March 12, 2022
|
Berkeley Prep - Tampa, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Sophie Haag JR Calvary Christian (Clr) 12.37 10 0.2
2 Rachael Uvieghara SO Palm Harbor University 12.49 8 0.2
3 kayla Hopkins SO Dunbar 12.92 6 0.2
4 Jasmine Jimenez SR Dunbar 13.18 5 0.2
5 Gabriella Solomon SR Dunbar 13.19 4 0.2
6 Annalyse Rogers SR Wesley Chapel 13.21 3 0.3
7 Giselle Uvieghara FR Palm Harbor University 13.27 2 0.2
8 Vanessa Martinez JR Tampa Bay Tech 13.29 1 0.2
9 Shaia Gallishaw FR George Jenkins 13.31 - 0.3
10 Kiavian Decosey SR Lakeland 13.36 - 0.3
11 Caitlyn Gordon SO Tampa Bay Tech 13.50 - 0.3
12 Sarah Martinez JR Calvary Christian (Clr) 13.51 - 0.3
13 Kaelyn Miller SO Tampa Bay Tech 13.54 - 0.3
14 Jadaah Wingfield JR Patel 13.64 - 0.2
15 Valeria Farjardo SO Wesley Chapel 13.84 - 0.3
16 Tatianna Stillman SO Dunbar 13.93 - 0.3
17 Latia Dove SR Wesley Chapel 13.95 - -2.9
18 Nathania McCarthy SO Tampa Bay Tech 14.00 - -1.3
19 Karis Louissaint FR Tampa Catholic 14.02 - -1.3
20 Mia Hastings SO Seffner Christian 14.19 - -2.8
21 Miley Falby FR Bishop McLaughlin 14.20 - -1.3
22 Jaden Wilson JR Wesley Chapel 14.21 - -2.9
23 Nicole D'Almeida SO Tampa Catholic 14.25 - -0.7
24 Aimiyah Woulard FR Dunbar 14.28 - -0.7
25 Ge'Niya Letter JR Lakeland 14.34 - -1.4
26 Emme Shoop SO Holy Names 14.35 - -0.7
27 Caroline Haislip SO Calvary Christian (Clr) 14.38 - -2.8
28 Mariah Thomas FR Tampa Bay Tech 14.49 - -1.7
29 Donaria Johnson SO Lakeland 14.52 - -2.8
30 Mikiyah Rucker SO Lakeland 14.53 - -1.1
31 Erin Holloway SR Seffner Christian 14.61 - -2.8
32 Katelyn Jackson FR Seffner Christian 14.62 - -1.1
33 Jiavanna Habib SR Tampa Prep 14.66 - -0.7
34 Abigail Saintelmy SR Wiregrass Ranch 14.69 - -3.5
35 Marily Diaz FR Berkeley Prep 14.71 - -1.1
36 Kaitlyn Llano JR Holy Names 14.74 - -1.7
37 Gabrielle Morrison SR Holy Names 14.77 - -0.7
38 Krystin Blenman SO Wesley Chapel 14.89 - -2.9
39 Treniti Fluker SO Tampa Catholic 14.93 - -3.5
40 Ahlana Wright JR George Jenkins 14.97 - -1.7
41 Destiny Davenport FR Dunbar 15.05 - -1.4
42 Ambria McTaggart JR Seffner Christian 15.06 - -3.5
43 Izabella Johnson SO Dunbar 15.11 - -2.4
44 Amani Teague SO Patel 15.12 - -0.7
45 Janeeta Shakir FR Tampa Bay Tech 15.20 - -1.0
46 Syniah Perkins FR Wesley Chapel 15.21 - -2.9
47 Megan Allen FR Clearwater Central Catholic 15.30 - -2.9
48 Brynne MacLaren SR Berkeley Prep 15.33 - -1.7
49 Anna Boling SR Berkeley Prep 15.34 - -1.1
50 Faith Sidwell SR Wiregrass Ranch 15.34 - -1.7
51 Claire Hunter SO Tampa Prep 15.37 - -1.7
52 Kirstyn Staton FR Lakeland 15.37 - -3.5
53 Mia Farley FR Wiregrass Ranch 15.38 - -1.1
54 Sabre'E Watson FR Dunbar 15.39 - -2.8
55 Jayana Rose SO George Jenkins 15.39 - -1.7
56 Catherine Pramberger FR Bishop McLaughlin 15.44 - -2.4
57 Elna Delcis FR Patel 15.44 - -3.5
58 Milicia Woodley SO Seffner Christian 15.50 - -1.0
59 Lina Rifai SO Lakeland 15.69 - -1.3
60 Isabella Sidwell FR Wiregrass Ranch 15.84 - -1.3
61 Rebecca McCune JR Mitchell 15.85 - -3.2
62 Nyla Antoine FR Tampa Bay Tech 15.88 - -1.0
63 Alyanah Tomor 8 Zephyrhills Christian 15.92 - -3.5
64 Isabel Harris FR George Jenkins 15.96 - -1.0
