March 4, 2022
|
Satellite - Satellite Beach, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Japrince Gaines SR Spanish River 2:01.89 10
2 Javan Medina JR Tohopekaliga 2:02.50 8
3 Daniel Reinecke SR Heritage 2:05.85 6
4 Joshua Briley SR Heritage 2:06.71 5
5 Keyshawn Williams SO Heritage 2:07.56 4
6 Alex Skaggs SR West Shore 2:07.82 3
7 Max Ciulla SR Tohopekaliga 2:08.58 2
8 Carson Waggoner JR Satellite 2:08.61 1
9 Cooper Cheng SR West Shore 2:09.30 -
10 Hayden Delia FR Satellite 2:09.49 -
11 Isaac Cerveny SO Cocoa Beach 2:09.91 -
12 Neil Danker SO Cocoa Beach 2:11.30 -
13 Nicholas Hernandez SO Eau Gallie 2:11.45 -
14 Wenn Gilbertson FR Cocoa Beach 2:13.87 -
15 Cristian Arias-Runyan JR Lake Wales 2:16.30 -
16 Jackson Wangensteen JR Melbourne 2:16.66 -
17 Joshua Torres SO Titusville 2:16.86 -
18 Lucas Smith JR Merritt Island 2:17.14 -
19 Johnathon Rocendo FR Lake Wales 2:17.72 -
20 Brian Bautista JR Merritt Island 2:18.88 -
21 Matthew Naberhaus SO Viera 2:19.22 -
22 Noah De Juan SO Faith Christian 2:19.33 -
23 Jeffrey Rassler JR Satellite 2:19.91 -
24 Tyler Ptague JR Cocoa 2:20.07 -
25 Kameron White JR Merritt Island 2:20.09 -
26 RJ Sanz SO West Shore 2:20.19 -
27 Blair Watson SR Merritt Island 2:21.28 -
28 Braden Willis SR Heritage 2:21.30 -
29 Adam Deforest JR Viera 2:21.44 -
30 Malik Evans 8 Cocoa 2:22.20 -
31 Brennon Curtis SO Viera 2:24.16 -
32 Shaun Armstrong SR Eau Gallie 2:24.85 -
33 Joshua Phillips JR Melbourne 2:25.89 -
34 Caden Harmon FR Odyssey Charter 2:28.31 -
35 Kyle Ryan FR Melbourne 2:28.51 -
36 Adam Eadens JR Titusville 2:30.88 -
37 Duran Wiker SR Melbourne Central Catholic 2:33.52 -
38 Carter Bradley FR Pineapple Cove (Palm Bay) 2:37.46 -
39 James Allarding 8 Edgewood 2:37.62 -
40 Austin Bevel FR Space Coast 2:38.83 -
41 Deontae Glover 8 Cocoa 2:38.98 -
42 William Pope SO Edgewood 2:39.02 -
43 Samuel Laurent SO Palm Bay 2:39.99 -
44 Keenan Hennis SO Titusville 2:40.88 -
45 Edwin Mercado 7 Florida Prep 2:41.19 -
46 Travis Davis SR Space Coast 2:44.27 -
47 Markos Pongpipat FR Eau Gallie 2:44.66 -
48 Mark Deadwyler SO Cocoa Beach 2:45.13 -
49 Jacob Koster SO Melbourne Central Catholic 2:46.00 -
50 Eric Willie JR Eau Gallie 2:47.18 -
51 Casey Bowen SO Space Coast 2:48.07 -
52 Leo Cearra 8 Pineapple Cove (Palm Bay) 2:48.91 -
53 Alexander Kramer FR Melbourne Central Catholic 2:52.30 -
54 Tommy Wyman FR Space Coast 2:52.75 -
55 Elijah Contreras FR Pineapple Cove (Palm Bay) 3:01.20 -
56 Isaac Leslie 7 Odyssey Charter 3:01.22 -
57 Daniel Sanchez JR Faith Christian 3:10.56 -
58 Jerry Herndon JR Florida Prep 3:18.97 -
59 Cody Franklin JR Palm Bay 3:19.21 -
60 Anthony Austin 6 Florida Prep 3:22.40 -
  Alex Hilmes SR West Shore DNS   
  Toreon Bishop 8 Cocoa DNS   
  Lucas Comparato SR St. Andrew's DNS   
  Ethan Heise SR Melbourne DNS   
  Robert Trebnik SO Melbourne Central Catholic DNS   
  Alexander Vanatta FR Titusville DNS   
  Derrick Caple 8 Edgewood DNS   
  Tony Zavaleta JR Faith Christian DNS   
  Gabe Vera FR Faith Christian DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
