March 12, 2022
|
Berkeley Prep - Tampa, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Zachery Florendo SR Calvary Christian (Clr) 2:02.48 10
2 William Berg SO Newsome 2:03.93 8
3 Max Moore SR Palm Harbor University 2:04.25 6
4 Mason Doyle SR Berkeley Prep 2:07.59 5
5 Mason Spearin SO Wiregrass Ranch 2:07.72 4
6 Mark Amin JR Palm Harbor University 2:08.40 3
7 Dylan Nolan JR Clearwater Central Catholic 2:08.44 2
8 Wade LaRue SR Newsome 2:08.96 1
9 Matthew Gunn SO Palm Harbor University 2:09.70 -
10 Wolfgang Weber SR Berkeley Prep 2:10.13 -
11 Kristopher Glazewski SR Newsome 2:10.48 -
12 Joshua Hindman SO Mitchell 2:10.84 -
13 Leo Borjorn SO Donahue Academy 2:12.08 -
14 Ryan Matthews SR Calvary Christian (Clr) 2:13.07 -
15 Jaren Chapman JR Newsome 2:14.17 -
16 Scott Bucklin SR Newsome 2:15.05 -
17 Richard Dodge SR Newsome 2:15.35 -
18 Loi Park SR Berkeley Prep 2:15.46 -
19 Yessen Guardado SO Dunbar 2:16.02 -
20 Usir McClellan SR Clearwater Central Catholic 2:16.14 -
21 Noah Simard JR Wesley Chapel 2:16.35 -
22 Henry Moore JR Wiregrass Ranch 2:17.86 -
23 Hunter Boggs SO Wiregrass Ranch 2:18.49 -
24 David Romero SO Palm Harbor University 2:18.95 -
25 Ramon Martinez SO Dunbar 2:20.06 -
26 Brandon Leung SO Newsome 2:20.96 -
27 Tyler Dana FR Wiregrass Ranch 2:21.52 -
28 Garrett Pelletier JR Newsome 2:21.77 -
29 Aiden Hutchins FR Zephyrhills Christian 2:22.18 -
30 Andres Flores FR Wesley Chapel 2:22.85 -
31 Julius Brocks 8 Seffner Christian 2:23.01 -
32 Ben Freeze SO Donahue Academy 2:23.85 -
33 Ethan Marrow FR Tampa Prep 2:24.59 -
34 Gabe Slater SR Carrollwood 2:24.60 -
35 Ricardo Figueroa-Carrello SR Newsome 2:26.22 -
36 Bradley Smith FR Berkeley Prep 2:26.42 -
37 Jacob Chernin SO Carrollwood 2:26.48 -
38 Cole Couch SR Wesley Chapel 2:26.72 -
39 Will Yates FR Geneva Classical Academy 2:28.97 -
40 Austin Biller FR Sarasota 2:29.88 -
41 Issa Jalloh JR Carrollwood 2:30.22 -
42 Franklin Keyes JR Wiregrass Ranch 2:30.41 -
43 Dallin Chapman FR Newsome 2:31.00 -
44 Jackson Reens FR Tampa Prep 2:31.07 -
45 Bryant Lipscomb FR Bishop McLaughlin 2:32.31 -
46 Brogan Aurich FR Calvary Christian (Clr) 2:32.78 -
47 Owen Walsh SO Carrollwood 2:32.80 -
48 Kameron Kmetz SR Newsome 2:34.29 -
49 Ryan Keyes FR Wiregrass Ranch 2:34.60 -
50 Nickolas Dodge SO Newsome 2:35.86 -
51 Ryder Dutil JR Wiregrass Ranch 2:35.92 -
52 Maddux Hawkins FR Carrollwood 2:36.38 -
53 Elijah Jean-Louis FR Patel 2:37.69 -
54 Sawyer Sketch FR Berkeley Prep 2:39.11 -
55 Ryan Wells SO Patel 2:39.24 -
56 Ben Bonner SO Wiregrass Ranch 2:39.53 -
57 Devon Nguyen SO Mitchell 2:40.66 -
58 Zach Lindsey JR Geneva Classical Academy 2:40.72 -
59 Torben Snow SO Dunbar 2:40.99 -
60 James Murtaugh SO Dunbar 2:41.25 -
61 Conner Stanley FR Zephyrhills Christian 2:42.43 -
62 Robert Wallace SO Dunbar 2:44.03 -
63 Luciano Aulisio FR Lakeland 2:45.00 -
64 Kody Stephens SO Berkeley Prep 2:45.39 -
65 Ricardo Concepcion SR Lakeland 2:45.54 -
66 Luke O'Brien JR Wiregrass Ranch 2:53.29 -
67 Cornell Clem FR Lakeland 2:57.76 -
68 Andres Plata JR Donahue Academy 3:18.87 -
69 Davian Creamer FR Bishop McLaughlin 3:20.97 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Zachery Florendo SR Calvary Christian (Clr) 2:02.48 10
