March 4, 2022
|
Satellite - Satellite Beach, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Dayton Law SR Satellite 9:13.31 10
2 Justin Wilson SR Satellite 9:20.68 8
3 Andrew Mahorner JR Satellite 9:38.34 6
4 William Montanye SO Gulf Coast 9:46.87 5
5 Will Romac SR St. Andrew's 9:48.27 4
6 Aidan Mason SR Satellite 9:58.62 3
7 Logan Chapman JR Space Coast 10:02.61 2
8 Cameron Gonzalez JR Lake Wales 10:04.79 1
9 Julian Pomales SR Tohopekaliga 10:06.74 -
10 Jayven Garcia SR Tohopekaliga 10:09.79 -
11 Zeniel Lizardo JR Tohopekaliga 10:19.23 -
12 Logan Carr FR Satellite 10:31.53 -
13 Trent Riley SO Melbourne 10:42.07 -
14 Ben Steger SR Satellite 10:50.25 -
15 Wesley Knoblock JR Melbourne 11:00.20 -
16 Quinn Foster FR Eau Gallie 11:03.35 -
17 Gabriel Good SR Melbourne 11:09.40 -
18 Braden Willis SR Heritage 11:10.35 -
19 Daniel Reinecke SR Heritage 11:24.03 -
20 Aiden Karl SO Cocoa Beach 11:35.12 -
21 Gideon Ewerdt SO Pineapple Cove (Palm Bay) 11:37.17 -
22 Thatcher Jones FR Pineapple Cove (Palm Bay) 11:39.75 -
23 Callum Van Duyne FR Titusville 11:40.11 -
24 Joshua Briley SR Heritage 11:49.56 -
25 Axel Springer FR Odyssey Charter 11:59.14 -
26 Joshua Cassler FR Pineapple Cove (Palm Bay) 12:44.59 -
27 Kasey Rutledge 8 Pineapple Cove (Palm Bay) 12:46.71 -
28 Jacob Vellody 8 Edgewood 12:49.52 -
29 Austin Bevel FR Space Coast 13:20.19 -
30 Kaheim Lennon SO Lake Wales 14:06.86 -
31 Isaac Leslie 7 Odyssey Charter 14:19.06 -
  Nolen Genna SR Heritage DNS   
  Jayden Smith SR Heritage DNS   
  Tommy Tibbets SR Cocoa Beach DNS   
  Gabriel Cumba JR Heritage DNS   
  Casey Bowen SO Space Coast DNS   
  Emilio Ancaya SR Lake Wales DNS   
  Samuel Galvis FR Titusville DNS   
  Colton Collin SR Odyssey Charter DNS   
  Alden Dias FR West Shore DNS   
  Aiden Dabbs FR West Shore DNS   
  Caden Harmon FR Odyssey Charter DNS   
  Alexander Vanatta FR Titusville DNS   
  Gabriel Pongpipat JR Eau Gallie DNS   
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Gideon Ewerdt SO Pineapple Cove (Palm Bay) 11:37.17 -
22 Thatcher Jones FR Pineapple Cove (Palm Bay) 11:39.75 -
23 Callum Van Duyne FR Titusville 11:40.11 -
24 Joshua Briley SR Heritage 11:49.56 -
25 Axel Springer FR Odyssey Charter 11:59.14 -
26 Joshua Cassler FR Pineapple Cove (Palm Bay) 12:44.59 -
27 Kasey Rutledge 8 Pineapple Cove (Palm Bay) 12:46.71 -
28 Jacob Vellody 8 Edgewood 12:49.52 -
29 Austin Bevel FR Space Coast 13:20.19 -
30 Kaheim Lennon SO Lake Wales 14:06.86 -
31 Isaac Leslie 7 Odyssey Charter 14:19.06 -
  Caden Harmon FR Odyssey Charter DNS   
  Colton Collin SR Odyssey Charter DNS   
  Alexander Vanatta FR Titusville DNS   
  Alden Dias FR West Shore DNS   
  Samuel Galvis FR Titusville DNS   
  Casey Bowen SO Space Coast DNS   
  Aiden Dabbs FR West Shore DNS   
  Nolen Genna SR Heritage DNS   
  Gabriel Pongpipat JR Eau Gallie DNS   
  Jayden Smith SR Heritage DNS   
  Gabriel Cumba JR Heritage DNS   
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Dayton Law SR Satellite 9:13.31 10
2 Justin Wilson SR Satellite 9:20.68 8
3 Andrew Mahorner JR Satellite 9:38.34 6
4 William Montanye SO Gulf Coast 9:46.87 5
5 Will Romac SR St. Andrew's 9:48.27 4
6 Aidan Mason SR Satellite 9:58.62 3
7 Logan Chapman JR Space Coast 10:02.61 2
8 Cameron Gonzalez JR Lake Wales 10:04.79 1
9 Julian Pomales SR Tohopekaliga 10:06.74 -
10 Jayven Garcia SR Tohopekaliga 10:09.79 -
11 Zeniel Lizardo JR Tohopekaliga 10:19.23 -
12 Logan Carr FR Satellite 10:31.53 -
13 Trent Riley SO Melbourne 10:42.07 -
14 Ben Steger SR Satellite 10:50.25 -
15 Wesley Knoblock JR Melbourne 11:00.20 -
16 Quinn Foster FR Eau Gallie 11:03.35 -
17 Gabriel Good SR Melbourne 11:09.40 -
18 Braden Willis SR Heritage 11:10.35 -
19 Daniel Reinecke SR Heritage 11:24.03 -
20 Aiden Karl SO Cocoa Beach 11:35.12 -
  Emilio Ancaya SR Lake Wales DNS   
  Tommy Tibbets SR Cocoa Beach DNS