April 14, 2022
|
East Lake - Tarpon Springs, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Maya Matheney SO St. Petersburg 2:19.89 10
2 Andrea Ballestero SR Osceola (Seminole) 2:20.30 8
3 Kenzie Tanico FR East Lake 2:25.32 6
4 Abigail Clements JR Osceola (Seminole) 2:25.49 5
5 Avery Latto SO Osceola (Seminole) 2:28.65 4
6 Kennedy Downey JR Osceola (Seminole) 2:30.12 3
7 Vanessa Galiano SR East Lake 2:31.96 2
8 Kiara Sprague FR Largo 2:32.22 1
9 Madeleine Fishman FR Seminole 2:33.32 -
10 Ally Henrikson SO Boca Ciega 2:36.15 -
11 Katherine Repka SR Seminole 2:40.61 -
12 Jeanne Hamer SR Largo 2:42.60 -
13 Ashley Eagan SR St. Petersburg 2:42.77 -
14 Sophia Bruce JR Boca Ciega 2:43.32 -
15 Andrea Rodriquez-DeAnda JR Countryside 2:49.42 -
16 Addysen Glover SO Countryside 2:53.82 -
17 Shayla Gordon SO Palm Harbor University 2:55.09 -
18 Sabina Memet FR Lakewood 2:58.31 -
19 Kayla Clayton FR Palm Harbor University 2:59.77 -
20 Bayley Wisniewski FR Tarpon Springs 3:00.93 -
21 Kathryn Evans SO Gibbs 3:00.98 -
22 Olivia Vallez FR Largo 3:03.60 -
23 Lillian Spaethe FR Countryside 3:04.41 -
24 Zakilya Zeigler FR Boca Ciega 3:06.27 -
25 Kara Harris SO Clearwater 3:15.05 -
26 Campbell Hudson SO Dunedin 3:17.86 -
27 Sophia Lovan FR Tarpon Springs 3:24.62 -
28 Erin Tully FR Lakewood 3:24.71 -
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 Kara Harris SO Clearwater 3:15.05 -
26 Campbell Hudson SO Dunedin 3:17.86 -
27 Sophia Lovan FR Tarpon Springs 3:24.62 -
28 Erin Tully FR Lakewood 3:24.71 -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Katherine Repka SR Seminole 2:40.61 -
12 Jeanne Hamer SR Largo 2:42.60 -
14 Sophia Bruce JR Boca Ciega 2:43.32 -
15 Andrea Rodriquez-DeAnda JR Countryside 2:49.42 -
16 Addysen Glover SO Countryside 2:53.82 -
17 Shayla Gordon SO Palm Harbor University 2:55.09 -
18 Sabina Memet FR Lakewood 2:58.31 -
19 Kayla Clayton FR Palm Harbor University 2:59.77 -
20 Bayley Wisniewski FR Tarpon Springs 3:00.93 -
21 Kathryn Evans SO Gibbs 3:00.98 -
22 Olivia Vallez FR Largo 3:03.60 -
23 Lillian Spaethe FR Countryside 3:04.41 -
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Maya Matheney SO St. Petersburg 2:19.89 10
2 Andrea Ballestero SR Osceola (Seminole) 2:20.30 8
3 Kenzie Tanico FR East Lake 2:25.32 6
4 Abigail Clements JR Osceola (Seminole) 2:25.49 5
5 Avery Latto SO Osceola (Seminole) 2:28.65 4
6 Kennedy Downey JR Osceola (Seminole) 2:30.12 3
7 Vanessa Galiano SR East Lake 2:31.96 2
8 Kiara Sprague FR Largo 2:32.22 1
9 Madeleine Fishman FR Seminole 2:33.32 -
10 Ally Henrikson SO Boca Ciega 2:36.15 -
13 Ashley Eagan SR St. Petersburg 2:42.77 -
24 Zakilya Zeigler FR Boca Ciega 3:06.27 -