April 12, 2022
|
Maclay School - Tallahassee, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A
Girls' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Ashley Holmes SO Rickards 13.19
7 Sidnee Moore SR Lincoln 13.22
Girls' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
17 Jaliyah Godwin-Williams JR Sneads 15.58
19 Lana Hawkins FR Wakulla 16.25
20 Keri Levingston SR Wakulla 16.55
21 Keely Stapleton FR Wakulla 19.17
22 Kaitlyn Honn FR Community Christian (Tal) 19.28
23 Danielle Malphurs FR Wakulla 19.36
Girls' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Kirsten Neal 6 North Florida Christian 13.80
15 Sydney Jackson FR North Florida Christian 14.37
16 Jamea Williams FR Sneads 14.99
18 Annelise LaFace FR Maclay 15.93
Girls' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Amari Johnson FR Lincoln 13.10
8 Priscilla Izuegbu 8 Maclay 13.27
10 Orianna Madden SO Community Christian (Tal) 13.46
11 Jazzlin Johnson FR Florida High 13.55
12 Emma Rodrigue SO Maclay 13.80
14 Carlie Coleman SR Wakulla Christian 14.35
Girls' 100 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Riley Karpinski SR Maclay 12.82
2 Billie Thurman SR Blountstown 12.97
3 Alana Wilson 8 Maclay 12.98
5 Ay'keelah Green FR Florida High 13.10
9 Sanija Waller JR Lincoln 13.39

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Rachel Bethke JR Maclay 59.96
2 Alima Hemenway JR Lincoln 1:06.27
3 Morgan Wilson SR Community Christian (Tal) 1:06.59
4 Lillian Koeppel 8 Maclay 1:07.76
5 Collins Barton FR Maclay 1:09.78
6 Turner Beshears SR Maclay 1:10.41
7 Payton Thumm FR Maclay 1:10.69
8 Marina Whitshell SR Wakulla 1:11.35
9 Morgan Whatley JR Wakulla Christian 1:12.57
10 Liliana Lewis SO Wakulla 1:13.34
11 Analecia Ferrell SO Wakulla 1:14.61
12 Madison Payne SO Community Christian (Tal) 1:14.78
13 Paola Ortiz SO St. John Paul Catholic 1:14.99
14 Hallie Richards SO Community Christian (Tal) 1:17.37
15 Kelsey Sanders FR Wakulla 1:20.85
16 Peyton Snell FR North Florida Christian 1:32.71
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Lillian Koeppel 8 Maclay 1:07.76
7 Payton Thumm FR Maclay 1:10.69
8 Marina Whitshell SR Wakulla 1:11.35
10 Liliana Lewis SO Wakulla 1:13.34
11 Analecia Ferrell SO Wakulla 1:14.61
13 Paola Ortiz SO St. John Paul Catholic 1:14.99
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Collins Barton FR Maclay 1:09.78
9 Morgan Whatley JR Wakulla Christian 1:12.57
12 Madison Payne SO Community Christian (Tal) 1:14.78
14 Hallie Richards SO Community Christian (Tal) 1:17.37
15 Kelsey Sanders FR Wakulla 1:20.85
16 Peyton Snell FR North Florida Christian 1:32.71
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Rachel Bethke JR Maclay 59.96
2 Alima Hemenway JR Lincoln 1:06.27
3 Morgan Wilson SR Community Christian (Tal) 1:06.59
6 Turner Beshears SR Maclay 1:10.41

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Ella Hodges SR Chiles 5:37.24
2 Caroline Couch 8 Maclay 5:37.39
3 Alyssa Cooper SR Chiles 5:40.12
4 Kelly Davis SR Chiles 5:41.42
5 Isabella Laughton FR Wakulla 5:49.99
6 Clara Alford SR Wakulla 5:59.29
7 Taylor Pfeifer SO Wakulla 6:08.79
8 Madison Fulton FR Rickards 6:45.72
9 Morgan Crews SO Community Christian (Tal) 7:12.19
10 Kaylee Sanders SO Wakulla 7:13.27
11 Betrice Drayton JR Rickards 7:17.18

Girls' 100 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Ay'keelah Green FR Florida High 16.70
2 Britton Miller SR Chiles 16.98
3 Jordyn Ward SO Blountstown 17.56
4 Elizabeth Crapps SR Maclay 18.31
5 Jazzlin Johnson FR Florida High 18.68
6 Madeline Lillie SR Maclay 19.14
7 Kendall Pumphrey JR Blountstown 20.36
Girls' 100 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Elizabeth Crapps SR Maclay 18.31
5 Jazzlin Johnson FR Florida High 18.68
6 Madeline Lillie SR Maclay 19.14
Girls' 100 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Ay'keelah Green FR Florida High 16.70
2 Britton Miller SR Chiles 16.98
3 Jordyn Ward SO Blountstown 17.56
7 Kendall Pumphrey JR Blountstown 20.36

Girls' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Ay'keelah Green FR Florida High 47.88
2 Madison McNeill JR Chiles 50.64
3 Jazzlin Johnson FR Florida High 52.43
4 Ellie Mazziotta 7 Maclay 54.55
5 Madeline Lillie SR Maclay 57.75
6 Zadie Blair SO Blountstown 58.90
7 Olivia Bishop SO Maclay 1:00.84
8 Sydney Jackson FR North Florida Christian 1:01.89
Girls' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Jazzlin Johnson FR Florida High 52.43
4 Ellie Mazziotta 7 Maclay 54.55
7 Olivia Bishop SO Maclay 1:00.84
8 Sydney Jackson FR North Florida Christian 1:01.89
Girls' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Ay'keelah Green FR Florida High 47.88
2 Madison McNeill JR Chiles 50.64
5 Madeline Lillie SR Maclay 57.75
6 Zadie Blair SO Blountstown 58.90

