March 4, 2022
|
Satellite - Satellite Beach, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Devin Makousky JR Rockledge 4:29.36 10
2 Julian Pomales SR Tohopekaliga 4:36.82 8
3 Isaac Cerveny SO Cocoa Beach 4:39.55 6
4 Jaiden Martingano JR Melbourne 4:39.85 5
5 Trevor Cross SR Satellite 4:39.89 4
6 Daniel Reinecke SR Heritage 4:41.29 3
7 Lucas Comparato SR St. Andrew's 4:41.33 2
8 Alston Jaudon SR Melbourne 4:42.68 1
9 Joshua Briley SR Heritage 4:43.05 -
10 Nicholas Hernandez SO Eau Gallie 4:46.69 -
11 Jayven Garcia SR Tohopekaliga 4:46.97 -
12 Noah Lutchansky JR Satellite 4:47.45 -
13 Chase Riley JR Melbourne 4:49.34 -
14 Ian Sardella SR Edgewood 4:49.84 -
15 Keyshawn Williams SO Heritage 4:52.95 -
16 Johnathon Rocendo FR Lake Wales 4:58.57 -
17 Joel Richards SR Tohopekaliga 4:58.77 -
18 Devin Snyder SO Melbourne 4:59.02 -
19 Braden Willis SR Heritage 5:00.04 -
20 Alex Butler FR Satellite 5:00.56 -
21 Gideon Ewerdt SO Pineapple Cove (Palm Bay) 5:03.76 -
22 Logan Towers SO Satellite 5:04.68 -
23 Quinn Foster FR Eau Gallie 5:06.06 -
24 Nathan Corley SO Edgewood 5:06.63 -
25 Cristian Arias-Runyan JR Lake Wales 5:07.95 -
26 Erick Rochette SO Space Coast 5:09.59 -
27 Joshua Torres SO Titusville 5:10.12 -
28 Owen Carswell JR Merritt Island 5:14.69 -
29 Josue Brito JR Tohopekaliga 5:16.45 -
30 Noah De Juan SO Faith Christian 5:19.19 -
31 Axel Springer FR Odyssey Charter 5:19.22 -
32 Jonathan Pastermack SO Merritt Island 5:19.29 -
33 Aidan Kelly JR Cocoa Beach 5:21.13 -
34 Tye Morrell SO Viera 5:21.43 -
35 Jayden Smith SR Heritage 5:23.23 -
36 Nolen Genna SR Heritage 5:23.67 -
37 Thatcher Jones FR Pineapple Cove (Palm Bay) 5:23.97 -
38 Jason Lee SO Viera 5:24.75 -
39 Callum Van Duyne FR Titusville 5:26.88 -
40 Carter Newlin FR West Shore 5:29.46 -
41 Jack Malki JR Cocoa Beach 5:29.93 -
42 Zach Waluda JR Rockledge 5:30.43 -
43 Elijah Johnson SO Faith Christian 5:32.39 -
44 Joshua Cassler FR Pineapple Cove (Palm Bay) 5:32.69 -
45 Adam Eadens JR Titusville 5:35.02 -
46 Noah Techouyres FR West Shore 5:35.81 -
47 Sebastian Woodrich 8 Edgewood 5:36.29 -
48 Noah Thomas SR West Shore 5:37.08 -
49 Carter Bradley FR Pineapple Cove (Palm Bay) 5:37.30 -
50 Nolan Aycock JR Merritt Island 5:37.62 -
51 Isaiah Turner FR West Shore 5:39.09 -
52 Anthony Pino Canard FR Eau Gallie 5:44.05 -
53 Austin Bevel FR Space Coast 5:46.97 -
54 Roodmael Joseph SO Rockledge 5:46.98 -
55 Joey Vicidomini SO Cocoa Beach 5:48.40 -
56 Jacob Dady JR Merritt Island 5:50.40 -
57 Daniel Arrubla FR Melbourne Central Catholic 6:04.20 -
58 Alexander Kramer FR Melbourne Central Catholic 6:05.79 -
59 Santiago Sanchez JR Faith Christian 6:07.44 -
60 Casey Bowen SO Space Coast 6:07.88 -
61 Edwin Mercado 7 Florida Prep 6:11.58 -
62 Jacob Koster SO Melbourne Central Catholic 6:13.19 -
63 Thomas Ribnicky JR Melbourne Central Catholic 6:20.29 -
64 Jackson Parks JR Rockledge 6:25.11 -
65 Brody Burrup FR Viera 6:28.99 -
66 Isaac Leslie 7 Odyssey Charter 6:29.28 -
67 Luke Summer SO Odyssey Charter 6:31.96 -
68 Timothy Geoghegan SO Eau Gallie 6:58.14 -
69 Anthony Austin 6 Florida Prep 7:37.93 -
  Duran Wiker SR Melbourne Central Catholic DNS   
  Robert Trebnik SO Melbourne Central Catholic DNS   
  Aidan Carroll JR Viera DNS   
  Gabriel Cumba JR Heritage DNS   
  Cameron Gonzalez   Lake Wales DNS   
  Zach Hammer SO Titusville DNS   
  Alexander Vanatta FR Titusville DNS   
  Samuel Galvis FR Titusville DNS   
  Dylan Glynn JR Satellite DNS   
  Ethan Harmon FR Odyssey Charter DNS   
  Davontae Etienne SO Titusville DNS   
  Aiden Germain 7 Edgewood DNS   
  Keenan Hennis SO Titusville DNS   
  Andrew Moffett FR Faith Christian DNS   
  Emilio Ancaya SR Lake Wales DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
