56.19 -
29 ARYA MALEKJAHANI FR Crooms 57.65 -
  Jaiden Roberts FR Lake Howell DNS   
  Charles White JR Geneva School DNS   
  Quiney Perez FR Crooms DNS   
  Eli Campbell JR Seabreeze DNS   
  Emmanuel Yisrael SO Mainland DNS   
  Julian Serra SO Winter Springs DNS   
  Austin Greer SO Master's Academy (Oviedo) DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 James Farach SR East River 51.93 -
24 Matthew Haak JR Circle Christian 51.95 -
28 Thomas Nguyen SR Lyman 56.19 -
29 ARYA MALEKJAHANI FR Crooms 57.65 -
Boys' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 David Maldonado Batista JR Lake Howell 49.63 -
17 Malachi Plancher FR Lake Howell 50.40 -
21 James Irwin JR Seminole (Sanford) 51.04 -
22 David Mejia SR Hagerty 51.49 -
26 Colin Fletcher JR East River 54.46 -
27 Santino Maiorino SO Oviedo 55.13 -
  Jaiden Roberts FR Lake Howell DNS   
  Quiney Perez FR Crooms DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Jayel Polane'o SO Winter Springs 46.31 2
9 Jonathon Williams JR Mainland 47.03 -
13 Kade Law SO Hagerty 48.89 -
15 Jahlique Joefield SR Seminole (Sanford) 50.18 -
18 Kyle Skillington SR Hagerty 50.80 -
19 Bao Nguyen JR University (Orlando) 50.82 -
25 Logan Marchetti SO Lyman 52.20 -
  Austin Greer SO Master's Academy (Oviedo) DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Donovan Agard SO University (Orlando) 46.67 1
10 Kael Morris SO East River 47.69 -
11 Chase Caron SR Lake Mary 47.88 -
12 Elijah Tanner JR Master's Academy (Oviedo) 48.22 -
16 Noah Gutch SO Seminole (Sanford) 50.23 -
20 Blake Conkling SR Master's Academy (Oviedo) 50.82 -
  Charles White JR Geneva School DNS   
  Julian Serra SO Winter Springs DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Carson McManus SO Circle Christian 42.09 10
2 Charles Scrabis JR Seabreeze 42.61 8
3 Nathan Gatchell SR Lake Mary 43.40 6
4 Anthony Berry SR University (Orlando) 44.49 5
5 Jeremy Quezada SR Lake Mary 45.20 4
6 Shamar Durham SO Seabreeze 45.21 3
  Eli Campbell JR Seabreeze DNS   
  Emmanuel Yisrael SO Mainland DNS