February 18, 2022
|
Lake Mary - Lake Mary, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Markel Jones JR Lake Mary 1:26.34 10
2 Aiden Sico SR Timber Creek 1:29.51 8
3 Troy Englade SO Lyman 1:30.14 6
4 Samuel Pritchard SR Lake Mary 1:30.95 5
5 Evan Boudreau JR Lake Nona 1:32.11 4
6 Santos Aguilar SR South Lake 1:32.47 3
7 Dylan Torres SO Lake Nona 1:32.57 2
8 Caleb Nunn SR Lake Nona 1:33.21 1
9 Davis Alloway SO Oviedo 1:33.73 -
10 Steven D'Antonio SR Lake Mary 1:34.51 -
11 Joshua Cargill SR South Lake 1:34.87 -
12 Gabriel Barker JR Lake Nona 1:34.99 -
13 Brendan Hamilton SR Lake Mary 1:35.53 -
14 Jacob Bormet SR Lake Mary 1:36.00 -
15 Amir Rosa SR Lake Nona 1:36.11 -
16 Aden Harris FR Lyman 1:36.99 -
17 Luke Haddad JR Oviedo 1:37.39 -
18 Nathan Henning SO Lake Mary 1:37.58 -
19 Noah Justice FR Lake Mary 1:37.64 -
20 Harold Baerga SO Lake Nona 1:37.71 -
21 Adam Ruble JR Lake Mary 1:37.72 -
22 Eduardo Rojas SR Colonial 1:37.98 -
23 Mattias Ruiz SR Timber Creek 1:38.33 -
24 Grant Walker SO South Lake 1:39.00 -
25 Markus Mazurowski JR Colonial 1:39.45 -
26 Zev Jungreis JR South Lake 1:39.75 -
27 Elias Pack SR Lake Nona 1:40.14 -
28 George Kanistras FR Oviedo 1:40.42 -
29 Jacob Porterfield FR Lake Mary 1:41.62 -
30 Ryan Siguenza JR Oviedo 1:42.32 -
31 Carter Grace JR Lake Nona 1:42.35 -
32 Chase Caron SR Lake Mary 1:42.37 -
33 Da'ron Simmons FR Lyman 1:42.88 -
34 Caleb D'Antonio SO Lake Mary 1:43.39 -
35 Connor Stromberg FR Lake Mary 1:44.21 -
36 Jaelin Stojic FR Lyman 1:45.29 -
37 Brian Garcia-Nazario FR Colonial 1:45.49 -
38 Samuel Sargent FR Lyman 1:46.19 -
39 Sebastian Clavier FR Timber Creek 1:46.96 -
40 Dreamous Grimes FR Lyman 1:47.64 -
41 Jadon Grant SR Lake Mary 1:47.71 -
42 Thomas Nguyen SR Lyman 1:49.55 -
43 Thalyson Viana SO South Lake 1:50.32 -
44 Ronald Graham SO Lyman 1:51.04 -
45 Lucas Holmes SO Lake Mary 1:51.37 -
46 Kaleb Raetz JR Lake Nona 1:52.33 -
47 Jason Torres JR Oviedo 1:53.66 -
48 Christian Stephenson FR Lake Nona 1:55.55 -
49 Brandon Hill JR Lyman 2:00.68 -
50 Shawn Sewpersaud SO South Lake 2:01.88 -
51 Justin Warhurst SO Lyman 2:12.14 -
52 Kaiden Harkema FR City of Life Christian 2:18.33 -
53 Brady Almeida 8 City of Life Christian 2:19.45 -
  Justin Ortiz SR Timber Creek DNS   
  Connor Darwent FR Lyman DNS   
  Antonio De Pina SR Lake Mary DNS   
  Issac Eshleman JR Lyman DNS   
  Jayden Richards FR Lyman DNS   
  Donovan Levin FR Lake Mary DNS   
  Nicholas Spence SR Timber Creek DNS   
  Tyler Price SR Timber Creek DNS   
  DeShawn March SO Lyman DNS   
  Austin Kracht FR Oviedo DNS   
  Darren Esquivel SR Oviedo DNS   
  Jonah Fredell JR Oviedo DNS   
  Aidan Vollenweider SO Geneva School DNS   
  Jed Flood SO Geneva School DNS   
  Elijah Quintana FR Geneva School DNS   
  Zechariah Zhong SO Geneva School DNS   
  Richard Walters SO Geneva School DNS   
  Luca Emmans FR Lake Nona DNS   
  Valentino Duran 8 City of Life Christian DNS   
  Kaleeb Vazquez FR South Lake DNS   
  Daniel Torres FR Lyman DNS   
  Angel Colon FR Lyman DNS   
  Jarred Fredell FR Oviedo DNS   
  Logan Marchetti SO Lyman DNS   
  Octavion Rodgers FR Lyman DNS   
  Dominick Morgan SO Lyman DNS   
  Mauricio Vazquez FR South Lake DNS   
  James Beers SO Lake Nona DNS   
  Cameron Fatizzi SO International Community DNS   
Boys' 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Nathan Henning SO Lake Mary 1:37.58 -
27 Elias Pack SR Lake Nona 1:40.14 -
28 George Kanistras FR Oviedo 1:40.42 -