65 Avery Rothstein FR Tampa Prep 15.99 - -1.3
66 Kristen Boyll SO Palm Harbor University 16.12 - -1.0
67 Emmy Rudolph FR Zephyrhills Christian 16.20 - -2.8
68 Keana Querette FR Tampa Bay Tech 16.24 - -3.2
69 Taylah Mann FR Tampa Bay Tech 16.26 - -1.0
70 Kylee Boswell JR Mitchell 16.32 - -1.3
71 Donia Hassan FR George Jenkins 16.32 - -1.3
72 Nevaeh Morales JR Berkeley Prep 16.33 - -3.5
73 Aliah Bellon FR Lakeland 16.43 - -1.3
74 McKenzie Hilton FR George Jenkins 16.46 - -3.2
75 Jillian Bangos FR Tampa Catholic 16.48 - -3.2
76 Anallei Perez Campa FR Patel 16.78 - -1.4
77 Willow Bynum SR Wesley Chapel 16.80 - -2.4
78 Faith Simmons FR Tampa Bay Tech 16.84 - -1.3
79 Angelina Rivera FR Wiregrass Ranch 16.92 - -3.2
80 Arianna Rivera SO Zephyrhills Christian 16.93 - -2.9
81 Savana Coats FR Wesley Chapel 17.01 - -1.4
82 Melyssa Clermont FR Dunbar 17.04 - -2.4
83 Cati Sykes SO Mitchell 17.20 - -1.0
84 Brooke Bynum SR Wesley Chapel 17.21 - -1.4
85 Ana Macken SO Donahue Academy 17.79 - -1.4
86 Giulia Magnaguagno JR Mitchell 17.82 - -3.2
87 Sha'Ni Lawrence FR Tampa Bay Tech 18.22 - -1.1
88 Katy Hernandez SO Donahue Academy 18.58 - -1.4
89 Catherine Bell FR Bishop McLaughlin 20.84 - -2.4
  Elyssa Clemont FR Dunbar FS - -
Girls' 100 Meters Section 1
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Sophie Haag JR Calvary Christian (Clr) 12.37 10
2 Rachael Uvieghara SO Palm Harbor University 12.49 8
3 kayla Hopkins SO Dunbar 12.92 6
4 Jasmine Jimenez SR Dunbar 13.18 5
5 Gabriella Solomon SR Dunbar 13.19 4
7 Giselle Uvieghara FR Palm Harbor University 13.27 2
8 Vanessa Martinez JR Tampa Bay Tech 13.29 1
14 Jadaah Wingfield JR Patel 13.64 -
Girls' 100 Meters Section 2
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Annalyse Rogers SR Wesley Chapel 13.21 3
9 Shaia Gallishaw FR George Jenkins 13.31 -
10 Kiavian Decosey SR Lakeland 13.36 -
11 Caitlyn Gordon SO Tampa Bay Tech 13.50 -
12 Sarah Martinez JR Calvary Christian (Clr) 13.51 -
13 Kaelyn Miller SO Tampa Bay Tech 13.54 -
15 Valeria Farjardo SO Wesley Chapel 13.84 -
16 Tatianna Stillman SO Dunbar 13.93 -
Girls' 100 Meters Section 3
W: -2.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Mia Hastings SO Seffner Christian 14.19 -
27 Caroline Haislip SO Calvary Christian (Clr) 14.38 -
29 Donaria Johnson SO Lakeland 14.52 -
31 Erin Holloway SR Seffner Christian 14.61 -
54 Sabre'E Watson FR Dunbar 15.39 -
67 Emmy Rudolph FR Zephyrhills Christian 16.20 -
Girls' 100 Meters Section 4
W: -1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
28 Mariah Thomas FR Tampa Bay Tech 14.49 -
36 Kaitlyn Llano JR Holy Names 14.74 -
40 Ahlana Wright JR George Jenkins 14.97 -
48 Brynne MacLaren SR Berkeley Prep 15.33 -
50 Faith Sidwell SR Wiregrass Ranch 15.34 -
51 Claire Hunter SO Tampa Prep 15.37 -
55 Jayana Rose SO George Jenkins 15.39 -
Girls' 100 Meters Section 5
W: -1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Nathania McCarthy SO Tampa Bay Tech 14.00 -
19 Karis Louissaint FR Tampa Catholic 14.02 -
21 Miley Falby FR Bishop McLaughlin 14.20 -
70 Kylee Boswell JR Mitchell 16.32 -
Girls' 100 Meters Section 6
