March 12, 2022
|
Berkeley Prep - Tampa, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kendall Hughes SR Newsome 2:19.35 10
2 Elizabeth Williamson FR Holy Names 2:20.01 8
3 Jaa'Ln McBride SO George Jenkins 2:25.90 6
4 Avery Smith FR Lakeland 2:28.82 5
5 Eden Goddard SR Lakeland 2:35.37 4
6 Chloe Carson SO Holy Names 2:38.47 3
7 Lillian Hund FR Holy Names 2:39.25 2
8 Rachel Harrar FR Newsome 2:41.07 1
9 Hannah Latif SO Berkeley Prep 2:41.19 -
10 Caitlyn Gordon SO Tampa Bay Tech 2:41.24 -
11 Peyton Tyll FR Newsome 2:42.40 -
12 Jessica Brickhaus SO Newsome 2:42.45 -
13 Landyn Williams JR Wiregrass Ranch 2:42.91 -
14 Ava Walsh SR Carrollwood 2:43.96 -
15 Abby Armstrong JR Berkeley Prep 2:44.10 -
16 Sienna Paras SO Wiregrass Ranch 2:44.19 -
17 Thalia Fraifer SR Berkeley Prep 2:44.96 -
18 Ashlynn Jacobson SO Newsome 2:46.37 -
19 Meagan McFarland JR Tampa Prep 2:47.24 -
20 Skyler Knott JR Newsome 2:48.53 -
21 Emerson Growcock JR Holy Names 2:48.88 -
22 Katherine Adams SO Lakeland 2:49.30 -
23 Grace Boatright JR George Jenkins 2:49.71 -
24 Faith Romero JR Donahue Academy 2:49.79 -
25 Kaleigh Malick SR George Jenkins 2:52.24 -
26 Addi Galloway FR Calvary Christian (Clr) 2:52.75 -
27 Emily Richardson SO Berkeley Prep 2:53.96 -
28 Erica Tateishi SR George Jenkins 2:54.75 -
29 Evelyn Hoffert FR Lakeland 2:54.85 -
30 Karley Paul FR George Jenkins 2:56.72 -
31 Karol Sedrak SO Palm Harbor University 2:57.58 -
32 Lila Flowers 6 Berkeley Prep 2:59.72 -
33 Arya Khosla 6 Berkeley Prep 2:59.75 -
34 Ella Armstrong 6 Berkeley Prep 2:59.80 -
35 Rachel Kinnick FR Donahue Academy 3:00.06 -
36 Mattie Vann SO Lakeland 3:00.87 -
37 Lara Falero FR Patel 3:01.38 -
38 Ashlyn Blanton JR George Jenkins 3:02.19 -
39 Olivia Townsend SR Tampa Catholic 3:02.39 -
40 Lindsay Edwards SO Newsome 3:02.93 -
41 Catherine Graham SR Donahue Academy 3:03.24 -
42 Rebecca Schmina FR Donahue Academy 3:04.04 -
43 Alyssa Comisky SO George Jenkins 3:04.31 -
44 Maggie Brewer 6 Berkeley Prep 3:04.72 -
45 Willow Bynum SR Wesley Chapel 3:06.46 -
46 Kendyl Walker SO Wiregrass Ranch 3:06.48 -
47 Natalie Kelley JR Berkeley Prep 3:07.26 -
48 Kayla Clayton FR Palm Harbor University 3:10.93 -
49 Sarah Plunkett SO Patel 3:11.46 -
50 Jordan Beamon-Murry JR Wesley Chapel 3:12.53 -
51 Lauren Deerwester FR Calvary Christian (Clr) 3:15.55 -
52 Catherine Pramberger FR Bishop McLaughlin 3:17.65 -
53 Brooke Bynum SR Wesley Chapel 3:17.71 -
54 Indyra Wright FR Newsome 3:17.73 -
55 Sydney Jackson SO Tampa Prep 3:18.80 -
56 Carmen Cano FR Wiregrass Ranch 3:28.98 -
57 Sydney Camp FR Wiregrass Ranch 3:43.76 -
58 Ellie Fladd FR Zephyrhills Christian 4:12.85 -
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kendall Hughes SR Newsome 2:19.35 10
