March 4, 2022
|
Satellite - Satellite Beach, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Braelyn Wahy SO Satellite 2:26.16 10
2 Sarah Feilinger SR Heritage 2:29.69 8
3 Brooke Yates SO Merritt Island 2:31.59 6
4 Kayla Hannah SR West Shore 2:38.11 5
5 Aubrey Orcutt FR Melbourne 2:39.75 4
6 Olivia Norton FR Pineapple Cove (Palm Bay) 2:39.77 3
7 Kaylee Fournier SR Heritage 2:40.14 2
8 Sonja Wangensteen JR Melbourne 2:41.12 1
9 Autumn Kloth SR Lake Wales 2:42.98 -
10 Ashvika Maddikonda FR West Shore 2:45.43 -
11 Abigail Tomberlin SO Edgewood 2:45.69 -
12 Hailey Cullingford FR Viera 2:48.26 -
13 Reed Fish 8 Cocoa Beach 2:48.86 -
14 Alyssa Cunningham SO Satellite 2:49.17 -
15 Sapphire Williams SR Cocoa 2:50.19 -
16 Lily Novac SR Merritt Island 2:51.24 -
17 Ashley Hilmes SR West Shore 2:51.65 -
18 Blanca Solana SO Melbourne 2:51.69 -
19 Josie DeForest FR Viera 2:52.88 -
20 Taylor Lenau SO Space Coast 2:53.44 -
21 Ineka Pastermack JR Merritt Island 2:54.78 -
22 Alex Adams SR Cocoa Beach 2:56.82 -
23 Melissa Faroni JR Heritage 2:57.98 -
24 June Fatu JR Rockledge 2:58.40 -
25 Sofia Wangensteen JR Melbourne 3:03.87 -
26 Hannah Butler SO Cocoa Beach 3:10.98 -
27 Wiktoria Gividen 7 Edgewood 3:12.61 -
28 Annabelle Borondy FR Viera 3:13.85 -
29 Taylor Christensen FR Viera 3:26.80 -
30 Chelsea Aubin FR Palm Bay 3:35.22 -
  Ah'Bia Shields FR Palm Bay DNS   
  Olivia Espenschied FR Cocoa Beach DNS   
  Cheyenne Davis JR Heritage DNS   
  Layna Harris 6 Odyssey Charter DNS   
  Ariany Cruz SR Eau Gallie DNS   
  Rachel Schloff 8 Florida Prep DNS   
  Ava Dessauer SR Edgewood DNS   
  Marley Laughlin SO Edgewood DNS   
  Aidaliz Rosadopadilla SO Palm Bay DNS   
  Mia Mellor SO Satellite DNS   
  Caitlin Chicherio SO Satellite DNS   
  Schmardyne Milfort SR Palm Bay DNS   
  Claire Bryant SR West Shore DNS   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Kaylee Fournier SR Heritage 2:40.14 2
14 Alyssa Cunningham SO Satellite 2:49.17 -
16 Lily Novac SR Merritt Island 2:51.24 -
19 Josie DeForest FR Viera 2:52.88 -
20 Taylor Lenau SO Space Coast 2:53.44 -
22 Alex Adams SR Cocoa Beach 2:56.82 -
23 Melissa Faroni JR Heritage 2:57.98 -
26 Hannah Butler SO Cocoa Beach 3:10.98 -
27 Wiktoria Gividen 7 Edgewood 3:12.61 -
28 Annabelle Borondy FR Viera 3:13.85 -
30 Chelsea Aubin FR Palm Bay 3:35.22 -
  Mia Mellor SO Satellite DNS   
  Caitlin Chicherio SO Satellite DNS   
  Layna Harris 6 Odyssey Charter DNS   
  Ah'Bia Shields FR Palm Bay DNS   
  Schmardyne Milfort SR Palm Bay DNS   
  Aidaliz Rosadopadilla SO Palm Bay DNS   
  Marley Laughlin SO Edgewood DNS   
  Rachel Schloff 8 Florida Prep DNS   
  Cheyenne Davis JR Heritage DNS   
  Ariany Cruz SR Eau Gallie DNS   
  Claire Bryant SR West Shore DNS   
  Olivia Espenschied FR Cocoa Beach DNS   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Braelyn Wahy SO Satellite 2:26.16 10
2 Sarah Feilinger SR Heritage 2:29.69 8
3 Brooke Yates SO Merritt Island 2:31.59 6
4 Kayla Hannah SR West Shore 2:38.11 5
5 Aubrey Orcutt FR Melbourne 2:39.75 4
6 Olivia Norton FR Pineapple Cove (Palm Bay) 2:39.77 3
8 Sonja Wangensteen JR Melbourne 2:41.12 1
9 Autumn Kloth SR Lake Wales 2:42.98 -
10 Ashvika Maddikonda FR West Shore 2:45.43 -
11 Abigail Tomberlin SO Edgewood 2:45.69 -
12 Hailey Cullingford FR Viera 2:48.26 -
13 Reed Fish 8 Cocoa Beach 2:48.86 -
15 Sapphire Williams SR Cocoa 2:50.19 -
17 Ashley Hilmes SR West Shore 2:51.65 -
18 Blanca Solana SO Melbourne 2:51.69 -
21 Ineka Pastermack JR Merritt Island 2:54.78 -
24 June Fatu JR Rockledge 2:58.40 -
25 Sofia Wangensteen JR Melbourne 3:03.87 -
29 Taylor Christensen FR Viera 3:26.80 -
  Ava Dessauer SR Edgewood DNS