March 16, 2022
|
Santa Fe - Alachua, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Riley Smith SO Buchholz 2:00.12 10
2 Emerson Miller JR Buchholz 2:00.19 8
3 Seth Humphries SR Branford 2:00.39 6
4 Mark Nance SO Buchholz 2:00.67 5
5 Trace Spires SR Santa Fe 2:00.81 4
6 Gabe Collante JR Oak Hall 2:01.39 3
7 Justin Hernandez SR Branford 2:01.70 2
8 Nathan Canterberry SR North Marion 2:01.71 1
9 Jackson Petty JR Eastside 2:02.41 -
10 Peter Peloso FR Oak Hall 2:03.85 -
11 Warren Wilson SR Newberry 2:09.03 -
12 Morgan Mobley SO Suwannee 2:12.83 -
13 Jessie Strickland SR Wildwood 2:13.04 -
14 Damian Spurrier 8 Wildwood 2:13.28 -
15 Maurice Johnson JR Eastside 2:13.37 -
16 Francisco Murphy FR Gainesville 2:16.75 -
17 Paul Gunter SO Suwannee 2:18.11 -
18 Braylon Guyden SO Santa Fe 2:18.73 -
19 Etemadi Amir JR Eastside 2:19.17 -
20 Zach Williams SO Santa Fe 2:22.65 -
21 Simon Seavers FR Gainesville 2:23.63 -
22 David Bello SO Newberry 2:26.30 -
23 Joel De La Cruz SO Suwannee 2:26.38 -
24 Harold Yeomans-Lindrose JR Fort White 2:26.59 -
25 Natheniel James FR P. K. Yonge 2:37.25 -
26 Gavin Sparkman FR Baker County 2:40.73 -
27 Wyatt Kittrel SO Baker County 2:48.06 -
28 Rory Hughes FR P. K. Yonge 2:51.03 -
29 Christopher Cregg JR Baker County 2:52.63 -
30 Steven Swan JR Newberry 2:58.47 -
31 Andy Escobar 6 P. K. Yonge 3:00.45 -
32 Timothy Todd 7 Fort White 3:06.85 -
33 Alton Seevers 6 Fort White 3:16.97 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Riley Smith SO Buchholz 2:00.12 10
2 Emerson Miller JR Buchholz 2:00.19 8
3 Seth Humphries SR Branford 2:00.39 6
4 Mark Nance SO Buchholz 2:00.67 5
5 Trace Spires SR Santa Fe 2:00.81 4
6 Gabe Collante JR Oak Hall 2:01.39 3
7 Justin Hernandez SR Branford 2:01.70 2
8 Nathan Canterberry SR North Marion 2:01.71 1
9 Jackson Petty JR Eastside 2:02.41 -
10 Peter Peloso FR Oak Hall 2:03.85 -
11 Warren Wilson SR Newberry 2:09.03 -
12 Morgan Mobley SO Suwannee 2:12.83 -
13 Jessie Strickland SR Wildwood 2:13.04 -
14 Damian Spurrier 8 Wildwood 2:13.28 -
15 Maurice Johnson JR Eastside 2:13.37 -
22 David Bello SO Newberry 2:26.30 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Francisco Murphy FR Gainesville 2:16.75 -
17 Paul Gunter SO Suwannee 2:18.11 -
18 Braylon Guyden SO Santa Fe 2:18.73 -
19 Etemadi Amir JR Eastside 2:19.17 -
20 Zach Williams SO Santa Fe 2:22.65 -
21 Simon Seavers FR Gainesville 2:23.63 -
23 Joel De La Cruz SO Suwannee 2:26.38 -
24 Harold Yeomans-Lindrose JR Fort White 2:26.59 -
25 Natheniel James FR P. K. Yonge 2:37.25 -
26 Gavin Sparkman FR Baker County 2:40.73 -
27 Wyatt Kittrel SO Baker County 2:48.06 -
28 Rory Hughes FR P. K. Yonge 2:51.03 -
29 Christopher Cregg JR Baker County 2:52.63 -
30 Steven Swan JR Newberry 2:58.47 -
31 Andy Escobar 6 P. K. Yonge 3:00.45 -
32 Timothy Todd 7 Fort White 3:06.85 -
33 Alton Seevers 6 Fort White 3:16.97 -