March 26, 2022
|
Tohopekaliga (Kissimmeee)
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Abby Misch SR Olympia 2:23.53 10
2 Malinda Underwood SO Rockledge 2:24.05 8
3 Olivia Niewald JR Spruce Creek 2:27.16 6
4 Carly Holadia SR Timber Creek 2:29.96 5
5 Delaney Stephens JR Spruce Creek 2:32.72 4
6 Lailana Decker FR Harmony 2:33.65 3
7 Ava Quattrocchi SO Rockledge 2:33.82 2
8 Sarah Feilinger SR Heritage 2:35.84 1
9 Delaney Richgels SO Lake Nona 2:36.13 -
10 Deanna Harley SR Freedom (Orlando) 2:36.23 -
11 Natalie Newman FR Lake Highland Prep 2:37.34 -
12 Mia Gonzalez-Nunez FR Osceola (Kissimmee) 2:37.46 -
13 Raissa Franca FR Horizon 2:37.66 -
14 Jordyn Frazier SO Winter Haven 2:40.15 -
15 Micah Nunn SO Lake Nona 2:40.56 -
16 Brianna Rodriguez JR Tohopekaliga 2:41.73 -
17 Maitlyn Evans SO Bartow 2:42.38 -
18 Emma Hanus FR Melbourne 2:42.59 -
19 Lula Kasten SO Dr. Phillips 2:46.55 -
20 Amari Whetro SO Tohopekaliga 2:47.64 -
21 Meaghan Knowles JR Auburndale 2:49.48 -
22 Sindy Moncada FR Vero Beach 2:49.76 -
23 Kylie Will SO Horizon 2:51.75 -
24 Tiana McPhaul SR Tohopekaliga 2:51.92 -
25 Stephanie Lopez SO Timber Creek 2:52.70 -
26 Brookly Forde SO Vero Beach 2:53.11 -
27 Cheyenne Davis JR Heritage 2:53.48 -
28 Baileigh Dumsha FR New Smyrna Beach 2:53.52 -
29 Sydney Traub FR New Smyrna Beach 2:53.53 -
30 Katelynn Lehman FR Horizon 2:53.97 -
31 Katelyn Apotsos JR Melbourne 2:54.87 -
32 Taylor Johnson SO Lake Highland Prep 2:55.28 -
33 Adelyn Richgels SR Lake Nona 2:56.22 -
34 Mia Englehart JR Freedom (Orlando) 2:56.34 -
35 Regina Younassoghlou SR Harmony 2:56.36 -
36 Sandy Scott SO Olympia 2:56.95 -
37 Shannon Aguilar SO Freedom (Orlando) 2:58.01 -
38 Destiny Pamblanco FR Dr. Phillips 2:58.58 -
39 Kierra Vallie FR Viera 2:59.69 -
40 Lauren Williams JR Spruce Creek 3:00.28 -
41 Alissa Santacruz SO Harmony 3:01.82 -
42 Victoria Pare FR St. Cloud 3:02.05 -
43 Faith Weaver SO Rockledge 3:02.10 -
44 Paige Boyles FR Melbourne 3:02.36 -
45 Ahryanna Garay-Torres FR St. Cloud 3:06.19 -
46 Avery Johnson FR Viera 3:10.44 -
47 Arielle Pinkston FR Bartow 3:10.93 -
48 Karen Prado JR St. Cloud 3:20.28 -
49 Teiera Pritchett's SO Auburndale 3:23.37 -
50 Alexia Diaz FR Osceola (Kissimmee) 3:23.85 -
51 Iyanna Allgood FR Lake Buena Vista 3:28.65 -
52 Sophia Abreu JR Lake Buena Vista 3:28.81 -
53 Ellie Nelms FR Dr. Phillips 3:40.94 -
54 Deborah Jean Baptiste FR Osceola (Kissimmee) 4:02.28 -
55 Sharon Leonard JR Lake Buena Vista 4:20.72 -
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Deanna Harley SR Freedom (Orlando) 2:36.23 -
