March 4, 2022
|
Satellite - Satellite Beach, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Cristal Gomez SR Lake Wales 5:21.21 10
2 Brooke Yates SO Merritt Island 5:25.97 8
3 Mackenzie Thompson FR Satellite 5:50.27 6
4 Autumn Kloth SR Lake Wales 5:55.12 5
5 Veronique Gividen SO Edgewood 5:55.62 4
6 Maya McKenzie SR Satellite 5:57.23 3
7 Emma Hanus FR Melbourne 5:57.36 2
8 Amelia Shepard JR Merritt Island 5:58.08 1
9 Katelyn Apotsos JR Melbourne 5:58.76 -
10 Ashlee Fournier JR Heritage 6:00.86 -
11 Mehek Niwas SO Melbourne 6:01.05 -
12 Kaylee Fournier SR Heritage 6:02.49 -
13 Naomi Polete-Ortiz SO Tohopekaliga 6:07.41 -
14 Fiona Glynn FR Satellite 6:18.79 -
15 Isabella Schiffer JR Viera 6:20.94 -
16 Sophia Bailly SR West Shore 6:28.94 -
17 Kira Furton-Sparks SO Cocoa Beach 6:29.00 -
18 Melissa Faroni JR Heritage 6:33.22 -
19 Taylor Lenau SO Space Coast 6:33.88 -
20 Amelia Minto FR Melbourne 6:34.54 -
21 Justine Marino 7 Edgewood 6:35.88 -
22 Tatum Johnson FR Cocoa Beach 6:38.07 -
23 Ineka Pastermack JR Merritt Island 6:43.48 -
24 Tatiana Blanco SO Satellite 6:43.61 -
25 Ivy Zheng SR West Shore 6:47.42 -
26 Mallory Manning FR Edgewood 6:48.33 -
27 Melina Fernandez FR Edgewood 6:49.49 -
28 Shanai Banks SR Rockledge 6:50.34 -
29 Carmen Balzer FR Rockledge 6:50.67 -
30 Liliana Box SO Viera 6:59.01 -
31 Avery Johnson FR Viera 7:02.90 -
32 Reese Armstrong FR West Shore 7:06.83 -
33 Madison Haley FR Pineapple Cove (Palm Bay) 7:13.62 -
34 Maya Boudreau-Daniel 6 Odyssey Charter 7:24.06 -
35 Avery Brown SO Cocoa Beach 7:25.56 -
36 Naomi Calvo JR Eau Gallie 7:31.31 -
37 Ginger White JR Rockledge 7:38.17 -
38 Felicity Inman SO Rockledge 7:46.51 -
39 Jacqueline Sadler JR Heritage 8:10.56 -
40 Elena Reinecke SR Heritage 8:27.77 -
  Jareliz Medina JR Tohopekaliga DNS   
  Alma Perez SR Tohopekaliga DNS   
  Paige Jaszczak SR Titusville DNS   
  Riley Jaszczak SR Titusville DNS   
  Layna Harris 6 Odyssey Charter DNS   
  Gabriela Shenbaum JR Viera DNS   
  Astrid Gibson SO West Shore DNS   
  Mia Mellor SO Satellite DNS   
  Ariany Cruz SR Eau Gallie DNS   
  Brooke Slis SR Heritage DNS   
  Cheyenne Davis JR Heritage DNS   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Isabella Schiffer JR Viera 6:20.94 -
17 Kira Furton-Sparks SO Cocoa Beach 6:29.00 -
18 Melissa Faroni JR Heritage 6:33.22 -
19 Taylor Lenau SO Space Coast 6:33.88 -
21 Justine Marino 7 Edgewood 6:35.88 -
22 Tatum Johnson FR Cocoa Beach 6:38.07 -
24 Tatiana Blanco SO Satellite 6:43.61 -
26 Mallory Manning FR Edgewood 6:48.33 -
27 Melina Fernandez FR Edgewood 6:49.49 -
28 Shanai Banks SR Rockledge 6:50.34 -
29 Carmen Balzer FR Rockledge 6:50.67 -
30 Liliana Box SO Viera 6:59.01 -
33 Madison Haley FR Pineapple Cove (Palm Bay) 7:13.62 -
34 Maya Boudreau-Daniel 6 Odyssey Charter 7:24.06 -
35 Avery Brown SO Cocoa Beach 7:25.56 -
36 Naomi Calvo JR Eau Gallie 7:31.31 -
37 Ginger White JR Rockledge 7:38.17 -
38 Felicity Inman SO Rockledge 7:46.51 -
39 Jacqueline Sadler JR Heritage 8:10.56 -
40 Elena Reinecke SR Heritage 8:27.77 -
  Mia Mellor SO Satellite DNS   
  Astrid Gibson SO West Shore DNS   
  Ariany Cruz SR Eau Gallie DNS   
  Layna Harris 6 Odyssey Charter DNS   
  Brooke Slis SR Heritage DNS   
  Alma Perez SR Tohopekaliga DNS   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Cristal Gomez SR Lake Wales 5:21.21 10
2 Brooke Yates SO Merritt Island 5:25.97 8
3 Mackenzie Thompson FR Satellite 5:50.27 6
4 Autumn Kloth SR Lake Wales 5:55.12 5
5 Veronique Gividen SO Edgewood 5:55.62 4
6 Maya McKenzie SR Satellite 5:57.23 3
7 Emma Hanus FR Melbourne 5:57.36 2
8 Amelia Shepard JR Merritt Island 5:58.08 1
9 Katelyn Apotsos JR Melbourne 5:58.76 -
10 Ashlee Fournier JR Heritage 6:00.86 -
11 Mehek Niwas SO Melbourne 6:01.05 -
12 Kaylee Fournier SR Heritage 6:02.49 -
13 Naomi Polete-Ortiz SO Tohopekaliga 6:07.41 -
14 Fiona Glynn FR Satellite 6:18.79 -
16 Sophia Bailly SR West Shore 6:28.94 -
20 Amelia Minto FR Melbourne 6:34.54 -
23 Ineka Pastermack JR Merritt Island 6:43.48 -
25 Ivy Zheng SR West Shore 6:47.42 -
31 Avery Johnson FR Viera 7:02.90 -
32 Reese Armstrong FR West Shore 7:06.83 -
  Cheyenne Davis JR Heritage DNS   
  Riley Jaszczak SR Titusville DNS   
  Paige Jaszczak SR Titusville DNS   
  Jareliz Medina JR Tohopekaliga DNS   
  Gabriela Shenbaum JR Viera DNS