March 26, 2022
|
Tohopekaliga (Kissimmeee)
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys 800m Run

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Devin Makousky JR Rockledge 2:00.60 10
2 Chris Hill SR New Smyrna Beach 2:01.58 8
3 Parker Banzhaf FR Vero Beach 2:02.41 6
4 Javan Medina JR Tohopekaliga 2:02.86 5
5 Joshua Webster SR Lake Highland Prep 2:03.31 4
6 Jonn Ortiz-Torres SR St. Cloud 2:03.81 3
7 Ethan Varnedore SR Timber Creek 2:04.32 2
8 Ryuya Kawamura JR Vero Beach 2:05.56 1
9 Zeniel Lizardo JR Tohopekaliga 2:06.33 -
10 Keyshawn Williams SO Heritage 2:06.33 -
11 Alston Jaudon SR Melbourne 2:06.96 -
12 Joel Jean SR Harmony 2:07.15 -
13 Cristian Calderon JR Rockledge 2:07.46 -
14 Aiden Sico SR Timber Creek 2:07.66 -
15 Dylan Torres SO Lake Nona 2:07.86 -
16 Aidan Carroll JR Viera 2:08.43 -
17 Dean Cobb SR Spruce Creek 2:08.63 -
18 Joshua Ingalls SR Viera 2:08.91 -
19 Aden Ferullo FR Spruce Creek 2:09.37 -
20 Joshua Briley SR Heritage 2:09.58 -
21 Christ Gilles JR Lake Buena Vista 2:10.45 -
22 Brett Remensnyder FR New Smyrna Beach 2:11.33 -
23 Jayven Garcia SR Tohopekaliga 2:11.55 -
24 Chase Bissell FR New Smyrna Beach 2:11.77 -
25 Peter Gumpel SR Vero Beach 2:12.07 -
26 Corradrio Trimble JR Osceola (Kissimmee) 2:12.95 -
27 Max Choung FR Lake Highland Prep 2:13.28 -
28 Chase Riley JR Melbourne 2:13.43 -
29 Trent Riley SO Melbourne 2:13.44 -
30 Tye Morrell SO Viera 2:13.83 -
31 Dylan Brewer SR Spruce Creek 2:13.93 -
32 Colin Fetter JR Auburndale 2:14.31 -
33 Andres Soto SR St. Cloud 2:16.09 -
34 Brandon Albers SR Olympia 2:16.31 -
35 Keven Estael JR Kathleen 2:17.58 -
36 Jonathan MacNab SR St. Cloud 2:17.78 -
37 Remmy Santana SO Lake Buena Vista 2:17.87 -
38 Zachariah Mahdi SR Freedom (Orlando) 2:17.96 -
39 Philip Yong SO Lake Highland Prep 2:18.08 -
40 Trenton Brayboy SO Rockledge 2:19.91 -
41 Jeremiah Austin SR Auburndale 2:20.50 -
42 Joshua Jimenez-Abreu SR Cypress Creek 2:20.54 -
43 Brendan Ketelsen SO Horizon 2:21.77 -
44 Isaiah Ridore JR Auburndale 2:22.75 -
45 Marlon Tullis FR Winter Haven 2:23.50 -
46 Tyler Jang SO Horizon 2:23.56 -
47 Robert Rivera JR Harmony 2:24.34 -
48 Caylob Laboy SR Osceola (Kissimmee) 2:25.32 -
49 Owen Kingery FR Horizon 2:27.98 -
50 Chris Sempert SO Bartow 2:28.17 -
51 Parker Meeks SO Timber Creek 2:29.83 -
52 Aiden Roeder FR Olympia 2:36.40 -
53 Tyler Rowlands SO Cypress Creek 2:37.77 -
54 Lucas Coan FR Olympia 2:40.64 -
55 Kai Boxx FR Lake Buena Vista 2:43.76 -
56 Sam Hensel JR Harmony 2:44.01 -
57 Axel Umanchuk JR Freedom (Orlando) 2:44.44 -
58 Dylan Munoz FR Osceola (Kissimmee) 2:47.26 -
