March 2, 2022
|
Santa Fe - Alachua, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Marquavious Owens SO Suwannee 23.73 10 0.1
2 Quentin Culter SO Buchholz 23.76 8 -0.1
3 Roderick Livingston FR Buchholz 24.44 6 -0.1
4 Jalin Carter SO Eastside 24.87 5 -0.1
5 Jared Hopkins SO Fort White 24.95 4 0.1
6 Kennith Martin FR Eastside 25.19 3 0.1
7 Ta Joun Waldon SO Eastside 25.22 2 +0.0
8 Christopher Bishop SO Eastside 25.23 1 NWI
9 Tommy Offord 8 Palatka 25.24 - 0.1
10 Jeremiah McKenzie FR Bradford 25.27 - 0.2
11 Taylor Carter FR Buchholz 25.34 - -0.1
12 Stone Amon FR Suwannee 25.35 - NWI
13 Josiah Hopkins 8 Fort White 25.35 - -0.4
14 Blake McCoy SO Santa Fe 25.47 - 0.3
15 Jayden Mann SO Eastside 25.70 - 0.2
16 Jamo Williams SO Eastside 25.87 - 0.1
17 Thomas Moy FR Oak Hall 25.92 - 0.3
18 Willie Hill SO Eastside 26.05 - 0.2
19 Jamarion Calhoun 7 Palatka 26.05 - -0.4
20 Kedric Wright Jr 7 Palatka 26.06 - 0.3
21 Josh Jalsa SO Cornerstone 26.16 - 0.3
22 Gavin Heaton SO Fort White 26.20 - NWI
23 Eddie Brown SO Buchholz 26.25 - 0.3
24 Braylon Guyden SO Santa Fe 26.25 - 0.2
25 Devon McBride SO Bradford 26.30 - 0.3
26 Kehlil Mcginnis FR Palatka 26.39 - -0.1
27 Anthone Chatman FR Gainesville 26.58 - 0.3
28 Brayden Cheong SO Buchholz 26.70 - -0.4
29 Michael Oliver FR Bradford 26.82 - 0.2
30 Dontavious Hudson FR Eastside 26.95 - +0.0
31 Jaloen Powell SO Buchholz 27.09 - NWI
32 Dalton Robertson SO Suwannee 27.10 - +0.0
33 Tymarion Reaves FR Suwannee 27.24 - +0.0
34 Lawrence Evans 7 Palatka 27.34 - 0.3
35 xavier Birce SO Buchholz 27.70 - -0.4
36 Jobar Boston 8 Palatka 27.78 - +0.0
37 Aneesh Gogineni SO Oak Hall 27.94 - +0.0
38 Martez Burch FR Gainesville 28.34 - +0.0
39 Terance Baker FR Santa Fe 28.37 - -0.4
40 Yuliano Ynigo FR Oak Hall 28.43 - +0.0
41 Jaden Canty JR Buchholz 28.64 - -0.4
42 Benjamin Leber FR Oak Hall 28.69 - +0.0
43 Akil Davis FR Eastside 28.77 - -0.4
44 Cassius Carn SO Bradford 28.99 - 0.3
45 Connor Milligan 7 Cornerstone 30.29 - -0.4
46 Cayden Parker FR Santa Fe 32.60 - 0.3
Boys' 200 Meters Section 1
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Marquavious Owens SO Suwannee 23.73 10
5 Jared Hopkins SO Fort White 24.95 4
6 Kennith Martin FR Eastside 25.19 3
9 Tommy Offord 8 Palatka 25.24 -
16 Jamo Williams SO Eastside 25.87 -
Boys' 200 Meters Section 2
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Blake McCoy SO Santa Fe 25.47 -
17 Thomas Moy FR Oak Hall 25.92 -
23 Eddie Brown SO Buchholz 26.25 -
25 Devon McBride SO Bradford 26.30 -
46 Cayden Parker FR Santa Fe 32.60 -
Boys' 200 Meters Section 3
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Jeremiah McKenzie FR Bradford 25.27 -
15 Jayden Mann SO Eastside 25.70 -
18 Willie Hill SO Eastside 26.05 -
24 Braylon Guyden SO Santa Fe 26.25 -
29 Michael Oliver FR Bradford 26.82 -
Boys' 200 Meters Section 4
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Kedric Wright Jr 7 Palatka 26.06 -
21 Josh Jalsa SO Cornerstone 26.16 -
27 Anthone Chatman FR Gainesville 26.58 -
34 Lawrence Evans 7 Palatka 27.34 -
44 Cassius Carn SO Bradford 28.99 -
Boys' 200 Meters Section 5
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
32 Dalton Robertson SO Suwannee 27.10 -
33 Tymarion Reaves FR Suwannee 27.24 -
37 Aneesh Gogineni SO Oak Hall 27.94 -
Boys' 200 Meters Section 6
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Ta Joun Waldon SO Eastside 25.22 2
30 Dontavious Hudson FR Eastside 26.95 -
36 Jobar Boston 8 Palatka 27.78 -
38 Martez Burch FR Gainesville 28.34 -
40 Yuliano Ynigo FR Oak Hall 28.43 -
42 Benjamin Leber FR Oak Hall 28.69 -
Boys' 200 Meters Section 7
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Josiah Hopkins 8 Fort White 25.35 -
19 Jamarion Calhoun 7 Palatka 26.05 -
39 Terance Baker FR Santa Fe 28.37 -
41 Jaden Canty JR Buchholz 28.64 -
45 Connor Milligan 7 Cornerstone 30.29 -
Boys' 200 Meters Section 8
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
28 Brayden Cheong SO Buchholz 26.70 -
35 xavier Birce SO Buchholz 27.70 -
43 Akil Davis FR Eastside 28.77 -
Boys' 200 Meters Section 9
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Quentin Culter SO Buchholz 23.76 8
3 Roderick Livingston FR Buchholz 24.44 6
4 Jalin Carter SO Eastside 24.87 5
11 Taylor Carter FR Buchholz 25.34 -
26 Kehlil Mcginnis FR Palatka 26.39 -
Boys' 200 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Christopher Bishop SO Eastside 25.23 1
12 Stone Amon FR Suwannee 25.35 -
22 Gavin Heaton SO Fort White 26.20 -
31 Jaloen Powell SO Buchholz 27.09 -