2 Elizabeth Williamson FR Holy Names 2:20.01 8
3 Jaa'Ln McBride SO George Jenkins 2:25.90 6
4 Avery Smith FR Lakeland 2:28.82 5
5 Eden Goddard SR Lakeland 2:35.37 4
6 Chloe Carson SO Holy Names 2:38.47 3
7 Lillian Hund FR Holy Names 2:39.25 2
10 Caitlyn Gordon SO Tampa Bay Tech 2:41.24 -
21 Emerson Growcock JR Holy Names 2:48.88 -
25 Kaleigh Malick SR George Jenkins 2:52.24 -
28 Erica Tateishi SR George Jenkins 2:54.75 -
37 Lara Falero FR Patel 3:01.38 -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Rachel Harrar FR Newsome 2:41.07 1
9 Hannah Latif SO Berkeley Prep 2:41.19 -
12 Jessica Brickhaus SO Newsome 2:42.45 -
13 Landyn Williams JR Wiregrass Ranch 2:42.91 -
14 Ava Walsh SR Carrollwood 2:43.96 -
15 Abby Armstrong JR Berkeley Prep 2:44.10 -
16 Sienna Paras SO Wiregrass Ranch 2:44.19 -
17 Thalia Fraifer SR Berkeley Prep 2:44.96 -
18 Ashlynn Jacobson SO Newsome 2:46.37 -
19 Meagan McFarland JR Tampa Prep 2:47.24 -
20 Skyler Knott JR Newsome 2:48.53 -
22 Katherine Adams SO Lakeland 2:49.30 -
23 Grace Boatright JR George Jenkins 2:49.71 -
24 Faith Romero JR Donahue Academy 2:49.79 -
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Peyton Tyll FR Newsome 2:42.40 -
26 Addi Galloway FR Calvary Christian (Clr) 2:52.75 -
27 Emily Richardson SO Berkeley Prep 2:53.96 -
29 Evelyn Hoffert FR Lakeland 2:54.85 -
30 Karley Paul FR George Jenkins 2:56.72 -
31 Karol Sedrak SO Palm Harbor University 2:57.58 -
32 Lila Flowers 6 Berkeley Prep 2:59.72 -
33 Arya Khosla 6 Berkeley Prep 2:59.75 -
34 Ella Armstrong 6 Berkeley Prep 2:59.80 -
35 Rachel Kinnick FR Donahue Academy 3:00.06 -
36 Mattie Vann SO Lakeland 3:00.87 -
38 Ashlyn Blanton JR George Jenkins 3:02.19 -
39 Olivia Townsend SR Tampa Catholic 3:02.39 -
41 Catherine Graham SR Donahue Academy 3:03.24 -
42 Rebecca Schmina FR Donahue Academy 3:04.04 -
43 Alyssa Comisky SO George Jenkins 3:04.31 -
47 Natalie Kelley JR Berkeley Prep 3:07.26 -
Girls' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
40 Lindsay Edwards SO Newsome 3:02.93 -
44 Maggie Brewer 6 Berkeley Prep 3:04.72 -
45 Willow Bynum SR Wesley Chapel 3:06.46 -
46 Kendyl Walker SO Wiregrass Ranch 3:06.48 -
48 Kayla Clayton FR Palm Harbor University 3:10.93 -
49 Sarah Plunkett SO Patel 3:11.46 -
50 Jordan Beamon-Murry JR Wesley Chapel 3:12.53 -
51 Lauren Deerwester FR Calvary Christian (Clr) 3:15.55 -
52 Catherine Pramberger FR Bishop McLaughlin 3:17.65 -
53 Brooke Bynum SR Wesley Chapel 3:17.71 -
54 Indyra Wright FR Newsome 3:17.73 -
55 Sydney Jackson SO Tampa Prep 3:18.80 -
56 Carmen Cano FR Wiregrass Ranch 3:28.98 -
57 Sydney Camp FR Wiregrass Ranch 3:43.76 -
58 Ellie Fladd FR Zephyrhills Christian 4:12.85 -