March 26, 2022
|
Tohopekaliga (Kissimmeee)
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Victoria Joyce SR Rockledge 25.27 10 -0.5
2 Tykira Glasco SR Rockledge 25.53 8 -0.5
3 Shaunteria Thomas JR Cocoa 25.62 6 -0.5
4 Dashanique Henry FR Winter Haven 26.02 5 -0.5
5 Nauti'ka Robinson JR Olympia 26.27 4 -0.5
6 Shamya Joiner SR Rockledge 26.31 3 0.4
7 Mariana Morillo FR Horizon 26.43 2 -0.5
8 Anaya Wills SR Spruce Creek 27.13 1 -0.5
9 Davionne Stinson FR Vero Beach 27.26 - -0.5
10 Laylah Lara JR St. Cloud 27.26 - 0.4
11 Senyce Rene SO Dr. Phillips 27.55 - -0.3
12 Aniya Means SR Spruce Creek 27.69 - 0.4
13 Jayla Edgecombe 8 Cocoa 27.69 - 0.4
14 Maggie Harp SR Cocoa 27.74 - 0.2
15 Bethany Muncey SR Heritage 27.80 - 0.4
16 Grier Francis SR Lake Highland Prep 27.83 - 0.4
17 Chloe Solomon JR Olympia 27.84 - -0.3
18 Abby Misch SR Olympia 27.90 - -0.3
19 Paris Jernigan JR Viera 28.02 - -0.1
20 Elise Butler SR Spruce Creek 28.15 - 0.4
21 Skyy Bell FR Vero Beach 28.16 - -0.3
22 Sofia Alvarado FR Winter Haven 28.24 - 0.2
23 Madeline Simpson SO Lake Highland Prep 28.38 - 0.2
24 Jayda Parrish SO Auburndale 28.38 - -0.3
25 Arianna Slater SR Lake Nona 28.45 - +0.0
26 Lauren Mallinger FR Melbourne 28.46 - -0.3
27 Victorious Smith FR Lake Nona 28.48 - -0.3
28 Alivya Spangler SO Lake Nona 28.80 - 0.2
29 Morgan Pascual FR Harmony 28.82 - 0.2
30 Alexis Antoine JR Viera 29.38 - 0.2
31 Kirsy Diaz Monge SO Tohopekaliga 29.48 - 0.2
32 Shayna Alder SO Heritage 29.64 - 0.2
33 Nadeysha Rodriguez JR Kathleen 29.65 - 0.3
34 Lainey Laleau SO Heritage 29.70 - -0.3
35 Jada Mitchell SO New Smyrna Beach 29.85 - 0.3
36 Alaina Roberts SO New Smyrna Beach 29.88 - 0.3
37 Laura Weeden SO Horizon 30.07 - +0.0
38 Brooke Rodda SR Timber Creek 30.23 - +0.0
39 Gia Brown JR Tohopekaliga 30.26 - 0.3
40 Ariya Mathis FR Viera 30.39 - 0.3
41 Starlet Matthews JR Tohopekaliga 30.64 - +0.0
42 Makiya Cherry SO Osceola (Kissimmee) 30.64 - 1.1
43 Ruth Rieber SR New Smyrna Beach 30.65 - 0.3
44 Nicole Novak SO Lake Buena Vista 30.78 - 0.3
45 Makayla McKinzie FR Horizon 31.08 - 1.1
46 T'Miyahh Brooks SO Kathleen 31.09 - 1.1
47 Hanna Wilson SR Freedom (Orlando) 31.30 - -0.1
48 Charda Knowles FR Vero Beach 31.33 - 1.1
49 Gabriella Alvarado FR Harmony 31.83 - -0.2
50 Tammy Thelemaque FR Cypress Creek 32.13 - 1.1
51 Elise Rodriguez JR St. Cloud 32.47 - -0.2
52 Nicole Hernandez SR Freedom (Orlando) 32.86 - 1.1
53 Ja'Quoia Dean JR Dr. Phillips 33.43 - -0.2
54 Emma Walraven SO Freedom (Orlando) 33.61 - -0.1
55 Tessa Guerra FR Lake Highland Prep 34.05 - +0.0
56 Madelyn Souza SR Timber Creek 34.41 - -0.2
57 Sharlyn Rosario FR Cypress Creek 34.85 - -0.2
Girls' 200 Meters Section 1
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 Arianna Slater SR Lake Nona 28.45 -
37 Laura Weeden SO Horizon 30.07 -
38 Brooke Rodda SR Timber Creek 30.23 -
