March 4, 2022
|
Satellite - Satellite Beach, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Jaylen Heyward SO Rockledge 10.68 10 2.0
2 Marcus Hopkins SR Cocoa 10.90 8 2.0
3 Xavier Holmes JR Cocoa 10.99 6 2.0
4 Edward Combs III JR Rockledge 11.01 5 2.0
5 Corey Harris JR Lake Wales 11.11 4 2.0
6 Axzavian Alexander SO Rockledge 11.15 2.5 2.0
6 Lyndell Turner SR Heritage 11.15 2.5 2.3
8 Marquel Dean SO Eau Gallie 11.24 1 3.2
9 Devin Alves SR Melbourne 11.31 - 2.0
10 Marquis Redhead SR Heritage 11.40 - 2.3
11 Bridger Koby SR Merritt Island 11.46 - 2.3
12 Dmari Jenkins SO Rockledge 11.48 - 2.4
13 Chevaris Moore SR Lake Wales 11.53 - 2.3
14 Johnnie Rentz SO Melbourne 11.55 - 2.0
15 Walter Parker SR Titusville 11.58 - 2.3
16 Jaden Edgecombe JR Cocoa 11.61 - 2.3
17 Shakeal Shaw SR Melbourne 11.61 - 3.2
18 Samsudeen Wadda JR Florida Prep 11.66 - 3.2
19 Payton Ellis JR Cocoa Beach 11.68 - 3.2
20 Emmanuel Small FR Palm Bay 11.78 - 3.2
21 Carldayle Brantley FR Lake Wales 11.78 - 3.2
22 Zach Ross JR Faith Christian 11.78 - 2.0
23 Collin Roddy FR Viera 11.80 - 1.9
24 Camryn Pollard-Martin SR Heritage 11.82 - 2.4
25 Deontay Cook SR Cocoa 11.86 - 2.3
26 Isiah Rodriguez SR Eau Gallie 11.87 - 3.2
27 Liam Schutte SR West Shore 11.88 - 2.4
28 Derion Ayliffe FR Space Coast 11.92 - 2.0
29 Joseph Gordon 8 Pineapple Cove (Palm Bay) 11.97 - 2.0
30 Mitchell McNeely JR Cocoa Beach 11.99 - 1.6
31 Hunter Geesey FR Merritt Island 12.01 - 1.9
32 Fred Filsaime SO Lake Wales 12.01 - 2.4
33 Sean Noble SR Edgewood 12.05 - 2.0
34 Blake Pulliam SO Viera 12.06 - 1.9
35 Hunter Crook JR Satellite 12.07 - 1.9
36 Kaya Steele SR Florida Prep 12.07 - 2.4
37 Michael Jedrocha SR Eau Gallie 12.09 - 2.4
38 Dallas Donahue JR Merritt Island 12.13 - 2.0
39 Carter Virsik SO Viera 12.16 - 2.4
40 Javon Nelson SO Palm Bay 12.23 - 1.9
41 Aaron Finch JR Merritt Island 12.26 - 2.0
42 Jalen Clarke JR Melbourne 12.27 - 2.0
43 Tamaull Curry FR Titusville 12.30 - 1.6
44 Caleb Rhodes SO Pineapple Cove (Palm Bay) 12.32 - 1.9
45 Cade Bonifacio SR Satellite 12.34 - 2.4
46 Jimy Eling SR Satellite 12.34 - 1.9
47 Jacob Indarawis SO Faith Christian 12.35 - 2.4
48 Jacob Dirzius SO Pineapple Cove (Palm Bay) 12.35 - 2.0
49 Lawrence Monk FR Odyssey Charter 12.35 - 2.4
50 Joshua Larrick SO Satellite 12.45 - 2.0
51 Logan Murphy SO Pineapple Cove (Palm Bay) 12.56 - 2.0
52 Xavier Andrew FR Titusville 12.59 - 1.6
53 Aiden McCalley SR West Shore 12.65 - 1.6
54 Brandon Valentine SO Faith Christian 12.70 - 2.0
55 Seth Hufty FR Viera 12.82 - 2.0
55 Israel Bawgus JR Space Coast 12.82 - 1.6
57 Ian Oguete SO Satellite 12.88 - 1.6
58 Daniel Li SO West Shore 12.91 - 1.6
59 Zane Sherrer SO Cocoa Beach 12.92 - 2.4