53 Austin Bevel FR Space Coast 5:46.97 -
54 Roodmael Joseph SO Rockledge 5:46.98 -
55 Joey Vicidomini SO Cocoa Beach 5:48.40 -
56 Jacob Dady JR Merritt Island 5:50.40 -
57 Daniel Arrubla FR Melbourne Central Catholic 6:04.20 -
58 Alexander Kramer FR Melbourne Central Catholic 6:05.79 -
59 Santiago Sanchez JR Faith Christian 6:07.44 -
60 Casey Bowen SO Space Coast 6:07.88 -
61 Edwin Mercado 7 Florida Prep 6:11.58 -
62 Jacob Koster SO Melbourne Central Catholic 6:13.19 -
63 Thomas Ribnicky JR Melbourne Central Catholic 6:20.29 -
64 Jackson Parks JR Rockledge 6:25.11 -
65 Brody Burrup FR Viera 6:28.99 -
66 Isaac Leslie 7 Odyssey Charter 6:29.28 -
67 Luke Summer SO Odyssey Charter 6:31.96 -
68 Timothy Geoghegan SO Eau Gallie 6:58.14 -
69 Anthony Austin 6 Florida Prep 7:37.93 -
  Zach Hammer SO Titusville DNS   
  Keenan Hennis SO Titusville DNS   
  Alexander Vanatta FR Titusville DNS   
  Andrew Moffett FR Faith Christian DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
30 Noah De Juan SO Faith Christian 5:19.19 -
31 Axel Springer FR Odyssey Charter 5:19.22 -
33 Aidan Kelly JR Cocoa Beach 5:21.13 -
35 Jayden Smith SR Heritage 5:23.23 -
40 Carter Newlin FR West Shore 5:29.46 -
41 Jack Malki JR Cocoa Beach 5:29.93 -
42 Zach Waluda JR Rockledge 5:30.43 -
43 Elijah Johnson SO Faith Christian 5:32.39 -
44 Joshua Cassler FR Pineapple Cove (Palm Bay) 5:32.69 -
45 Adam Eadens JR Titusville 5:35.02 -
46 Noah Techouyres FR West Shore 5:35.81 -
47 Sebastian Woodrich 8 Edgewood 5:36.29 -
48 Noah Thomas SR West Shore 5:37.08 -
49 Carter Bradley FR Pineapple Cove (Palm Bay) 5:37.30 -
50 Nolan Aycock JR Merritt Island 5:37.62 -
51 Isaiah Turner FR West Shore 5:39.09 -
52 Anthony Pino Canard FR Eau Gallie 5:44.05 -
  Samuel Galvis FR Titusville DNS   
  Aiden Germain 7 Edgewood DNS   
  Ethan Harmon FR Odyssey Charter DNS   
  Gabriel Cumba JR Heritage DNS   
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Keyshawn Williams SO Heritage 4:52.95 -
16 Johnathon Rocendo FR Lake Wales 4:58.57 -
18 Devin Snyder SO Melbourne 4:59.02 -
20 Alex Butler FR Satellite 5:00.56 -
21 Gideon Ewerdt SO Pineapple Cove (Palm Bay) 5:03.76 -
22 Logan Towers SO Satellite 5:04.68 -
23 Quinn Foster FR Eau Gallie 5:06.06 -
25 Cristian Arias-Runyan JR Lake Wales 5:07.95 -
26 Erick Rochette SO Space Coast 5:09.59 -
27 Joshua Torres SO Titusville 5:10.12 -
28 Owen Carswell JR Merritt Island 5:14.69 -
32 Jonathan Pastermack SO Merritt Island 5:19.29 -
34 Tye Morrell SO Viera 5:21.43 -
36 Nolen Genna SR Heritage 5:23.67 -
37 Thatcher Jones FR Pineapple Cove (Palm Bay) 5:23.97 -
38 Jason Lee SO Viera 5:24.75 -
39 Callum Van Duyne FR Titusville 5:26.88 -
  Dylan Glynn JR Satellite DNS   
  Aidan Carroll JR Viera DNS   
  Robert Trebnik SO Melbourne Central Catholic DNS   
  Duran Wiker SR Melbourne Central Catholic DNS   
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Devin Makousky JR Rockledge 4:29.36 10
2 Julian Pomales SR Tohopekaliga 4:36.82 8
3 Isaac Cerveny SO Cocoa Beach 4:39.55 6
4 Jaiden Martingano JR Melbourne 4:39.85 5
5 Trevor Cross SR Satellite 4:39.89 4
6 Daniel Reinecke SR Heritage 4:41.29 3
7 Lucas Comparato SR St. Andrew's 4:41.33 2
8 Alston Jaudon SR Melbourne 4:42.68 1
9 Joshua Briley SR Heritage 4:43.05 -
10 Nicholas Hernandez SO Eau Gallie 4:46.69 -
11 Jayven Garcia SR Tohopekaliga 4:46.97 -
12 Noah Lutchansky JR Satellite 4:47.45 -
13 Chase Riley JR Melbourne 4:49.34 -
14 Ian Sardella SR Edgewood 4:49.84 -
17 Joel Richards SR Tohopekaliga 4:58.77 -
19 Braden Willis SR Heritage 5:00.04 -
24 Nathan Corley SO Edgewood 5:06.63 -
29 Josue Brito JR Tohopekaliga 5:16.45 -
  Davontae Etienne SO Titusville DNS   
  Cameron Gonzalez   Lake Wales DNS   
  Emilio Ancaya SR Lake Wales DNS