41 Starlet Matthews JR Tohopekaliga 30.64 -
55 Tessa Guerra FR Lake Highland Prep 34.05 -
Girls' 200 Meters Section 2
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Paris Jernigan JR Viera 28.02 -
47 Hanna Wilson SR Freedom (Orlando) 31.30 -
54 Emma Walraven SO Freedom (Orlando) 33.61 -
Girls' 200 Meters Section 3
W: -0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
49 Gabriella Alvarado FR Harmony 31.83 -
51 Elise Rodriguez JR St. Cloud 32.47 -
53 Ja'Quoia Dean JR Dr. Phillips 33.43 -
56 Madelyn Souza SR Timber Creek 34.41 -
57 Sharlyn Rosario FR Cypress Creek 34.85 -
Girls' 200 Meters Section 4
W: 1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
42 Makiya Cherry SO Osceola (Kissimmee) 30.64 -
45 Makayla McKinzie FR Horizon 31.08 -
46 T'Miyahh Brooks SO Kathleen 31.09 -
48 Charda Knowles FR Vero Beach 31.33 -
50 Tammy Thelemaque FR Cypress Creek 32.13 -
52 Nicole Hernandez SR Freedom (Orlando) 32.86 -
Girls' 200 Meters Section 5
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
33 Nadeysha Rodriguez JR Kathleen 29.65 -
35 Jada Mitchell SO New Smyrna Beach 29.85 -
36 Alaina Roberts SO New Smyrna Beach 29.88 -
39 Gia Brown JR Tohopekaliga 30.26 -
40 Ariya Mathis FR Viera 30.39 -
43 Ruth Rieber SR New Smyrna Beach 30.65 -
44 Nicole Novak SO Lake Buena Vista 30.78 -
Girls' 200 Meters Section 6
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Maggie Harp SR Cocoa 27.74 -
22 Sofia Alvarado FR Winter Haven 28.24 -
23 Madeline Simpson SO Lake Highland Prep 28.38 -
28 Alivya Spangler SO Lake Nona 28.80 -
29 Morgan Pascual FR Harmony 28.82 -
30 Alexis Antoine JR Viera 29.38 -
31 Kirsy Diaz Monge SO Tohopekaliga 29.48 -
32 Shayna Alder SO Heritage 29.64 -
Girls' 200 Meters Section 7
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Shamya Joiner SR Rockledge 26.31 3
10 Laylah Lara JR St. Cloud 27.26 -
12 Aniya Means SR Spruce Creek 27.69 -
13 Jayla Edgecombe 8 Cocoa 27.69 -
15 Bethany Muncey SR Heritage 27.80 -
16 Grier Francis SR Lake Highland Prep 27.83 -
20 Elise Butler SR Spruce Creek 28.15 -
Girls' 200 Meters Section 8
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Senyce Rene SO Dr. Phillips 27.55 -
17 Chloe Solomon JR Olympia 27.84 -
18 Abby Misch SR Olympia 27.90 -
21 Skyy Bell FR Vero Beach 28.16 -
24 Jayda Parrish SO Auburndale 28.38 -
26 Lauren Mallinger FR Melbourne 28.46 -
27 Victorious Smith FR Lake Nona 28.48 -
34 Lainey Laleau SO Heritage 29.70 -
Girls' 200 Meters Section 9
W: -0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Victoria Joyce SR Rockledge 25.27 10
2 Tykira Glasco SR Rockledge 25.53 8
3 Shaunteria Thomas JR Cocoa 25.62 6
4 Dashanique Henry FR Winter Haven 26.02 5
5 Nauti'ka Robinson JR Olympia 26.27 4
7 Mariana Morillo FR Horizon 26.43 2
8 Anaya Wills SR Spruce Creek 27.13 1
9 Davionne Stinson FR Vero Beach 27.26 -