March 4, 2022
|
Satellite - Satellite Beach, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alayna Lherisse SO Eau Gallie 48.68 10
2 Bethany Muncey SR Heritage 49.39 8
3 Sierra Kohler JR Merritt Island 50.09 6
4 Shovonne Harp FR Cocoa 52.84 5
5 Shi-Lynn Yon SR Melbourne 53.36 4
6 Kate Benton JR Eau Gallie 53.44 3
7 I'Yana Barnes 8 Cocoa 53.80 2
8 Katelynn Hagy JR Eau Gallie 54.09 1
9 McCauley Christensen SR Satellite 54.16 -
10 Ariah Beckford SO Cocoa 54.53 -
11 Eden Noel SO Pineapple Cove (Palm Bay) 55.62 -
12 Isabella Maynard FR Satellite 57.13 -
13 Gabriella Olson-Zapata SR Merritt Island 57.37 -
14 Jhmiya Dixon FR Rockledge 57.48 -
15 Emma Roseman 8 Pineapple Cove (Palm Bay) 57.55 -
16 Sydney Chamberlin SR Edgewood 57.96 -
17 Maddison Lusk SO Merritt Island 58.16 -
18 Karina Garridolee SR West Shore 58.17 -
19 Natalie Ray SO Satellite 59.73 -
20 Haiden Revis 7 Pineapple Cove (Palm Bay) 1:01.34 -
21 Madeline Jones SR Heritage 1:01.53 -
22 Alyssa Lima FR Melbourne 1:09.67 -
23 Maya Boudreau-Daniel 6 Odyssey Charter 1:17.51 -
  Hanna Weiser SO Florida Prep DNS   
  Rachel Pladdys SR Florida Prep DNS   
  Avery Ward SR Eau Gallie DNS   
  Hope El Aouar SO Titusville DNS   
Girls' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Haiden Revis 7 Pineapple Cove (Palm Bay) 1:01.34 -
23 Maya Boudreau-Daniel 6 Odyssey Charter 1:17.51 -
  Hope El Aouar SO Titusville DNS   
Girls' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Isabella Maynard FR Satellite 57.13 -
15 Emma Roseman 8 Pineapple Cove (Palm Bay) 57.55 -
16 Sydney Chamberlin SR Edgewood 57.96 -
18 Karina Garridolee SR West Shore 58.17 -
19 Natalie Ray SO Satellite 59.73 -
22 Alyssa Lima FR Melbourne 1:09.67 -
  Rachel Pladdys SR Florida Prep DNS   
  Hanna Weiser SO Florida Prep DNS   
Girls' 300 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Kate Benton JR Eau Gallie 53.44 3
8 Katelynn Hagy JR Eau Gallie 54.09 1
9 McCauley Christensen SR Satellite 54.16 -
11 Eden Noel SO Pineapple Cove (Palm Bay) 55.62 -
13 Gabriella Olson-Zapata SR Merritt Island 57.37 -
14 Jhmiya Dixon FR Rockledge 57.48 -
17 Maddison Lusk SO Merritt Island 58.16 -
  Avery Ward SR Eau Gallie DNS   
Girls' 300 Hurdles Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alayna Lherisse SO Eau Gallie 48.68 10
2 Bethany Muncey SR Heritage 49.39 8
3 Sierra Kohler JR Merritt Island 50.09 6
4 Shovonne Harp FR Cocoa 52.84 5
5 Shi-Lynn Yon SR Melbourne 53.36 4
7 I'Yana Barnes 8 Cocoa 53.80 2
10 Ariah Beckford SO Cocoa 54.53 -
21 Madeline Jones SR Heritage 1:01.53 -