W: -0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Nicole D'Almeida SO Tampa Catholic 14.25 -
24 Aimiyah Woulard FR Dunbar 14.28 -
26 Emme Shoop SO Holy Names 14.35 -
33 Jiavanna Habib SR Tampa Prep 14.66 -
37 Gabrielle Morrison SR Holy Names 14.77 -
44 Amani Teague SO Patel 15.12 -
Girls' 100 Meters Section 7
W: -1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
30 Mikiyah Rucker SO Lakeland 14.53 -
32 Katelyn Jackson FR Seffner Christian 14.62 -
35 Marily Diaz FR Berkeley Prep 14.71 -
49 Anna Boling SR Berkeley Prep 15.34 -
53 Mia Farley FR Wiregrass Ranch 15.38 -
87 Sha'Ni Lawrence FR Tampa Bay Tech 18.22 -
Girls' 100 Meters Section 8
W: -3.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
34 Abigail Saintelmy SR Wiregrass Ranch 14.69 -
39 Treniti Fluker SO Tampa Catholic 14.93 -
42 Ambria McTaggart JR Seffner Christian 15.06 -
52 Kirstyn Staton FR Lakeland 15.37 -
57 Elna Delcis FR Patel 15.44 -
63 Alyanah Tomor 8 Zephyrhills Christian 15.92 -
72 Nevaeh Morales JR Berkeley Prep 16.33 -
Girls' 100 Meters Section 9
W: -1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
45 Janeeta Shakir FR Tampa Bay Tech 15.20 -
58 Milicia Woodley SO Seffner Christian 15.50 -
62 Nyla Antoine FR Tampa Bay Tech 15.88 -
64 Isabel Harris FR George Jenkins 15.96 -
66 Kristen Boyll SO Palm Harbor University 16.12 -
69 Taylah Mann FR Tampa Bay Tech 16.26 -
83 Cati Sykes SO Mitchell 17.20 -
Girls' 100 Meters Section 10
W: -3.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
61 Rebecca McCune JR Mitchell 15.85 -
68 Keana Querette FR Tampa Bay Tech 16.24 -
74 McKenzie Hilton FR George Jenkins 16.46 -
75 Jillian Bangos FR Tampa Catholic 16.48 -
79 Angelina Rivera FR Wiregrass Ranch 16.92 -
86 Giulia Magnaguagno JR Mitchell 17.82 -
Girls' 100 Meters Section 11
W: -1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
59 Lina Rifai SO Lakeland 15.69 -
60 Isabella Sidwell FR Wiregrass Ranch 15.84 -
65 Avery Rothstein FR Tampa Prep 15.99 -
71 Donia Hassan FR George Jenkins 16.32 -
73 Aliah Bellon FR Lakeland 16.43 -
78 Faith Simmons FR Tampa Bay Tech 16.84 -
  Elyssa Clemont FR Dunbar FS -
Girls' 100 Meters Section 12
W: -1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 Ge'Niya Letter JR Lakeland 14.34 -
41 Destiny Davenport FR Dunbar 15.05 -
76 Anallei Perez Campa FR Patel 16.78 -
81 Savana Coats FR Wesley Chapel 17.01 -
84 Brooke Bynum SR Wesley Chapel 17.21 -
85 Ana Macken SO Donahue Academy 17.79 -
88 Katy Hernandez SO Donahue Academy 18.58 -
Girls' 100 Meters Section 13
W: -2.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Latia Dove SR Wesley Chapel 13.95 -
22 Jaden Wilson JR Wesley Chapel 14.21 -
38 Krystin Blenman SO Wesley Chapel 14.89 -
46 Syniah Perkins FR Wesley Chapel 15.21 -
47 Megan Allen FR Clearwater Central Catholic 15.30 -
80 Arianna Rivera SO Zephyrhills Christian 16.93 -
Girls' 100 Meters Section 14
W: -2.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
43 Izabella Johnson SO Dunbar 15.11 -
56 Catherine Pramberger FR Bishop McLaughlin 15.44 -
77 Willow Bynum SR Wesley Chapel 16.80 -
82 Melyssa Clermont FR Dunbar 17.04 -
89 Catherine Bell FR Bishop McLaughlin 20.84 -