2 William Berg SO Newsome 2:03.93 8
3 Max Moore SR Palm Harbor University 2:04.25 6
4 Mason Doyle SR Berkeley Prep 2:07.59 5
5 Mason Spearin SO Wiregrass Ranch 2:07.72 4
7 Dylan Nolan JR Clearwater Central Catholic 2:08.44 2
8 Wade LaRue SR Newsome 2:08.96 1
10 Wolfgang Weber SR Berkeley Prep 2:10.13 -
11 Kristopher Glazewski SR Newsome 2:10.48 -
12 Joshua Hindman SO Mitchell 2:10.84 -
13 Leo Borjorn SO Donahue Academy 2:12.08 -
16 Scott Bucklin SR Newsome 2:15.05 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Mark Amin JR Palm Harbor University 2:08.40 3
9 Matthew Gunn SO Palm Harbor University 2:09.70 -
14 Ryan Matthews SR Calvary Christian (Clr) 2:13.07 -
15 Jaren Chapman JR Newsome 2:14.17 -
17 Richard Dodge SR Newsome 2:15.35 -
18 Loi Park SR Berkeley Prep 2:15.46 -
19 Yessen Guardado SO Dunbar 2:16.02 -
24 David Romero SO Palm Harbor University 2:18.95 -
25 Ramon Martinez SO Dunbar 2:20.06 -
26 Brandon Leung SO Newsome 2:20.96 -
28 Garrett Pelletier JR Newsome 2:21.77 -
31 Julius Brocks 8 Seffner Christian 2:23.01 -
35 Ricardo Figueroa-Carrello SR Newsome 2:26.22 -
38 Cole Couch SR Wesley Chapel 2:26.72 -
40 Austin Biller FR Sarasota 2:29.88 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Henry Moore JR Wiregrass Ranch 2:17.86 -
27 Tyler Dana FR Wiregrass Ranch 2:21.52 -
29 Aiden Hutchins FR Zephyrhills Christian 2:22.18 -
32 Ben Freeze SO Donahue Academy 2:23.85 -
33 Ethan Marrow FR Tampa Prep 2:24.59 -
36 Bradley Smith FR Berkeley Prep 2:26.42 -
37 Jacob Chernin SO Carrollwood 2:26.48 -
45 Bryant Lipscomb FR Bishop McLaughlin 2:32.31 -
49 Ryan Keyes FR Wiregrass Ranch 2:34.60 -
50 Nickolas Dodge SO Newsome 2:35.86 -
56 Ben Bonner SO Wiregrass Ranch 2:39.53 -
57 Devon Nguyen SO Mitchell 2:40.66 -
58 Zach Lindsey JR Geneva Classical Academy 2:40.72 -
59 Torben Snow SO Dunbar 2:40.99 -
60 James Murtaugh SO Dunbar 2:41.25 -
64 Kody Stephens SO Berkeley Prep 2:45.39 -
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
39 Will Yates FR Geneva Classical Academy 2:28.97 -
42 Franklin Keyes JR Wiregrass Ranch 2:30.41 -
46 Brogan Aurich FR Calvary Christian (Clr) 2:32.78 -
47 Owen Walsh SO Carrollwood 2:32.80 -
51 Ryder Dutil JR Wiregrass Ranch 2:35.92 -
52 Maddux Hawkins FR Carrollwood 2:36.38 -
53 Elijah Jean-Louis FR Patel 2:37.69 -
54 Sawyer Sketch FR Berkeley Prep 2:39.11 -
55 Ryan Wells SO Patel 2:39.24 -
61 Conner Stanley FR Zephyrhills Christian 2:42.43 -
62 Robert Wallace SO Dunbar 2:44.03 -
63 Luciano Aulisio FR Lakeland 2:45.00 -
65 Ricardo Concepcion SR Lakeland 2:45.54 -
Boys' 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Usir McClellan SR Clearwater Central Catholic 2:16.14 -
21 Noah Simard JR Wesley Chapel 2:16.35 -
23 Hunter Boggs SO Wiregrass Ranch 2:18.49 -
30 Andres Flores FR Wesley Chapel 2:22.85 -
34 Gabe Slater SR Carrollwood 2:24.60 -
41 Issa Jalloh JR Carrollwood 2:30.22 -
43 Dallin Chapman FR Newsome 2:31.00 -
44 Jackson Reens FR Tampa Prep 2:31.07 -
48 Kameron Kmetz SR Newsome 2:34.29 -
66 Luke O'Brien JR Wiregrass Ranch 2:53.29 -
67 Cornell Clem FR Lakeland 2:57.76 -
68 Andres Plata JR Donahue Academy 3:18.87 -
69 Davian Creamer FR Bishop McLaughlin 3:20.97 -