32 Chase Caron SR Lake Mary 1:42.37 -
34 Caleb D'Antonio SO Lake Mary 1:43.39 -
35 Connor Stromberg FR Lake Mary 1:44.21 -
39 Sebastian Clavier FR Timber Creek 1:46.96 -
47 Jason Torres JR Oviedo 1:53.66 -
  Elijah Quintana FR Geneva School DNS   
  Valentino Duran 8 City of Life Christian DNS   
Boys' 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Joshua Cargill SR South Lake 1:34.87 -
19 Noah Justice FR Lake Mary 1:37.64 -
26 Zev Jungreis JR South Lake 1:39.75 -
29 Jacob Porterfield FR Lake Mary 1:41.62 -
40 Dreamous Grimes FR Lyman 1:47.64 -
41 Jadon Grant SR Lake Mary 1:47.71 -
44 Ronald Graham SO Lyman 1:51.04 -
45 Lucas Holmes SO Lake Mary 1:51.37 -
46 Kaleb Raetz JR Lake Nona 1:52.33 -
  Antonio De Pina SR Lake Mary DNS   
  Jarred Fredell FR Oviedo DNS   
  Richard Walters SO Geneva School DNS   
Boys' 600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Adam Ruble JR Lake Mary 1:37.72 -
24 Grant Walker SO South Lake 1:39.00 -
30 Ryan Siguenza JR Oviedo 1:42.32 -
38 Samuel Sargent FR Lyman 1:46.19 -
43 Thalyson Viana SO South Lake 1:50.32 -
50 Shawn Sewpersaud SO South Lake 2:01.88 -
52 Kaiden Harkema FR City of Life Christian 2:18.33 -
  Octavion Rodgers FR Lyman DNS   
  James Beers SO Lake Nona DNS   
  Jonah Fredell JR Oviedo DNS   
  Zechariah Zhong SO Geneva School DNS   
  Donovan Levin FR Lake Mary DNS   
Boys' 600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Davis Alloway SO Oviedo 1:33.73 -
13 Brendan Hamilton SR Lake Mary 1:35.53 -
14 Jacob Bormet SR Lake Mary 1:36.00 -
17 Luke Haddad JR Oviedo 1:37.39 -
31 Carter Grace JR Lake Nona 1:42.35 -
37 Brian Garcia-Nazario FR Colonial 1:45.49 -
48 Christian Stephenson FR Lake Nona 1:55.55 -
53 Brady Almeida 8 City of Life Christian 2:19.45 -
  Cameron Fatizzi SO International Community DNS   
  Jed Flood SO Geneva School DNS   
  Luca Emmans FR Lake Nona DNS   
  Kaleeb Vazquez FR South Lake DNS   
Boys' 600 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Steven D'Antonio SR Lake Mary 1:34.51 -
16 Aden Harris FR Lyman 1:36.99 -
25 Markus Mazurowski JR Colonial 1:39.45 -
  Jayden Richards FR Lyman DNS   
  Daniel Torres FR Lyman DNS   
  Angel Colon FR Lyman DNS   
  Mauricio Vazquez FR South Lake DNS   
  Austin Kracht FR Oviedo DNS   
  Darren Esquivel SR Oviedo DNS   
  Aidan Vollenweider SO Geneva School DNS   
  Nicholas Spence SR Timber Creek DNS   
  Tyler Price SR Timber Creek DNS   
Boys' 600 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Evan Boudreau JR Lake Nona 1:32.11 4
12 Gabriel Barker JR Lake Nona 1:34.99 -
15 Amir Rosa SR Lake Nona 1:36.11 -
20 Harold Baerga SO Lake Nona 1:37.71 -
22 Eduardo Rojas SR Colonial 1:37.98 -
23 Mattias Ruiz SR Timber Creek 1:38.33 -
36 Jaelin Stojic FR Lyman 1:45.29 -
42 Thomas Nguyen SR Lyman 1:49.55 -
49 Brandon Hill JR Lyman 2:00.68 -
51 Justin Warhurst SO Lyman 2:12.14 -
  Connor Darwent FR Lyman DNS   
  Dominick Morgan SO Lyman DNS   
Boys' 600 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Markel Jones JR Lake Mary 1:26.34 10
2 Aiden Sico SR Timber Creek 1:29.51 8
3 Troy Englade SO Lyman 1:30.14 6
4 Samuel Pritchard SR Lake Mary 1:30.95 5
6 Santos Aguilar SR South Lake 1:32.47 3
7 Dylan Torres SO Lake Nona 1:32.57 2
8 Caleb Nunn SR Lake Nona 1:33.21 1
33 Da'ron Simmons FR Lyman 1:42.88 -
  Justin Ortiz SR Timber Creek DNS   
  Issac Eshleman JR Lyman DNS   
  Logan Marchetti SO Lyman DNS   
  DeShawn March SO Lyman DNS