18 Emma Hanus FR Melbourne 2:42.59 -
21 Meaghan Knowles JR Auburndale 2:49.48 -
23 Kylie Will SO Horizon 2:51.75 -
25 Stephanie Lopez SO Timber Creek 2:52.70 -
30 Katelynn Lehman FR Horizon 2:53.97 -
33 Adelyn Richgels SR Lake Nona 2:56.22 -
34 Mia Englehart JR Freedom (Orlando) 2:56.34 -
35 Regina Younassoghlou SR Harmony 2:56.36 -
51 Iyanna Allgood FR Lake Buena Vista 3:28.65 -
52 Sophia Abreu JR Lake Buena Vista 3:28.81 -
53 Ellie Nelms FR Dr. Phillips 3:40.94 -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Abby Misch SR Olympia 2:23.53 10
17 Maitlyn Evans SO Bartow 2:42.38 -
20 Amari Whetro SO Tohopekaliga 2:47.64 -
31 Katelyn Apotsos JR Melbourne 2:54.87 -
39 Kierra Vallie FR Viera 2:59.69 -
41 Alissa Santacruz SO Harmony 3:01.82 -
43 Faith Weaver SO Rockledge 3:02.10 -
44 Paige Boyles FR Melbourne 3:02.36 -
45 Ahryanna Garay-Torres FR St. Cloud 3:06.19 -
46 Avery Johnson FR Viera 3:10.44 -
47 Arielle Pinkston FR Bartow 3:10.93 -
48 Karen Prado JR St. Cloud 3:20.28 -
49 Teiera Pritchett's SO Auburndale 3:23.37 -
50 Alexia Diaz FR Osceola (Kissimmee) 3:23.85 -
54 Deborah Jean Baptiste FR Osceola (Kissimmee) 4:02.28 -
55 Sharon Leonard JR Lake Buena Vista 4:20.72 -
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Natalie Newman FR Lake Highland Prep 2:37.34 -
12 Mia Gonzalez-Nunez FR Osceola (Kissimmee) 2:37.46 -
22 Sindy Moncada FR Vero Beach 2:49.76 -
24 Tiana McPhaul SR Tohopekaliga 2:51.92 -
26 Brookly Forde SO Vero Beach 2:53.11 -
27 Cheyenne Davis JR Heritage 2:53.48 -
28 Baileigh Dumsha FR New Smyrna Beach 2:53.52 -
29 Sydney Traub FR New Smyrna Beach 2:53.53 -
32 Taylor Johnson SO Lake Highland Prep 2:55.28 -
36 Sandy Scott SO Olympia 2:56.95 -
37 Shannon Aguilar SO Freedom (Orlando) 2:58.01 -
38 Destiny Pamblanco FR Dr. Phillips 2:58.58 -
40 Lauren Williams JR Spruce Creek 3:00.28 -
42 Victoria Pare FR St. Cloud 3:02.05 -
Girls' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Malinda Underwood SO Rockledge 2:24.05 8
3 Olivia Niewald JR Spruce Creek 2:27.16 6
4 Carly Holadia SR Timber Creek 2:29.96 5
5 Delaney Stephens JR Spruce Creek 2:32.72 4
6 Lailana Decker FR Harmony 2:33.65 3
7 Ava Quattrocchi SO Rockledge 2:33.82 2
8 Sarah Feilinger SR Heritage 2:35.84 1
9 Delaney Richgels SO Lake Nona 2:36.13 -
13 Raissa Franca FR Horizon 2:37.66 -
14 Jordyn Frazier SO Winter Haven 2:40.15 -
15 Micah Nunn SO Lake Nona 2:40.56 -
16 Brianna Rodriguez JR Tohopekaliga 2:41.73 -
19 Lula Kasten SO Dr. Phillips 2:46.55 -