March 26, 2022
|
Tohopekaliga (Kissimmeee)
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Amber Schulz SR Timber Creek 11:01.74 10
2 Emily Knopfle FR Olympia 11:17.71 8
3 Maddie Heald SO Olympia 12:13.53 6
4 Aubrey Orcutt FR Melbourne 12:17.20 5
5 Natalie Kaufman JR Lake Buena Vista 12:22.01 4
6 Hannah Kacer JR Timber Creek 12:23.66 3
7 Ava Baysura JR Vero Beach 12:23.90 2
8 Bella Niewald FR Spruce Creek 12:36.96 1
9 Rylin Wilkes FR New Smyrna Beach 12:51.07 -
10 Danielle Contreras SR Viera 12:56.43 -
11 Anna Cobb FR Vero Beach 12:57.14 -
12 Brenda Grez SR Timber Creek 12:59.03 -
13 Averi Merkle SR New Smyrna Beach 13:14.72 -
14 Maria Evans SO Lake Highland Prep 13:19.22 -
15 Trinity Trett JR Viera 13:26.77 -
16 Peyton Richards JR Lake Highland Prep 13:37.05 -
17 Rebekah Shores JR New Smyrna Beach 13:38.72 -
18 Shannon Matzner SR Dr. Phillips 13:40.70 -
19 Micah Nunn SO Lake Nona 13:41.89 -
20 Anya Shah FR Lake Highland Prep 13:59.93 -
21 Cheyenne Davis JR Heritage 14:04.44 -
22 Kylee Lokensgard FR Spruce Creek 14:06.29 -
23 Melissa Faroni JR Heritage 14:26.06 -
24 Ashley Lemus SR Spruce Creek 14:32.99 -
25 Ashton Adamick SO Lake Nona 14:40.06 -
26 Amelia Blumer JR Harmony 15:00.48 -
27 Bella Blind SR Winter Haven 15:03.21 -
28 Morgan Craft FR Winter Haven 15:26.17 -
29 Juliana Ayala SO Auburndale 15:32.31 -
30 Kiana Medina JR Harmony 15:45.27 -
31 Elizabeth Wengel JR Melbourne 16:28.21 -
32 Valentina Moreno Morillo-Marti SR St. Cloud 16:55.05 -
33 Mia Veras FR St. Cloud 16:59.61 -
34 Trista Barden JR St. Cloud 17:24.61 -
Girls' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Hannah Kacer JR Timber Creek 12:23.66 3
10 Danielle Contreras SR Viera 12:56.43 -
14 Maria Evans SO Lake Highland Prep 13:19.22 -
15 Trinity Trett JR Viera 13:26.77 -
16 Peyton Richards JR Lake Highland Prep 13:37.05 -
19 Micah Nunn SO Lake Nona 13:41.89 -
20 Anya Shah FR Lake Highland Prep 13:59.93 -
21 Cheyenne Davis JR Heritage 14:04.44 -
23 Melissa Faroni JR Heritage 14:26.06 -
25 Ashton Adamick SO Lake Nona 14:40.06 -
27 Bella Blind SR Winter Haven 15:03.21 -
28 Morgan Craft FR Winter Haven 15:26.17 -
29 Juliana Ayala SO Auburndale 15:32.31 -
30 Kiana Medina JR Harmony 15:45.27 -
31 Elizabeth Wengel JR Melbourne 16:28.21 -
32 Valentina Moreno Morillo-Marti SR St. Cloud 16:55.05 -
33 Mia Veras FR St. Cloud 16:59.61 -
34 Trista Barden JR St. Cloud 17:24.61 -
Girls' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Amber Schulz SR Timber Creek 11:01.74 10
2 Emily Knopfle FR Olympia 11:17.71 8
3 Maddie Heald SO Olympia 12:13.53 6
4 Aubrey Orcutt FR Melbourne 12:17.20 5
5 Natalie Kaufman JR Lake Buena Vista 12:22.01 4
7 Ava Baysura JR Vero Beach 12:23.90 2
8 Bella Niewald FR Spruce Creek 12:36.96 1
9 Rylin Wilkes FR New Smyrna Beach 12:51.07 -
11 Anna Cobb FR Vero Beach 12:57.14 -
12 Brenda Grez SR Timber Creek 12:59.03 -
13 Averi Merkle SR New Smyrna Beach 13:14.72 -
17 Rebekah Shores JR New Smyrna Beach 13:38.72 -
18 Shannon Matzner SR Dr. Phillips 13:40.70 -
22 Kylee Lokensgard FR Spruce Creek 14:06.29 -
24 Ashley Lemus SR Spruce Creek 14:32.99 -
26 Amelia Blumer JR Harmony 15:00.48 -