Boys 800m Run Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Joshua Webster SR Lake Highland Prep 2:03.31 4
7 Ethan Varnedore SR Timber Creek 2:04.32 2
9 Zeniel Lizardo JR Tohopekaliga 2:06.33 -
11 Alston Jaudon SR Melbourne 2:06.96 -
21 Christ Gilles JR Lake Buena Vista 2:10.45 -
23 Jayven Garcia SR Tohopekaliga 2:11.55 -
28 Chase Riley JR Melbourne 2:13.43 -
29 Trent Riley SO Melbourne 2:13.44 -
39 Philip Yong SO Lake Highland Prep 2:18.08 -
42 Joshua Jimenez-Abreu SR Cypress Creek 2:20.54 -
43 Brendan Ketelsen SO Horizon 2:21.77 -
46 Tyler Jang SO Horizon 2:23.56 -
51 Parker Meeks SO Timber Creek 2:29.83 -
53 Tyler Rowlands SO Cypress Creek 2:37.77 -
54 Lucas Coan FR Olympia 2:40.64 -
55 Kai Boxx FR Lake Buena Vista 2:43.76 -
56 Sam Hensel JR Harmony 2:44.01 -
57 Axel Umanchuk JR Freedom (Orlando) 2:44.44 -
58 Dylan Munoz FR Osceola (Kissimmee) 2:47.26 -
Boys 800m Run Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Joshua Ingalls SR Viera 2:08.91 -
19 Aden Ferullo FR Spruce Creek 2:09.37 -
31 Dylan Brewer SR Spruce Creek 2:13.93 -
34 Brandon Albers SR Olympia 2:16.31 -
41 Jeremiah Austin SR Auburndale 2:20.50 -
44 Isaiah Ridore JR Auburndale 2:22.75 -
45 Marlon Tullis FR Winter Haven 2:23.50 -
47 Robert Rivera JR Harmony 2:24.34 -
48 Caylob Laboy SR Osceola (Kissimmee) 2:25.32 -
49 Owen Kingery FR Horizon 2:27.98 -
50 Chris Sempert SO Bartow 2:28.17 -
52 Aiden Roeder FR Olympia 2:36.40 -
Boys 800m Run Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Aiden Sico SR Timber Creek 2:07.66 -
17 Dean Cobb SR Spruce Creek 2:08.63 -
22 Brett Remensnyder FR New Smyrna Beach 2:11.33 -
24 Chase Bissell FR New Smyrna Beach 2:11.77 -
27 Max Choung FR Lake Highland Prep 2:13.28 -
30 Tye Morrell SO Viera 2:13.83 -
33 Andres Soto SR St. Cloud 2:16.09 -
35 Keven Estael JR Kathleen 2:17.58 -
36 Jonathan MacNab SR St. Cloud 2:17.78 -
37 Remmy Santana SO Lake Buena Vista 2:17.87 -
38 Zachariah Mahdi SR Freedom (Orlando) 2:17.96 -
40 Trenton Brayboy SO Rockledge 2:19.91 -
Boys 800m Run Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Devin Makousky JR Rockledge 2:00.60 10
2 Chris Hill SR New Smyrna Beach 2:01.58 8
3 Parker Banzhaf FR Vero Beach 2:02.41 6
4 Javan Medina JR Tohopekaliga 2:02.86 5
6 Jonn Ortiz-Torres SR St. Cloud 2:03.81 3
8 Ryuya Kawamura JR Vero Beach 2:05.56 1
10 Keyshawn Williams SO Heritage 2:06.33 -
12 Joel Jean SR Harmony 2:07.15 -
13 Cristian Calderon JR Rockledge 2:07.46 -
15 Dylan Torres SO Lake Nona 2:07.86 -
16 Aidan Carroll JR Viera 2:08.43 -
20 Joshua Briley SR Heritage 2:09.58 -
25 Peter Gumpel SR Vero Beach 2:12.07 -
26 Corradrio Trimble JR Osceola (Kissimmee) 2:12.95 -
32 Colin Fetter JR Auburndale 2:14.31 -