60 Maddox Murrin JR Cocoa Beach 12.98 - 2.4
61 Mauricio Sanchez FR Melbourne Central Catholic 13.00 - 1.6
62 Josh Anderson JR Satellite 13.01 - 2.0
63 Xavier Ruiz FR Edgewood 13.06 - 1.6
64 Brandon Valdez FR Space Coast 13.06 - 2.5
65 Sean O'Donnell SO Satellite 13.11 - 1.6
66 Zubin Joseph SR Edgewood 13.13 - 1.6
67 Will Zegarski SR Eau Gallie 13.21 - 2.4
68 Jonathon Bahi FR Odyssey Charter 13.51 - 2.4
69 Dylan Rosario-Quintero FR Melbourne Central Catholic 13.80 - 2.5
70 Ian Summer 8 Odyssey Charter 14.71 - 1.6
71 Dylen Delorio FR Melbourne Central Catholic 14.86 - 2.5
72 Luke Summer SO Odyssey Charter 15.98 - 1.6
  Achia Jones JR Satellite DNF    -
  Andrew Young FR Palm Bay DNS    -
  Diego Sanchez JR Melbourne Central Catholic DNS    -
  Peyton Kromash SR Edgewood DNS    -
  Jonathan Dandridge FR Titusville DNS    -
  Jack Markos SO West Shore DNS    -
  Marques Garrett SO Space Coast DNS    -
  Jasen DeJesus SO Faith Christian DNS    -
  Marcus Higgins SR Heritage DNS    -
  Hansel Pearson SR Florida Prep DNS    -
  Kyle Brooks FR Palm Bay DNS    -
Boys' 100 Meters Section 1
W: 2.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
64 Brandon Valdez FR Space Coast 13.06 -
69 Dylan Rosario-Quintero FR Melbourne Central Catholic 13.80 -
71 Dylen Delorio FR Melbourne Central Catholic 14.86 -
Boys' 100 Meters Section 2
W: 1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
52 Xavier Andrew FR Titusville 12.59 -
58 Daniel Li SO West Shore 12.91 -
61 Mauricio Sanchez FR Melbourne Central Catholic 13.00 -
63 Xavier Ruiz FR Edgewood 13.06 -
65 Sean O'Donnell SO Satellite 13.11 -
72 Luke Summer SO Odyssey Charter 15.98 -
  Marques Garrett SO Space Coast DNS   
  Jonathan Dandridge FR Titusville DNS   
Boys' 100 Meters Section 3
W: 1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
30 Mitchell McNeely JR Cocoa Beach 11.99 -
43 Tamaull Curry FR Titusville 12.30 -
53 Aiden McCalley SR West Shore 12.65 -
55 Israel Bawgus JR Space Coast 12.82 -
57 Ian Oguete SO Satellite 12.88 -
66 Zubin Joseph SR Edgewood 13.13 -
70 Ian Summer 8 Odyssey Charter 14.71 -
  Diego Sanchez JR Melbourne Central Catholic DNS   
Boys' 100 Meters Section 4
W: 2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
33 Sean Noble SR Edgewood 12.05 -
38 Dallas Donahue JR Merritt Island 12.13 -
48 Jacob Dirzius SO Pineapple Cove (Palm Bay) 12.35 -
50 Joshua Larrick SO Satellite 12.45 -
51 Logan Murphy SO Pineapple Cove (Palm Bay) 12.56 -
54 Brandon Valentine SO Faith Christian 12.70 -
55 Seth Hufty FR Viera 12.82 -
  Achia Jones JR Satellite DNF   
Boys' 100 Meters Section 5
W: 2.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
