February 18, 2022
|
Lake Mary - Lake Mary, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Emma Morris SO Lake Nona 12.81 10
2 Karis Reese SR Lake Mary 13.20 8
3 Castina Prudent JR South Lake 13.32 6
4 Kylie Iva SO Lake Mary 13.59 5
5 Za'rya Harrison FR South Lake 13.61 4
6 Arianna Slater SR Lake Nona 13.65 3
7 Sofia Jiles JR Lake Mary 13.67 2
8 Asia Roberts FR South Lake 13.76 1
9 Paris Reed JR Lake Mary 13.89 -
10 Monica Brooks SO Lake Mary 13.90 -
11 Victorious Smith FR Lake Nona 13.96 -
12 Ariyana Calderon SO Timber Creek 13.99 -
13 Olivia Platon JR Lake Nona 14.03 -
14 Irina Clough JR Lake Nona 14.13 -
15 Emily Manning FR South Lake 14.26 -
16 Vianney Ojeda SR Lake Nona 14.32 -
17 Keniya Bullard SR Lake Mary 14.39 -
18 Jayani Marrero FR Lake Nona 14.50 -
19 Ariana Peters SO Lake Nona 14.55 -
20 Josie Trevino FR South Lake 14.58 -
21 Kendra Muhammad SO Lake Mary 14.58 -
22 Timaya Wynn JR Lake Mary 14.64 -
23 Samantha Maiorino SR Oviedo 14.65 -
24 Brooke Abel FR Lake Mary 14.66 -
25 Noel Wiltz SR Lake Nona 14.67 -
26 Gabby Harris FR Lake Mary 14.69 -
27 Alexandra Vecchiarelli FR Oviedo 14.89 -
28 Jennaya Ortiz FR City of Life Christian 15.10 -
29 Giselly Rodriguez FR Colonial 15.11 -
30 Claudia Williams JR Lake Mary 15.15 -
31 Zikora Anyiwo FR Lake Nona 15.19 -
32 Skye Lofton SR Oviedo 15.20 -
33 Kate Kehoe JR Lake Mary 15.21 -
34 Arianna Rodriguez SR Lake Nona 15.29 -
35 Nellysa Gaspar SR Lake Mary 15.30 -
36 Carly McLaren FR Timber Creek 15.35 -
37 Camille Siguenza FR Oviedo 15.36 -
38 Jazzmin Puckett 8 City of Life Christian 15.40 -
39 Ashanti Bryant SR Lake Mary 15.42 -
40 Emelyn Ortiz Rodriguez FR Lyman 15.53 -
41 Cadyn Johnson FR South Lake 15.66 -
42 Ayden Chandler SR Oviedo 15.66 -
43 Atiyanna Verdick SO Lake Mary 15.70 -
44 Audry Keke SO Oviedo 15.70 -
45 Nesiah Coward SO South Lake 15.76 -
46 Tiyana Snowden SO Lake Mary 15.79 -
47 Lindsay Sheets FR Lake Mary 15.92 -
48 Rylee Jack FR Oviedo 15.92 -
49 Anthea Alley JR City of Life Christian 15.94 -
50 Christine Mejia JR Oviedo 15.96 -
51 Elisa Wood SR Lake Mary 16.06 -
52 Aliyah Cortes SO Lyman 16.15 -
53 Lola Yuzzolin FR Lake Mary 16.24 -
54 Madelyn Souza SR Timber Creek 16.54 -
55 Alanis Ortiz SO Lake Mary 16.73 -
56 Ma'riyah Hollie SO Lake Mary 17.08 -
57 Celina Westerberg SR Lake Mary 17.48 -
58 Sage Brock-McEntire FR Lake Mary 17.65 -
59 Samiyah Watson FR Oviedo 18.34 -
60 Mackenzie Stallard JR Lake Mary 18.40 -
61 Macie Compton FR Oviedo 18.48 -
62 Hannah Wang FR City of Life Christian 19.28 -
63 Maria Guerrero FR Lyman 20.26 -
  Gabriela Alvarez SR Timber Creek DNS   
  Eryn Crowell JR Oviedo DNS   
  Maddie Loftis SO South Lake DNS   
  Tenaya Lee SO Oviedo DNS   
  Any Serio FR Lake Mary DNS   
  Lorelei Flores FR Geneva School DNS   
  Maddie Shepherd FR Geneva School DNS   
  Valeria Pestana-Trasolini JR Lake Nona DNS   
  Bailey White SO Geneva School DNS   
  Aurora Flores SO Geneva School DNS   
  Chryssa Monteiro SR Lake Nona DNS   
  Jada Mollete SO Lake Nona DNS   
Girls' 100 Meters Section 1
W: -0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Sofia Jiles JR Lake Mary 13.67 2
24 Brooke Abel FR Lake Mary 14.66 -
44 Audry Keke SO Oviedo 15.70 -
Girls' 100 Meters Section 2
W: -1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Victorious Smith FR Lake Nona 13.96 -
19 Ariana Peters SO Lake Nona 14.55 -
