March 26, 2022
|
Lake Howell HS - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Will Neeld FR Circle Christian 4:46.83 10
2 Calvin Jagen SO Circle Christian 4:50.47 8
3 Valentino Balzano JR Winter Springs 4:54.99 6
4 Julian Scanlon SO Hagerty 4:57.12 5
5 Suhaib Mansour SO East River 4:59.22 4
6 Alex Stevens JR Winter Springs 4:59.44 3
7 Hayden Herndon SO Seabreeze 5:00.22 2
8 Lucas Wells FR Seminole (Sanford) 5:04.97 1
9 Thomas Chitty FR Hagerty 5:05.80 -
10 Alex Madruga FR Hagerty 5:06.93 -
11 Jaelin Stojic FR Lyman 5:07.16 -
12 Connor Stromberg FR Lake Mary 5:08.07 -
13 Tyler Lewis FR Seabreeze 5:10.21 -
14 Michael Daher SR Master's Academy (Oviedo) 5:11.44 -
15 James Unwin SO Oviedo 5:13.57 -
16 Roman Bugos FR Seminole (Sanford) 5:19.21 -
17 Nathaniel Chon SR Circle Christian 5:22.02 -
18 Davis Alloway SO Oviedo 5:22.27 -
19 William Hernandez FR University (Orlando) 5:22.49 -
20 Mathew Pruitt FR Seminole (Sanford) 5:29.46 -
21 Alex Newman JR Oviedo 5:30.36 -
22 Kesean Lowe JR Lake Howell 5:31.22 -
23 Adrian Pabon Rivera SO Lake Mary 5:32.05 -
24 William Shifflett JR Lake Mary 5:32.93 -
25 Jose Escobar SR Lake Howell 5:40.11 -
26 Nathaniel Pasantes SR Master's Academy (Oviedo) 5:41.67 -
27 Vuong Vu FR East River 5:42.38 -
28 Carson Frasier FR Seabreeze 5:42.42 -
29 Hunter Smith FR Lake Howell 5:47.78 -
30 Joseph Parayil FR Crooms 5:49.81 -
31 Julian Cash FR East River 5:59.96 -
32 Jed Flood SO Geneva School 6:02.33 -
33 Justin Warhurst JR Lyman 6:03.68 -
34 Brandon Hill JR Lyman 6:08.85 -
35 Richard Walters SO Geneva School 6:45.87 -
36 Zechariah Zhong SO Geneva School 6:46.76 -
37 Wes Harshbarger SO International Community 8:02.08 -
  Andrew Newman SO Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Johneleir Rodriguez FR Winter Springs DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Alex Stevens JR Winter Springs 4:59.44 3
14 Michael Daher SR Master's Academy (Oviedo) 5:11.44 -
15 James Unwin SO Oviedo 5:13.57 -
18 Davis Alloway SO Oviedo 5:22.27 -
20 Mathew Pruitt FR Seminole (Sanford) 5:29.46 -
23 Adrian Pabon Rivera SO Lake Mary 5:32.05 -
25 Jose Escobar SR Lake Howell 5:40.11 -
26 Nathaniel Pasantes SR Master's Academy (Oviedo) 5:41.67 -
27 Vuong Vu FR East River 5:42.38 -
28 Carson Frasier FR Seabreeze 5:42.42 -
29 Hunter Smith FR Lake Howell 5:47.78 -
30 Joseph Parayil FR Crooms 5:49.81 -
31 Julian Cash FR East River 5:59.96 -
32 Jed Flood SO Geneva School 6:02.33 -
33 Justin Warhurst JR Lyman 6:03.68 -
34 Brandon Hill JR Lyman 6:08.85 -
35 Richard Walters SO Geneva School 6:45.87 -
36 Zechariah Zhong SO Geneva School 6:46.76 -
37 Wes Harshbarger SO International Community 8:02.08 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Will Neeld FR Circle Christian 4:46.83 10
2 Calvin Jagen SO Circle Christian 4:50.47 8
3 Valentino Balzano JR Winter Springs 4:54.99 6
4 Julian Scanlon SO Hagerty 4:57.12 5
5 Suhaib Mansour SO East River 4:59.22 4
7 Hayden Herndon SO Seabreeze 5:00.22 2
8 Lucas Wells FR Seminole (Sanford) 5:04.97 1
9 Thomas Chitty FR Hagerty 5:05.80 -
10 Alex Madruga FR Hagerty 5:06.93 -
11 Jaelin Stojic FR Lyman 5:07.16 -
12 Connor Stromberg FR Lake Mary 5:08.07 -
13 Tyler Lewis FR Seabreeze 5:10.21 -
16 Roman Bugos FR Seminole (Sanford) 5:19.21 -
17 Nathaniel Chon SR Circle Christian 5:22.02 -
19 William Hernandez FR University (Orlando) 5:22.49 -
21 Alex Newman JR Oviedo 5:30.36 -
22 Kesean Lowe JR Lake Howell 5:31.22 -
24 William Shifflett JR Lake Mary 5:32.93 -
  Johneleir Rodriguez FR Winter Springs DNS   
  Andrew Newman SO Master's Academy (Oviedo) DNS