45 Cade Bonifacio SR Satellite 12.34 -
47 Jacob Indarawis SO Faith Christian 12.35 -
49 Lawrence Monk FR Odyssey Charter 12.35 -
60 Maddox Murrin JR Cocoa Beach 12.98 -
67 Will Zegarski SR Eau Gallie 13.21 -
68 Jonathon Bahi FR Odyssey Charter 13.51 -
  Hansel Pearson SR Florida Prep DNS   
  Andrew Young FR Palm Bay DNS   
Boys' 100 Meters Section 6
W: 1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Collin Roddy FR Viera 11.80 -
31 Hunter Geesey FR Merritt Island 12.01 -
34 Blake Pulliam SO Viera 12.06 -
35 Hunter Crook JR Satellite 12.07 -
40 Javon Nelson SO Palm Bay 12.23 -
44 Caleb Rhodes SO Pineapple Cove (Palm Bay) 12.32 -
46 Jimy Eling SR Satellite 12.34 -
  Jasen DeJesus SO Faith Christian DNS   
Boys' 100 Meters Section 7
W: 2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Johnnie Rentz SO Melbourne 11.55 -
22 Zach Ross JR Faith Christian 11.78 -
28 Derion Ayliffe FR Space Coast 11.92 -
29 Joseph Gordon 8 Pineapple Cove (Palm Bay) 11.97 -
41 Aaron Finch JR Merritt Island 12.26 -
42 Jalen Clarke JR Melbourne 12.27 -
  Jack Markos SO West Shore DNS   
  Kyle Brooks FR Palm Bay DNS   
Boys' 100 Meters Section 8
W: 2.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Dmari Jenkins SO Rockledge 11.48 -
24 Camryn Pollard-Martin SR Heritage 11.82 -
27 Liam Schutte SR West Shore 11.88 -
32 Fred Filsaime SO Lake Wales 12.01 -
36 Kaya Steele SR Florida Prep 12.07 -
37 Michael Jedrocha SR Eau Gallie 12.09 -
39 Carter Virsik SO Viera 12.16 -
59 Zane Sherrer SO Cocoa Beach 12.92 -
Boys' 100 Meters Section 9
W: 3.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Marquel Dean SO Eau Gallie 11.24 1
17 Shakeal Shaw SR Melbourne 11.61 -
18 Samsudeen Wadda JR Florida Prep 11.66 -
19 Payton Ellis JR Cocoa Beach 11.68 -
20 Emmanuel Small FR Palm Bay 11.78 -
21 Carldayle Brantley FR Lake Wales 11.78 -
26 Isiah Rodriguez SR Eau Gallie 11.87 -
  Peyton Kromash SR Edgewood DNS   
Boys' 100 Meters Section 10
W: 2.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Lyndell Turner SR Heritage 11.15 2.5
10 Marquis Redhead SR Heritage 11.40 -
11 Bridger Koby SR Merritt Island 11.46 -
13 Chevaris Moore SR Lake Wales 11.53 -
15 Walter Parker SR Titusville 11.58 -
16 Jaden Edgecombe JR Cocoa 11.61 -
25 Deontay Cook SR Cocoa 11.86 -
  Marcus Higgins SR Heritage DNS   
Boys' 100 Meters Section 11
W: 2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jaylen Heyward SO Rockledge 10.68 10
2 Marcus Hopkins SR Cocoa 10.90 8
3 Xavier Holmes JR Cocoa 10.99 6
4 Edward Combs III JR Rockledge 11.01 5
5 Corey Harris JR Lake Wales 11.11 4
6 Axzavian Alexander SO Rockledge 11.15 2.5
9 Devin Alves SR Melbourne 11.31 -
62 Josh Anderson JR Satellite 13.01 -