March 5, 2022
|
Lake Mary - Lake Mary, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Carly Holadia SR Timber Creek 2:29.83 10
2 Malinda Underwood SO Rockledge 2:29.95 8
3 Allison Stromberg SR Seminole (Sanford) 2:30.82 6
4 Ava Quattrocchi SO Rockledge 2:32.10 5
5 Hannah Kacer JR Timber Creek 2:34.12 4
6 Isabella Kissler 8 Trinity Prep 2:40.05 3
7 Jayline De Jesus SR Colonial 2:40.31 2
8 Vivian Byrnes SR Timber Creek 2:41.35 1
9 Caroline Mcclelland FR Lake Mary 2:42.69 -
10 Hannah Atwell SO Oviedo 2:43.93 -
11 Emily Branham JR Lake Mary 2:48.56 -
12 Kaylee Harkema SR City of Life Christian 2:49.55 -
13 Paris Reed JR Lake Mary 2:50.34 -
14 Shanai Banks SR Rockledge 2:50.90 -
15 Angelina Garrett SR City of Life Christian 2:51.71 -
16 Amaya Tyler SO Lake Howell 2:53.59 -
17 Maunickaa Suresh Kumar SO Seminole (Sanford) 2:55.85 -
18 Valentina Cabezas FR Lake Howell 2:58.06 -
19 Zoe Buot JR Lake Howell 2:58.80 -
20 Loren Blumenfeld SO Oviedo 3:00.32 -
21 Grace Miller JR Geneva School 3:00.73 -
22 Avery MacLaren FR Oviedo 3:00.77 -
23 Kiana Medina JR Harmony 3:02.38 -
24 Abilgail Cupo SO Lyman 3:09.20 -
25 Amelia Blumer JR Harmony 3:09.50 -
26 Ella Bates SO International Community 3:10.74 -
27 Olivia Martin FR International Community 3:10.93 -
28 Keira Davis FR Lyman 3:24.25 -
29 Eleanor Henderson SO Trinity Prep 3:25.07 -
30 Sarah Bachrach JR Trinity Prep 3:35.68 -
31 Anna Hope Fretwell SO Geneva School 3:38.29 -
32 Pippa Maughan SO Geneva School 3:44.49 -
  Gabriella Arroyo FR Colonial DNS   
  Marissa Loredo JR Seminole (Sanford) DNS   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Carly Holadia SR Timber Creek 2:29.83 10
8 Vivian Byrnes SR Timber Creek 2:41.35 1
12 Kaylee Harkema SR City of Life Christian 2:49.55 -
13 Paris Reed JR Lake Mary 2:50.34 -
14 Shanai Banks SR Rockledge 2:50.90 -
16 Amaya Tyler SO Lake Howell 2:53.59 -
17 Maunickaa Suresh Kumar SO Seminole (Sanford) 2:55.85 -
18 Valentina Cabezas FR Lake Howell 2:58.06 -
22 Avery MacLaren FR Oviedo 3:00.77 -
23 Kiana Medina JR Harmony 3:02.38 -
25 Amelia Blumer JR Harmony 3:09.50 -
26 Ella Bates SO International Community 3:10.74 -
27 Olivia Martin FR International Community 3:10.93 -
28 Keira Davis FR Lyman 3:24.25 -
29 Eleanor Henderson SO Trinity Prep 3:25.07 -
30 Sarah Bachrach JR Trinity Prep 3:35.68 -
31 Anna Hope Fretwell SO Geneva School 3:38.29 -
32 Pippa Maughan SO Geneva School 3:44.49 -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Malinda Underwood SO Rockledge 2:29.95 8
3 Allison Stromberg SR Seminole (Sanford) 2:30.82 6
4 Ava Quattrocchi SO Rockledge 2:32.10 5
5 Hannah Kacer JR Timber Creek 2:34.12 4
6 Isabella Kissler 8 Trinity Prep 2:40.05 3
7 Jayline De Jesus SR Colonial 2:40.31 2
9 Caroline Mcclelland FR Lake Mary 2:42.69 -
10 Hannah Atwell SO Oviedo 2:43.93 -
11 Emily Branham JR Lake Mary 2:48.56 -
15 Angelina Garrett SR City of Life Christian 2:51.71 -
19 Zoe Buot JR Lake Howell 2:58.80 -
20 Loren Blumenfeld SO Oviedo 3:00.32 -
21 Grace Miller JR Geneva School 3:00.73 -
24 Abilgail Cupo SO Lyman 3:09.20 -
  Gabriella Arroyo FR Colonial DNS   
  Marissa Loredo JR Seminole (Sanford) DNS