March 26, 2022
|
Lake Howell HS - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ella Chandler SR Seabreeze 2:18.98 10
2 Sarah Rudolph SR Circle Christian 2:24.64 8
3 Kaela Williams SR Circle Christian 2:32.08 6
4 Karis Guilbeau SR Winter Springs 2:34.28 5
5 Alena Pezzoli SO Hagerty 2:35.04 4
6 Mariaangel Lozada Carrillo SO Seminole (Sanford) 2:35.15 3
7 Allison Stromberg SR Seminole (Sanford) 2:38.03 2
8 Gianna Kistner JR Circle Christian 2:40.63 1
9 Caroline Mcclelland FR Lake Mary 2:45.24 -
10 Ashley Flay SR Lake Mary 2:48.49 -
11 Kayla Hall SR Seminole (Sanford) 2:50.43 -
12 Kaitlyn Harding JR Lake Mary 2:51.13 -
13 Erin Rodd SR Hagerty 2:52.09 -
14 Valentina Cabezas FR Lake Howell 2:54.65 -
15 Courtney Calhoun FR Oviedo 2:55.92 -
16 Jessica Merly SO Master's Academy (Oviedo) 2:57.48 -
17 Amaya Tyler SO Lake Howell 2:57.54 -
18 Loren Blumenfeld SO Oviedo 2:58.44 -
19 Charissa Thompson SR Hagerty 2:58.47 -
20 Grace Miller JR Geneva School 2:58.90 -
21 Juana Lozano FR University (Orlando) 3:00.03 -
22 Adriana Manidis JR Lake Brantley 3:00.51 -
23 Angelina Joseph JR Lake Brantley 3:03.80 -
24 Avery MacLaren FR Oviedo 3:04.29 -
25 Alayna Shepherd 6 Geneva School 3:04.47 -
26 Alyssa Grissom SR East River 3:07.59 -
27 Alyssa Figueroa SR East River 3:08.55 -
28 Ella Bates SO International Community 3:09.23 -
29 Reilly Miller SO Lake Brantley 3:17.60 -
30 Jordan Simeon SR University (Orlando) 3:24.22 -
31 Eishlee Anny Atanacio JR East River 3:26.40 -
32 Pippa Maughan SO Geneva School 3:32.66 -
  Ava Wyant SO Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Kalil Garza FR Lake Howell DNS   
  Gabrielle Macko SO Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Keira Davis FR Lyman DNS   
  Olivia Martin FR International Community DNS   
  Marin Hawryluk FR Mainland DNS   
  Cassidy Campbell JR Mainland DNS   
  Nickole Dane JR Seabreeze DNS   
  Mackenzie Nichols FR Seabreeze DNS   
  Taliyah Nixon FR Mainland DNS   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Courtney Calhoun FR Oviedo 2:55.92 -
21 Juana Lozano FR University (Orlando) 3:00.03 -
22 Adriana Manidis JR Lake Brantley 3:00.51 -
25 Alayna Shepherd 6 Geneva School 3:04.47 -
26 Alyssa Grissom SR East River 3:07.59 -
28 Ella Bates SO International Community 3:09.23 -
29 Reilly Miller SO Lake Brantley 3:17.60 -
30 Jordan Simeon SR University (Orlando) 3:24.22 -
31 Eishlee Anny Atanacio JR East River 3:26.40 -
32 Pippa Maughan SO Geneva School 3:32.66 -
  Olivia Martin FR International Community DNS   
  Keira Davis FR Lyman DNS   
  Gabrielle Macko SO Master's Academy (Oviedo) DNS   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Erin Rodd SR Hagerty 2:52.09 -
14 Valentina Cabezas FR Lake Howell 2:54.65 -
16 Jessica Merly SO Master's Academy (Oviedo) 2:57.48 -
17 Amaya Tyler SO Lake Howell 2:57.54 -
18 Loren Blumenfeld SO Oviedo 2:58.44 -
19 Charissa Thompson SR Hagerty 2:58.47 -
20 Grace Miller JR Geneva School 2:58.90 -
23 Angelina Joseph JR Lake Brantley 3:03.80 -
24 Avery MacLaren FR Oviedo 3:04.29 -
27 Alyssa Figueroa SR East River 3:08.55 -
  Kalil Garza FR Lake Howell DNS   
  Mackenzie Nichols FR Seabreeze DNS   
  Cassidy Campbell JR Mainland DNS   
  Taliyah Nixon FR Mainland DNS   
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ella Chandler SR Seabreeze 2:18.98 10
2 Sarah Rudolph SR Circle Christian 2:24.64 8
3 Kaela Williams SR Circle Christian 2:32.08 6
4 Karis Guilbeau SR Winter Springs 2:34.28 5
5 Alena Pezzoli SO Hagerty 2:35.04 4
6 Mariaangel Lozada Carrillo SO Seminole (Sanford) 2:35.15 3
7 Allison Stromberg SR Seminole (Sanford) 2:38.03 2
8 Gianna Kistner JR Circle Christian 2:40.63 1
9 Caroline Mcclelland FR Lake Mary 2:45.24 -
10 Ashley Flay SR Lake Mary 2:48.49 -
11 Kayla Hall SR Seminole (Sanford) 2:50.43 -
12 Kaitlyn Harding JR Lake Mary 2:51.13 -
  Marin Hawryluk FR Mainland DNS   
  Nickole Dane JR Seabreeze DNS   
  Ava Wyant SO Master's Academy (Oviedo) DNS