March 26, 2022
|
Lake Howell HS - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Nathaniel Davis SR Mainland 6.30m 20' 8" 10
  • 6.30  
  • 6.19  
  • 5.52  
2 Noah Sliger SR Master's Academy (Oviedo) 6.24m 20' 5.75" 8
  • FOUL  
  • 6.06  
  • 6.24  
3 Ivan Rodriguez JR University (Orlando) 6.17m 20' 3" 6
  • 5.66  
  • FOUL  
  • 6.17  
4 Brandon Taylor SR University (Orlando) 6.11m 20' 0.5" 5
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 6.11  
5 Carson McManus SO Circle Christian 6.02m 19' 9" 4
  • FOUL  
  • 6.02  
  • 5.99  
6 Blake Henson SO Hagerty 5.94m 19' 6" 3
  • 5.94  
  • 5.49  
  • 5.27  
7 Lewis Cornelius SR Lake Howell 5.92m 19' 5.25" 2
  • 5.92  
  • 5.55  
  • 5.57  
8 Emiril Gant SO Lake Mary 5.90m 19' 4.25" 1
  • 5.80  
  • 5.90  
  • 5.70  
9 Chris Lewis SR Seabreeze 5.87m 19' 3.25" -
  • 5.87  
  • PASS  
  • PASS  
10 Justin Stephens JR Seminole (Sanford) 5.86m 19' 2.75" -
  • 5.86  
  • 5.38  
  • 5.54  
11 Kamani Moses JR East River 5.73m 18' 9.75" -
  • 5.72  
  • 5.73  
  • 5.49  
12 Colin Fletcher JR East River 5.62m 18' 5.25" -
  • 5.25  
  • FOUL  
  • 5.62  
13 Landon Smith SO Seabreeze 5.61m 18' 5" -
  • 5.22  
  • 5.61  
  • 5.34  
14 Deon Butler SO Seminole (Sanford) 5.50m 18' 0.5" -
  • FOUL  
  • 5.50  
  • 5.44  
15 Torrell Golson JR Lake Howell 5.37m 17' 7.5" -
  • 5.37  
  • 5.30  
  • FOUL  
16 Malik Devine JR Winter Springs 5.34m 17' 6.25" -
  • 5.09  
  • 5.08  
  • 5.34  
17 Braylen Jones SO University (Orlando) 5.21m 17' 1.25" -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 5.21  
18 DANIEL SITDYKOV SO Crooms 5.18m 17' 0" -
  • 4.96  
  • 5.18  
  • 4.77  
19 Elijah Tanner JR Master's Academy (Oviedo) 5.13m 16' 10" -
  • 4.79  
  • 5.13  
  • 5.13  
20 Micah Karr SO Seabreeze 5.08m 16' 8" -
  • 5.07  
  • 4.83  
  • 5.08  
21 Kendrick Muhammad JR Lake Mary 5.02m 16' 5.75" -
  • 4.14  
  • 4.71  
  • 5.02  
22 Jayel Polane'o SO Winter Springs 4.96m 16' 3.25" -
  • 4.96  
  • 4.39  
  • 4.40  
23 Brighton Stanaland JR Master's Academy (Oviedo) 4.90m 16' 1" -
  • 4.83  
  • 4.90  
  • 4.86  
24 Salomon Vizcaino SO Winter Springs 4.73m 15' 6.25" -
  • 4.58  
  • 4.44  
  • 4.73  
25 Lester Williams III SO Seminole (Sanford) 4.72m 15' 6" -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 4.72  
26 Oliver Barfield FR Lake Brantley 4.61m 15' 1.5" -
  • 4.61  
  • 4.45  
  • 4.52  
27 John Thompson FR Circle Christian 4.59m 15' 0.75" -
  • 4.59  
  • 4.33  
  • 4.52  
28 Porter Williams FR Hagerty 4.54m 14' 10.75" -
  • 4.32  
  • 4.54  
  • FOUL  
29 Rainier Zayas FR Lake Brantley 3.94m 12' 11.25" -
  • FOUL  
  • 3.94  
  • 3.75  
  Victor Pelt SR East River NM NM   
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Braeden Marshall JR Lake Mary NM NM   
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Siddanth Rajan JR Hagerty NM NM   
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Preston Lewis JR Lake Brantley NM NM   
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Bray Kloznick JR Circle Christian DNS NM   
  Cameron Keels SO Lake Howell DNS NM   
  Jorein O'Neal FR Crooms DNS NM   
  Kalyb Evans SR Mainland DNS NM   
  Nicholas Antione SR Mainland DNS NM   
  JOSE MOLINA FR Crooms DNS NM   
Boys' Long Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 Nathaniel Davis SR Mainland 6.30m 20' 8" 10
2 Noah Sliger SR Master's Academy (Oviedo) 6.24m 20' 5.75" 8
3 Ivan Rodriguez JR University (Orlando) 6.17m 20' 3" 6
4 Brandon Taylor SR University (Orlando) 6.11m 20' 0.5" 5
5 Carson McManus SO Circle Christian 6.02m 19' 9" 4
6 Blake Henson SO Hagerty 5.94m 19' 6" 3
7 Lewis Cornelius SR Lake Howell 5.92m 19' 5.25" 2
8 Emiril Gant SO Lake Mary 5.90m 19' 4.25" 1
9 Chris Lewis SR Seabreeze 5.87m 19' 3.25" -
17 Braylen Jones SO University (Orlando) 5.21m 17' 1.25" -
20 Micah Karr SO Seabreeze 5.08m 16' 8" -
  Cameron Keels SO Lake Howell DNS NM   
  Nicholas Antione SR Mainland DNS NM   
Boys' Long Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
10 Justin Stephens JR Seminole (Sanford) 5.86m 19' 2.75" -
11 Kamani Moses JR East River 5.73m 18' 9.75" -
12 Colin Fletcher JR East River 5.62m 18' 5.25" -
13 Landon Smith SO Seabreeze 5.61m 18' 5" -
14 Deon Butler SO Seminole (Sanford) 5.50m 18' 0.5" -
15 Torrell Golson JR Lake Howell 5.37m 17' 7.5" -
16 Malik Devine JR Winter Springs 5.34m 17' 6.25" -
19 Elijah Tanner JR Master's Academy (Oviedo) 5.13m 16' 10" -
21 Kendrick Muhammad JR Lake Mary 5.02m 16' 5.75" -
25 Lester Williams III SO Seminole (Sanford) 4.72m 15' 6" -
28 Porter Williams FR Hagerty 4.54m 14' 10.75" -
  Preston Lewis JR Lake Brantley NM NM   
  Jorein O'Neal FR Crooms DNS NM   
Boys' Long Jump Flight 3
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
18 DANIEL SITDYKOV SO Crooms 5.18m 17' 0" -
22 Jayel Polane'o SO Winter Springs 4.96m 16' 3.25" -
23 Brighton Stanaland JR Master's Academy (Oviedo) 4.90m 16' 1" -
24 Salomon Vizcaino SO Winter Springs 4.73m 15' 6.25" -
26 Oliver Barfield FR Lake Brantley 4.61m 15' 1.5" -
27 John Thompson FR Circle Christian 4.59m 15' 0.75" -
29 Rainier Zayas FR Lake Brantley 3.94m 12' 11.25" -
  Braeden Marshall JR Lake Mary NM NM   
  Victor Pelt SR East River NM NM   
  Siddanth Rajan JR Hagerty NM NM   
  Kalyb Evans SR Mainland DNS NM   
  JOSE MOLINA FR Crooms DNS NM   
  Bray Kloznick JR Circle Christian DNS NM