April 14, 2022
|
Dwyer - Palm Beach Gardens, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Thomas Ashley SR Dreyfoos 4:36.64 10
2 Reese Gallagher JR Dreyfoos 4:37.41 8
3 Joshua Moore JR Atlantic Christian 4:46.11 6
4 James Walter SR Jupiter 4:46.19 5
5 Rami Bjork FR Dwyer 4:47.78 4
6 Bryan Alvarez SR Santaluces 4:51.41 3
7 Frank Bussott SR Clewiston 4:51.99 2
8 Theo Endrud JR Jupiter 4:52.39 1
9 Christian Claypoole FR Dwyer 4:53.05 -
10 George Santana FR Dwyer 4:53.12 -
11 Jaylyn Price FR Dwyer 4:53.52 -
12 David Usher SR Palm Beach Central 4:53.99 -
13 Aaron Binder JR Jupiter 5:03.46 -
14 Jack Colvin SO Dwyer 5:08.62 -
15 Daniel Coley SO Palm Beach Central 5:15.44 -
16 Joshua Jules SO Atlantic Christian 5:18.73 -
17 Gabriel Izequilla 8 SLAM (West Palm Beach) 5:20.93 -
18 Aden Vargas SO Jupiter 5:21.05 -
19 Adrian Cordova SR Clewiston 5:22.29 -
20 Caleb Kiekernapp SO Palm Beach Gardens 5:24.47 -
21 Ethan Elliott JR Wellington 5:31.07 -
22 Logan Hansen SR Dreyfoos 5:32.05 -
23 Joshua Salmeron SR Clewiston 5:33.71 -
24 Elijah Arterburn 7 Atlantic Christian 5:34.22 -
25 Manuel Maysonet-Torres SO Seminole Ridge 5:35.75 -
26 andrew taylor JR Royal Palm Beach 5:36.45 -
27 Steven Guerra JR SLAM (West Palm Beach) 5:37.48 -
28 Lester Finney SO Glades Central 5:37.59 -
29 Silas Tiscione FR Berean Christian 5:37.87 -
30 Leonard Lorusso JR Wellington 5:43.20 -
31 Stephan Benhardus JR Oxbridge Academy 5:45.90 -
32 William Tuma FR Cardinal Newman 5:52.82 -
33 Luke Erickson SO Seminole Ridge 5:55.56 -
34 Edwin Mondragon SR Clewiston 5:57.68 -
35 Dexter Powers SR Royal Palm Beach 5:57.96 -
36 Kyle Feaman FR Palm Beach Central 5:58.50 -
37 Mason Lay SO Palm Beach Central 5:58.75 -
38 Nicholas Oliva FR Atlantic Christian 5:59.98 -
39 Dario Galarza FR Berean Christian 6:00.03 -
40 Sullivan Lam FR Wellington 6:05.10 -
41 Arman Gasparyan SR Florida Prep 6:07.70 -
42 Bryce Smith FR Palm Beach Gardens 6:09.50 -
43 sebastian scaglion SO Royal Palm Beach 6:10.15 -
44 Nikolai Dutkewych SO Dreyfoos 6:11.68 -
45 Dylan Griggs FR Lake Worth 6:22.75 -
46 Bradley Butzberger SR Berean Christian 6:41.42 -
47 Anthony Austin 6 Florida Prep 6:51.67 -
48 Francisco Basilio SO Lake Worth 6:54.30 -
49 Joshua Butzberger SO Berean Christian 7:30.06 -
50 Edwin Mercado 7 Florida Prep 8:25.54 -
  Willie Bens SO Glades Central DNS   
  Caiden Erskine JR Oxbridge Academy DNS   
  Kani Clark FR Glades Central DNS   
  Noah Forman FR Oxbridge Academy DNS   
  Joshua Phillips SO Dwyer DNS   
  Omar Castillo SO Seminole Ridge DNS   
  Zane Gordon SO Seminole Ridge DNS   
  Jon Notice SR Santaluces DNS   
  Jameson Brackett 8 Atlantic Christian DNS   
  logan innocent SO Royal Palm Beach DNS   
  Antoine Archibald JR Wellington DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
