February 22, 2022
|
Santa Fe - Alachua, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Trace Spires SR Santa Fe 2:04.75
2 Declan Odwyer SO Eastside 2:10.15
3 Warren Wilson SR Newberry 2:10.85
4 Matthew Ortiz SR Santa Fe 2:11.79
5 Gavin Satterfield SR Columbia 2:15.89
6 Maurice Johnson JR Eastside 2:16.99
7 Rhett Feagle JR Columbia 2:17.12
8 David Bello SO Newberry 2:18.46
9 Benjamin Zou JR Eastside 2:18.79
10 Kyle Thrift JR Newberry 2:19.12
11 Nathan Matsubara FR Columbia 2:20.93
12 Nicholas Wilkerson SO Columbia 2:22.60
13 Gus Mcdaniel SO Eastside 2:23.75
14 Brandon Strong FR Columbia 2:24.32
15 Brock Haight JR Newberry 2:25.47
16 Ethan Walsh FR Eastside 2:26.42
17 Julian Gilbert 8 P. K. Yonge 2:26.96
18 Gavin Breman SR Santa Fe 2:27.23
19 Logan Staley FR Columbia 2:27.53
20 Josh Gutierrez 8 P. K. Yonge 2:28.16
21 Kartikeya Rajderkar SO Eastside 2:29.98
22 Zander Hawk SO Chiefland 2:30.03
23 Gavin Heaton SO Fort White 2:31.24
24 Kalebs Pritchard JR Chiefland 2:32.38
25 Zach Williams SO Santa Fe 2:34.37
26 Natheniel James FR P. K. Yonge 2:34.77
27 Matthew Hilliard SO Santa Fe 2:35.46
28 Josh Manders FR Bell 2:37.30
29 Mitchell Anderson 7 Bell 2:40.57
30 Lane Sheffield 7 Bell 2:43.95
31 Larry Lopez FR Hamilton County 2:45.27
32 Chris Reies 8 Chiefland 2:45.44
33 Jackson Manders 6 Bell 2:49.67
34 John Durrett FR Columbia 2:52.11
35 Obed Fonseca FR Chiefland 2:52.18
36 Cole Kozera SO Hamilton County 2:55.00
37 Christopher Riordan 7 Bell 3:03.54
38 Steven Swan JR Newberry 3:05.67
39 Timothy Todd 7 Fort White 3:08.50
40 Anthony Caridi FR Gainesville 3:22.87
41 Alton Seevers 6 Fort White 3:27.14
42 John Thomas 8 Hamilton County 4:20.47
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Trace Spires SR Santa Fe 2:04.75
3 Warren Wilson SR Newberry 2:10.85
4 Matthew Ortiz SR Santa Fe 2:11.79
6 Maurice Johnson JR Eastside 2:16.99
8 David Bello SO Newberry 2:18.46
10 Kyle Thrift JR Newberry 2:19.12
15 Brock Haight JR Newberry 2:25.47
17 Julian Gilbert 8 P. K. Yonge 2:26.96
18 Gavin Breman SR Santa Fe 2:27.23
21 Kartikeya Rajderkar SO Eastside 2:29.98
22 Zander Hawk SO Chiefland 2:30.03
24 Kalebs Pritchard JR Chiefland 2:32.38
25 Zach Williams SO Santa Fe 2:34.37
27 Matthew Hilliard SO Santa Fe 2:35.46
28 Josh Manders FR Bell 2:37.30
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Declan Odwyer SO Eastside 2:10.15
7 Rhett Feagle JR Columbia 2:17.12
11 Nathan Matsubara FR Columbia 2:20.93
12 Nicholas Wilkerson SO Columbia 2:22.60
14 Brandon Strong FR Columbia 2:24.32
23 Gavin Heaton SO Fort White 2:31.24
26 Natheniel James FR P. K. Yonge 2:34.77
31 Larry Lopez FR Hamilton County 2:45.27
32 Chris Reies 8 Chiefland 2:45.44
34 John Durrett FR Columbia 2:52.11
36 Cole Kozera SO Hamilton County 2:55.00
37 Christopher Riordan 7 Bell 3:03.54
39 Timothy Todd 7 Fort White 3:08.50
40 Anthony Caridi FR Gainesville 3:22.87
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Gavin Satterfield SR Columbia 2:15.89
9 Benjamin Zou JR Eastside 2:18.79
13 Gus Mcdaniel SO Eastside 2:23.75
16 Ethan Walsh FR Eastside 2:26.42
19 Logan Staley FR Columbia 2:27.53
20 Josh Gutierrez 8 P. K. Yonge 2:28.16
29 Mitchell Anderson 7 Bell 2:40.57
30 Lane Sheffield 7 Bell 2:43.95
33 Jackson Manders 6 Bell 2:49.67
35 Obed Fonseca FR Chiefland 2:52.18
38 Steven Swan JR Newberry 3:05.67
41 Alton Seevers 6 Fort White 3:27.14
42 John Thomas 8 Hamilton County 4:20.47