Girls' High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Zadie Blair SO Blountstown 4' 6" 1.37m
2 Jordyn Ward SO Blountstown 4' 6" 1.37m
3 Sara Grace Dodson JR Maclay 4' 6" 1.37m
4 Ay'keelah Green FR Florida High 4' 6" 1.37m
5 Jazzlin Johnson FR Florida High 4' 2" 1.27m

Girls' Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Sarah Caulley Soto SR Maclay 3.68m 12' 0.75"
2 Elizabeth Dowdy FR Maclay 3.35m 10' 11.75"
3 Riley Karpinski SR Maclay 3.05m 10' 0"
4 Payton Thumm FR Maclay 2.60m 8' 6.25"
5 Derrah Jones JR Rickards 1.70m 5' 7"
  Madison Fulton FR Rickards NH NH

Girls' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Xzaveria Robinson FR Wakulla 4.62m 15' 2"
2 Annie Caulkins SO Lincoln 4.44m 14' 7"
3 Kania Manning JR Wakulla 4.34m 14' 3"
4 Kirsten Neal 6 North Florida Christian 4.33m 14' 2.5"
5 Carlie Coleman SR Wakulla Christian 4.30m 14' 1.25"
6 Sydney Jackson FR North Florida Christian 4.10m 13' 5.5"
7 Jovani Washington SO Rickards 4.08m 13' 4.75"
8 Ashley Holmes SO Rickards 3.85m 12' 7.75"
9 Gabbi Bess SO Blountstown 3.77m 12' 4.5"
10 Trista Heffren JR Wakulla 3.62m 11' 10.5"
11 Jakayla Smith JR Rickards 3.07m 10' 1"

Girls' Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Camille Armstrong SO Rickards 32.20m 105' 8"
2 McKenzi Lyons SR Rickards 31.93m 104' 9"
3 Isabel Davis FR Maclay 26.44m 86' 9"
4 Kaylin Green FR Blountstown 22.90m 75' 1"
5 Maliyah Ramos 6 North Florida Christian 22.60m 74' 2"
6 Kimberly Nowling SR Blountstown 19.94m 65' 5"
7 Abigail Eno JR Chiles 19.71m 64' 8"
8 Austin Brown SO Wakulla 19.34m 63' 5"
9 Ansley White SR St. John Paul Catholic 19.08m 62' 7"
10 Aliyah Clemons SR Wakulla Christian 19.03m 62' 5"
11 Ana Cebollero FR Maclay 18.33m 60' 2"
12 Destiny Stewart SR Chiles 18.27m 59' 11"
13 Halli Barnhart 7 Blountstown 18.25m 59' 10"
14 Elycia Baxley-Barnes FR Sneads 17.69m 58' 0"
15 Sahcara Huffman FR Blountstown 17.29m 56' 9"
16 Zaniya Brown 8 Florida High 16.64m 54' 7"
17 Kya Ray SO Florida High 15.55m 51' 0"
18 Addyson Joyner FR Sneads 10.85m 35' 7"
Girls' Discus Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH
1 Camille Armstrong SO Rickards 32.20m 105' 8"
2 McKenzi Lyons SR Rickards 31.93m 104' 9"
3 Isabel Davis FR Maclay 26.44m 86' 9"
4 Kaylin Green FR Blountstown 22.90m 75' 1"
5 Maliyah Ramos 6 North Florida Christian 22.60m 74' 2"
7 Abigail Eno JR Chiles 19.71m 64' 8"
9 Ansley White SR St. John Paul Catholic 19.08m 62' 7"
14 Elycia Baxley-Barnes FR Sneads 17.69m 58' 0"
15 Sahcara Huffman FR Blountstown 17.29m 56' 9"
Girls' Discus Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH
6 Kimberly Nowling SR Blountstown 19.94m 65' 5"
8 Austin Brown SO Wakulla 19.34m 63' 5"
10 Aliyah Clemons SR Wakulla Christian 19.03m 62' 5"
11 Ana Cebollero FR Maclay 18.33m 60' 2"
12 Destiny Stewart SR Chiles 18.27m 59' 11"
13 Halli Barnhart 7 Blountstown 18.25m 59' 10"
16 Zaniya Brown 8 Florida High 16.64m 54' 7"
17 Kya Ray SO Florida High 15.55m 51' 0"
18 Addyson Joyner FR Sneads 10.85m 35' 7"

Girls' Javelin

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 McKenzie Jackson SR Maclay 29.42m 96' 6"
2 Abigail Hugill SR Maclay 20.68m 67' 10"
3 Morgan Whatley JR Wakulla Christian 20.39m 66' 11"
4 Aisha Williams SO Florida High 19.99m 65' 7"
5 Kendall Pumphrey JR Blountstown 19.38m 63' 7"
6 Ana Cebollero FR Maclay 18.73m 61' 5"
7 Aliyah Clemons SR Wakulla Christian 16.79m 55' 1"
8 Amaya Adderson SO Florida High 16.29m 53' 5"
9 Ansley White SR St. John Paul Catholic 15.76m 51' 8"