February 18, 2022
|
Lake Mary - Lake Mary, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Hannah Kacer JR Timber Creek 5:41.03 10
2 Sofia Lantz SR Lake Mary 5:49.26 8
3 Carly Holadia SR Timber Creek 5:52.78 6
4 Delaney Richgels SO Lake Nona 5:52.93 5
5 Emily Branham JR Lake Mary 6:05.94 4
6 Olivia Jacobus SO Oviedo 6:09.59 3
7 Marta Paniconi JR South Lake 6:11.29 2
8 Madalyn Falk SO Oviedo 6:14.39 1
9 Brenda Grez SR Timber Creek 6:17.05 -
10 Hope Schoenwetter FR Lake Mary 6:17.96 -
11 Sydney Kalia FR Lake Mary 6:18.05 -
12 Kaylee Harkema SR City of Life Christian 6:19.47 -
13 Tayra Torres Zapata SR Lake Nona 6:20.74 -
14 Angelina Garrett SR City of Life Christian 6:23.18 -
15 Kaitlyn Harding JR Lake Mary 6:23.62 -
16 Steisy Marrero FR Colonial 6:31.24 -
17 Courtney Calhoun FR Oviedo 6:33.60 -
18 Keelyn Barrier JR Timber Creek 6:34.83 -
19 Abilgail Cupo SO Lyman 6:37.93 -
20 Fayza Jaffer JR Lake Mary 6:38.94 -
21 Adelyn Richgels SR Lake Nona 6:39.06 -
22 Loren Blumenfeld SO Oviedo 6:39.74 -
23 Kara Simard FR International Community 6:42.11 -
24 Kalena Ramirez 8 City of Life Christian 6:43.24 -
25 Gabriella Arroyo FR Colonial 6:53.96 -
26 Angela Lopez JR City of Life Christian 6:57.16 -
27 Ella Bates SO International Community 7:04.25 -
28 Sara Povlick SO Lake Mary 7:05.44 -
29 Avery MacLaren FR Oviedo 7:06.54 -
30 Chloe Breeden SO Lake Mary 7:07.10 -
31 Kristina Varada SO South Lake 7:16.65 -
32 Taliana De Jesus SO Colonial 7:19.94 -
33 Carly O'Toole JR Lake Nona 7:20.77 -
34 Carley Carroll SR South Lake 7:37.74 -
35 Eliya Spence SO Lake Mary 7:40.64 -
36 Jocelyn Mora SO South Lake 7:50.66 -
37 Lizeth Estrada FR City of Life Christian 7:55.38 -
38 Alani Walton SO South Lake 9:09.32 -
  Madeline McFadden JR Lake Nona DNF   
  Valerie Martinez FR Lake Mary DNS   
  Imani Sedenu FR Lake Nona DNS   
  Alanis Soler SR Colonial DNS   
  Ella Raesly JR Geneva School DNS   
  Valerie Sical 8 City of Life Christian DNS   
  Valeria Gonzalez FR City of Life Christian DNS   
  Grace Miller JR Geneva School DNS   
  Maddy Rhodes   Lyman DNS   
  Madelyn Rhodes SO Lyman DNS   
  Vivian Byrnes SR Timber Creek DNS   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Carly Holadia SR Timber Creek 5:52.78 6
7 Marta Paniconi JR South Lake 6:11.29 2
10 Hope Schoenwetter FR Lake Mary 6:17.96 -
11 Sydney Kalia FR Lake Mary 6:18.05 -
13 Tayra Torres Zapata SR Lake Nona 6:20.74 -
16 Steisy Marrero FR Colonial 6:31.24 -
17 Courtney Calhoun FR Oviedo 6:33.60 -
25 Gabriella Arroyo FR Colonial 6:53.96 -
26 Angela Lopez JR City of Life Christian 6:57.16 -
27 Ella Bates SO International Community 7:04.25 -
28 Sara Povlick SO Lake Mary 7:05.44 -
29 Avery MacLaren FR Oviedo 7:06.54 -
30 Chloe Breeden SO Lake Mary 7:07.10 -
31 Kristina Varada SO South Lake 7:16.65 -
32 Taliana De Jesus SO Colonial 7:19.94 -
33 Carly O'Toole JR Lake Nona 7:20.77 -
34 Carley Carroll SR South Lake 7:37.74 -
35 Eliya Spence SO Lake Mary 7:40.64 -
36 Jocelyn Mora SO South Lake 7:50.66 -
37 Lizeth Estrada FR City of Life Christian 7:55.38 -
38 Alani Walton SO South Lake 9:09.32 -
  Madeline McFadden JR Lake Nona DNF   
  Madelyn Rhodes SO Lyman DNS   
  Imani Sedenu FR Lake Nona DNS   
  Valerie Martinez FR Lake Mary DNS   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Hannah Kacer JR Timber Creek 5:41.03 10
2 Sofia Lantz SR Lake Mary 5:49.26 8
4 Delaney Richgels SO Lake Nona 5:52.93 5
5 Emily Branham JR Lake Mary 6:05.94 4
6 Olivia Jacobus SO Oviedo 6:09.59 3
8 Madalyn Falk SO Oviedo 6:14.39 1
9 Brenda Grez SR Timber Creek 6:17.05 -
12 Kaylee Harkema SR City of Life Christian 6:19.47 -
14 Angelina Garrett SR City of Life Christian 6:23.18 -
15 Kaitlyn Harding JR Lake Mary 6:23.62 -
18 Keelyn Barrier JR Timber Creek 6:34.83 -
19 Abilgail Cupo SO Lyman 6:37.93 -
20 Fayza Jaffer JR Lake Mary 6:38.94 -
21 Adelyn Richgels SR Lake Nona 6:39.06 -
22 Loren Blumenfeld SO Oviedo 6:39.74 -
23 Kara Simard FR International Community 6:42.11 -
24 Kalena Ramirez 8 City of Life Christian 6:43.24 -
  Maddy Rhodes   Lyman DNS   
  Valerie Sical 8 City of Life Christian DNS   
  Grace Miller JR Geneva School DNS   
  Vivian Byrnes SR Timber Creek DNS   
  Valeria Gonzalez FR City of Life Christian DNS   
  Ella Raesly JR Geneva School DNS   
  Alanis Soler SR Colonial DNS