March 5, 2022
|
Lake Mary - Lake Mary, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Devin Makousky JR Rockledge 2:04.23 10
2 Aiden Sico SR Timber Creek 2:11.16 8
3 Samuel Pritchard SR Lake Mary 2:11.35 6
4 Nicholas Spence SR Timber Creek 2:12.05 5
5 Nathan Henning SO Lake Mary 2:12.20 4
6 Christian Sanders SR Seminole (Sanford) 2:12.30 3
7 Oluwaseum Aluko SO Seminole (Sanford) 2:13.67 2
8 Adam Ruble JR Lake Mary 2:17.15 1
9 Connor Yi SR Harmony 2:17.75 -
10 Davis Alloway SO Oviedo 2:17.78 -
11 Brad Boncay SO Rockledge 2:19.09 -
12 Luke Haddad JR Oviedo 2:19.61 -
13 Mathew Pruitt FR Seminole (Sanford) 2:20.02 -
14 Alex Ouellette SR Harmony 2:21.43 -
15 Josiah Rivette JR Harmony 2:24.09 -
16 Jaelin Stojic FR Lyman 2:24.31 -
17 Jaiden Roberts FR Lake Howell 2:24.95 -
18 Colin Duncan SR Oviedo 2:25.96 -
19 Brian Garcia-Nazario FR Colonial 2:28.53 -
20 Nicholas Rahman FR Lake Howell 2:28.74 -
21 Da'ron Simmons FR Lyman 2:28.93 -
22 Valentino Duran 8 City of Life Christian 2:31.14 -
23 Christian Rosado SO Colonial 2:31.63 -
24 Zechariah Zhong SO Geneva School 2:46.50 -
25 Nickolas Wrye FR Lake Howell 2:50.13 -
26 Richard Walters SO Geneva School 2:53.01 -
27 Kaiden Harkema FR City of Life Christian 2:56.66 -
28 Jack Harkema FR City of Life Christian 2:56.70 -
29 Wes Harshbarger SO International Community 3:48.60 -
  Cameron Fatizzi SO International Community FS   
  Justin Ortiz SR Timber Creek DNS   
  Elijah Quintana FR Geneva School DNS   
  Taner Akin FR Lyman DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Aiden Sico SR Timber Creek 2:11.16 8
4 Nicholas Spence SR Timber Creek 2:12.05 5
10 Davis Alloway SO Oviedo 2:17.78 -
14 Alex Ouellette SR Harmony 2:21.43 -
15 Josiah Rivette JR Harmony 2:24.09 -
17 Jaiden Roberts FR Lake Howell 2:24.95 -
18 Colin Duncan SR Oviedo 2:25.96 -
19 Brian Garcia-Nazario FR Colonial 2:28.53 -
22 Valentino Duran 8 City of Life Christian 2:31.14 -
25 Nickolas Wrye FR Lake Howell 2:50.13 -
26 Richard Walters SO Geneva School 2:53.01 -
27 Kaiden Harkema FR City of Life Christian 2:56.66 -
28 Jack Harkema FR City of Life Christian 2:56.70 -
29 Wes Harshbarger SO International Community 3:48.60 -
  Cameron Fatizzi SO International Community FS   
  Elijah Quintana FR Geneva School DNS   
  Justin Ortiz SR Timber Creek DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Devin Makousky JR Rockledge 2:04.23 10
3 Samuel Pritchard SR Lake Mary 2:11.35 6
5 Nathan Henning SO Lake Mary 2:12.20 4
6 Christian Sanders SR Seminole (Sanford) 2:12.30 3
7 Oluwaseum Aluko SO Seminole (Sanford) 2:13.67 2
8 Adam Ruble JR Lake Mary 2:17.15 1
9 Connor Yi SR Harmony 2:17.75 -
11 Brad Boncay SO Rockledge 2:19.09 -
12 Luke Haddad JR Oviedo 2:19.61 -
13 Mathew Pruitt FR Seminole (Sanford) 2:20.02 -
16 Jaelin Stojic FR Lyman 2:24.31 -
20 Nicholas Rahman FR Lake Howell 2:28.74 -
21 Da'ron Simmons FR Lyman 2:28.93 -
23 Christian Rosado SO Colonial 2:31.63 -
24 Zechariah Zhong SO Geneva School 2:46.50 -
  Taner Akin FR Lyman DNS