33 Kate Kehoe JR Lake Mary 15.21 -
48 Rylee Jack FR Oviedo 15.92 -
55 Alanis Ortiz SO Lake Mary 16.73 -
63 Maria Guerrero FR Lyman 20.26 -
  Tenaya Lee SO Oviedo DNS   
  Any Serio FR Lake Mary DNS   
Girls' 100 Meters Section 3
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Ariyana Calderon SO Timber Creek 13.99 -
18 Jayani Marrero FR Lake Nona 14.50 -
28 Jennaya Ortiz FR City of Life Christian 15.10 -
43 Atiyanna Verdick SO Lake Mary 15.70 -
53 Lola Yuzzolin FR Lake Mary 16.24 -
61 Macie Compton FR Oviedo 18.48 -
  Chryssa Monteiro SR Lake Nona DNS   
  Bailey White SO Geneva School DNS   
Girls' 100 Meters Section 4
W: -0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Za'rya Harrison FR South Lake 13.61 4
8 Asia Roberts FR South Lake 13.76 1
26 Gabby Harris FR Lake Mary 14.69 -
38 Jazzmin Puckett 8 City of Life Christian 15.40 -
46 Tiyana Snowden SO Lake Mary 15.79 -
47 Lindsay Sheets FR Lake Mary 15.92 -
50 Christine Mejia JR Oviedo 15.96 -
  Maddie Shepherd FR Geneva School DNS   
Girls' 100 Meters Section 5
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 Noel Wiltz SR Lake Nona 14.67 -
29 Giselly Rodriguez FR Colonial 15.11 -
32 Skye Lofton SR Oviedo 15.20 -
37 Camille Siguenza FR Oviedo 15.36 -
41 Cadyn Johnson FR South Lake 15.66 -
52 Aliyah Cortes SO Lyman 16.15 -
56 Ma'riyah Hollie SO Lake Mary 17.08 -
58 Sage Brock-McEntire FR Lake Mary 17.65 -
Girls' 100 Meters Section 6
W: -0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Emily Manning FR South Lake 14.26 -
20 Josie Trevino FR South Lake 14.58 -
27 Alexandra Vecchiarelli FR Oviedo 14.89 -
31 Zikora Anyiwo FR Lake Nona 15.19 -
51 Elisa Wood SR Lake Mary 16.06 -
62 Hannah Wang FR City of Life Christian 19.28 -
  Gabriela Alvarez SR Timber Creek DNS   
  Maddie Loftis SO South Lake DNS   
Girls' 100 Meters Section 7
W: -2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Vianney Ojeda SR Lake Nona 14.32 -
34 Arianna Rodriguez SR Lake Nona 15.29 -
36 Carly McLaren FR Timber Creek 15.35 -
42 Ayden Chandler SR Oviedo 15.66 -
57 Celina Westerberg SR Lake Mary 17.48 -
59 Samiyah Watson FR Oviedo 18.34 -
60 Mackenzie Stallard JR Lake Mary 18.40 -
  Lorelei Flores FR Geneva School DNS   
Girls' 100 Meters Section 8
W: -0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Keniya Bullard SR Lake Mary 14.39 -
30 Claudia Williams JR Lake Mary 15.15 -
39 Ashanti Bryant SR Lake Mary 15.42 -
45 Nesiah Coward SO South Lake 15.76 -
49 Anthea Alley JR City of Life Christian 15.94 -
54 Madelyn Souza SR Timber Creek 16.54 -
  Aurora Flores SO Geneva School DNS   
  Eryn Crowell JR Oviedo DNS   
Girls' 100 Meters Section 9
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Olivia Platon JR Lake Nona 14.03 -
14 Irina Clough JR Lake Nona 14.13 -
21 Kendra Muhammad SO Lake Mary 14.58 -
23 Samantha Maiorino SR Oviedo 14.65 -
35 Nellysa Gaspar SR Lake Mary 15.30 -
40 Emelyn Ortiz Rodriguez FR Lyman 15.53 -
  Jada Mollete SO Lake Nona DNS   
  Valeria Pestana-Trasolini JR Lake Nona DNS   
Girls' 100 Meters Section 10
W: -1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Emma Morris SO Lake Nona 12.81 10
2 Karis Reese SR Lake Mary 13.20 8
3 Castina Prudent JR South Lake 13.32 6
4 Kylie Iva SO Lake Mary 13.59 5
6 Arianna Slater SR Lake Nona 13.65 3
9 Paris Reed JR Lake Mary 13.89 -
10 Monica Brooks SO Lake Mary 13.90 -
22 Timaya Wynn JR Lake Mary 14.64 -