March 16, 2022
|
Santa Fe - Alachua, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Asher Dobrin SR Oak Hall 50.50 10
2 Dyoni Hill SR Gainesville 50.93 8
3 Tyler Dey JR St. Francis 52.51 6
4 Ryland Kane SR Oak Hall 53.79 5
5 Bodie McLelland SO Baker County 53.90 4
6 Jarrod Miller SO Eastside 54.42 3
7 Josue Sierra Berrios SR Branford 54.45 2
8 Curtis Taylor JR North Marion 54.54 1
9 Roderick Livingston FR Buchholz 54.77 -
10 Mikhail Skapinski JR Buchholz 55.56 -
11 Adrik Miller SR Branford 55.64 -
12 Malik Edwards JR Gainesville 55.77 -
13 James Williams SO Buchholz 55.83 -
14 Marquavious Owens SO Suwannee 55.84 -
15 Alijah Mestre SO North Marion 56.19 -
16 Simon Seavers FR Gainesville 57.14 -
17 Daniel Grow FR Oak Hall 57.25 -
18 Blake McCoy SO Santa Fe 57.26 -
19 Landon Williams JR St. Francis 57.29 -
20 Logan Greene SR North Marion 57.42 -
21 Shane Solomon JR Wildwood 57.53 -
22 Jamo Williams SO Eastside 58.12 -
23 Cayden Parker FR Santa Fe 58.55 -
24 Alex Hallstram FR Branford 58.60 -
25 Thomas Leif Lewis SO P. K. Yonge 58.71 -
26 Josiah Hopkins 8 Fort White 58.95 -
27 Trenton Hodges SO Baker County 59.00 -
28 Jared Hopkins SO Fort White 59.17 -
29 Ke'Nais Williams FR Baker County 1:00.05 -
30 Michael D'Alessio SR St. Francis 1:00.17 -
31 Gavin Heaton SO Fort White 1:00.36 -
32 Jabere Johnson SO Eastside 1:00.83 -
33 Josh Gutierrez 8 P. K. Yonge 1:01.49 -
34 Julian Gilbert 8 P. K. Yonge 1:01.84 -
35 Nicolas Parsons SO Newberry 1:04.05 -
36 Dalton Robertson SO Suwannee 1:05.90 -
37 Charles Jackson JR Newberry 1:07.67 -
38 Devin Barry SO Newberry 1:45.23 -
  Alan Best SR Wildwood DNF -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Asher Dobrin SR Oak Hall 50.50 10
2 Dyoni Hill SR Gainesville 50.93 8
3 Tyler Dey JR St. Francis 52.51 6
4 Ryland Kane SR Oak Hall 53.79 5
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Bodie McLelland SO Baker County 53.90 4
6 Jarrod Miller SO Eastside 54.42 3
7 Josue Sierra Berrios SR Branford 54.45 2
10 Mikhail Skapinski JR Buchholz 55.56 -
11 Adrik Miller SR Branford 55.64 -
14 Marquavious Owens SO Suwannee 55.84 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Curtis Taylor JR North Marion 54.54 1
9 Roderick Livingston FR Buchholz 54.77 -
12 Malik Edwards JR Gainesville 55.77 -
20 Logan Greene SR North Marion 57.42 -
21 Shane Solomon JR Wildwood 57.53 -
23 Cayden Parker FR Santa Fe 58.55 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 James Williams SO Buchholz 55.83 -
16 Simon Seavers FR Gainesville 57.14 -
17 Daniel Grow FR Oak Hall 57.25 -
18 Blake McCoy SO Santa Fe 57.26 -
30 Michael D'Alessio SR St. Francis 1:00.17 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Jamo Williams SO Eastside 58.12 -
24 Alex Hallstram FR Branford 58.60 -
27 Trenton Hodges SO Baker County 59.00 -
28 Jared Hopkins SO Fort White 59.17 -
31 Gavin Heaton SO Fort White 1:00.36 -
36 Dalton Robertson SO Suwannee 1:05.90 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
26 Josiah Hopkins 8 Fort White 58.95 -
32 Jabere Johnson SO Eastside 1:00.83 -
34 Julian Gilbert 8 P. K. Yonge 1:01.84 -
35 Nicolas Parsons SO Newberry 1:04.05 -
  Alan Best SR Wildwood DNF -
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Alijah Mestre SO North Marion 56.19 -
25 Thomas Leif Lewis SO P. K. Yonge 58.71 -
37 Charles Jackson JR Newberry 1:07.67 -
38 Devin Barry SO Newberry 1:45.23 -
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Landon Williams JR St. Francis 57.29 -
29 Ke'Nais Williams FR Baker County 1:00.05 -
33 Josh Gutierrez 8 P. K. Yonge 1:01.49 -