37 Duran Wiker SR Melbourne Central Catholic 2:33.52 -
38 Carter Bradley FR Pineapple Cove (Palm Bay) 2:37.46 -
40 Austin Bevel FR Space Coast 2:38.83 -
43 Samuel Laurent SO Palm Bay 2:39.99 -
44 Keenan Hennis SO Titusville 2:40.88 -
45 Edwin Mercado 7 Florida Prep 2:41.19 -
46 Travis Davis SR Space Coast 2:44.27 -
47 Markos Pongpipat FR Eau Gallie 2:44.66 -
48 Mark Deadwyler SO Cocoa Beach 2:45.13 -
49 Jacob Koster SO Melbourne Central Catholic 2:46.00 -
50 Eric Willie JR Eau Gallie 2:47.18 -
51 Casey Bowen SO Space Coast 2:48.07 -
52 Leo Cearra 8 Pineapple Cove (Palm Bay) 2:48.91 -
53 Alexander Kramer FR Melbourne Central Catholic 2:52.30 -
54 Tommy Wyman FR Space Coast 2:52.75 -
55 Elijah Contreras FR Pineapple Cove (Palm Bay) 3:01.20 -
56 Isaac Leslie 7 Odyssey Charter 3:01.22 -
57 Daniel Sanchez JR Faith Christian 3:10.56 -
59 Cody Franklin JR Palm Bay 3:19.21 -
60 Anthony Austin 6 Florida Prep 3:22.40 -
  Alexander Vanatta FR Titusville DNS   
  Gabe Vera FR Faith Christian DNS   
  Tony Zavaleta JR Faith Christian DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Joshua Torres SO Titusville 2:16.86 -
18 Lucas Smith JR Merritt Island 2:17.14 -
20 Brian Bautista JR Merritt Island 2:18.88 -
21 Matthew Naberhaus SO Viera 2:19.22 -
22 Noah De Juan SO Faith Christian 2:19.33 -
24 Tyler Ptague JR Cocoa 2:20.07 -
25 Kameron White JR Merritt Island 2:20.09 -
26 RJ Sanz SO West Shore 2:20.19 -
27 Blair Watson SR Merritt Island 2:21.28 -
29 Adam Deforest JR Viera 2:21.44 -
31 Brennon Curtis SO Viera 2:24.16 -
32 Shaun Armstrong SR Eau Gallie 2:24.85 -
33 Joshua Phillips JR Melbourne 2:25.89 -
34 Caden Harmon FR Odyssey Charter 2:28.31 -
35 Kyle Ryan FR Melbourne 2:28.51 -
36 Adam Eadens JR Titusville 2:30.88 -
39 James Allarding 8 Edgewood 2:37.62 -
41 Deontae Glover 8 Cocoa 2:38.98 -
42 William Pope SO Edgewood 2:39.02 -
58 Jerry Herndon JR Florida Prep 3:18.97 -
  Toreon Bishop 8 Cocoa DNS   
  Robert Trebnik SO Melbourne Central Catholic DNS   
  Derrick Caple 8 Edgewood DNS   
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Japrince Gaines SR Spanish River 2:01.89 10
2 Javan Medina JR Tohopekaliga 2:02.50 8
3 Daniel Reinecke SR Heritage 2:05.85 6
4 Joshua Briley SR Heritage 2:06.71 5
5 Keyshawn Williams SO Heritage 2:07.56 4
6 Alex Skaggs SR West Shore 2:07.82 3
7 Max Ciulla SR Tohopekaliga 2:08.58 2
8 Carson Waggoner JR Satellite 2:08.61 1
9 Cooper Cheng SR West Shore 2:09.30 -
10 Hayden Delia FR Satellite 2:09.49 -
11 Isaac Cerveny SO Cocoa Beach 2:09.91 -
12 Neil Danker SO Cocoa Beach 2:11.30 -
13 Nicholas Hernandez SO Eau Gallie 2:11.45 -
14 Wenn Gilbertson FR Cocoa Beach 2:13.87 -
15 Cristian Arias-Runyan JR Lake Wales 2:16.30 -
16 Jackson Wangensteen JR Melbourne 2:16.66 -
19 Johnathon Rocendo FR Lake Wales 2:17.72 -
23 Jeffrey Rassler JR Satellite 2:19.91 -
28 Braden Willis SR Heritage 2:21.30 -
30 Malik Evans 8 Cocoa 2:22.20 -
  Lucas Comparato SR St. Andrew's DNS   
  Alex Hilmes SR West Shore DNS   
  Ethan Heise SR Melbourne DNS