29 Silas Tiscione FR Berean Christian 5:37.87 -
31 Stephan Benhardus JR Oxbridge Academy 5:45.90 -
38 Nicholas Oliva FR Atlantic Christian 5:59.98 -
39 Dario Galarza FR Berean Christian 6:00.03 -
41 Arman Gasparyan SR Florida Prep 6:07.70 -
42 Bryce Smith FR Palm Beach Gardens 6:09.50 -
45 Dylan Griggs FR Lake Worth 6:22.75 -
46 Bradley Butzberger SR Berean Christian 6:41.42 -
47 Anthony Austin 6 Florida Prep 6:51.67 -
48 Francisco Basilio SO Lake Worth 6:54.30 -
49 Joshua Butzberger SO Berean Christian 7:30.06 -
50 Edwin Mercado 7 Florida Prep 8:25.54 -
  Jameson Brackett 8 Atlantic Christian DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Steven Guerra JR SLAM (West Palm Beach) 5:37.48 -
28 Lester Finney SO Glades Central 5:37.59 -
30 Leonard Lorusso JR Wellington 5:43.20 -
33 Luke Erickson SO Seminole Ridge 5:55.56 -
34 Edwin Mondragon SR Clewiston 5:57.68 -
35 Dexter Powers SR Royal Palm Beach 5:57.96 -
36 Kyle Feaman FR Palm Beach Central 5:58.50 -
37 Mason Lay SO Palm Beach Central 5:58.75 -
40 Sullivan Lam FR Wellington 6:05.10 -
43 sebastian scaglion SO Royal Palm Beach 6:10.15 -
44 Nikolai Dutkewych SO Dreyfoos 6:11.68 -
  Kani Clark FR Glades Central DNS   
  logan innocent SO Royal Palm Beach DNS   
  Caiden Erskine JR Oxbridge Academy DNS   
  Joshua Phillips SO Dwyer DNS   
  Noah Forman FR Oxbridge Academy DNS   
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Daniel Coley SO Palm Beach Central 5:15.44 -
16 Joshua Jules SO Atlantic Christian 5:18.73 -
17 Gabriel Izequilla 8 SLAM (West Palm Beach) 5:20.93 -
18 Aden Vargas SO Jupiter 5:21.05 -
19 Adrian Cordova SR Clewiston 5:22.29 -
20 Caleb Kiekernapp SO Palm Beach Gardens 5:24.47 -
21 Ethan Elliott JR Wellington 5:31.07 -
22 Logan Hansen SR Dreyfoos 5:32.05 -
23 Joshua Salmeron SR Clewiston 5:33.71 -
24 Elijah Arterburn 7 Atlantic Christian 5:34.22 -
25 Manuel Maysonet-Torres SO Seminole Ridge 5:35.75 -
26 andrew taylor JR Royal Palm Beach 5:36.45 -
32 William Tuma FR Cardinal Newman 5:52.82 -
  Zane Gordon SO Seminole Ridge DNS   
  Willie Bens SO Glades Central DNS   
  Jon Notice SR Santaluces DNS   
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Thomas Ashley SR Dreyfoos 4:36.64 10
2 Reese Gallagher JR Dreyfoos 4:37.41 8
3 Joshua Moore JR Atlantic Christian 4:46.11 6
4 James Walter SR Jupiter 4:46.19 5
5 Rami Bjork FR Dwyer 4:47.78 4
6 Bryan Alvarez SR Santaluces 4:51.41 3
7 Frank Bussott SR Clewiston 4:51.99 2
8 Theo Endrud JR Jupiter 4:52.39 1
9 Christian Claypoole FR Dwyer 4:53.05 -
10 George Santana FR Dwyer 4:53.12 -
11 Jaylyn Price FR Dwyer 4:53.52 -
12 David Usher SR Palm Beach Central 4:53.99 -
13 Aaron Binder JR Jupiter 5:03.46 -
14 Jack Colvin SO Dwyer 5:08.62 -
  Antoine Archibald JR Wellington DNS   
  Omar Castillo SO Seminole Ridge DNS