March 26, 2022
|
Tohopekaliga (Kissimmeee)
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Devin Giles SR Viera 50.60 10
2 Gavin Bendross SR Kathleen 52.68 8
3 David Onwunali JR Spruce Creek 52.93 6
4 Damarko Evans JR Spruce Creek 53.07 5
5 Victor Zidor SR Cocoa 53.07 4
6 Jalon Thompson SO Olympia 53.08 3
7 Jack Maday FR Horizon 53.26 2
8 Ja'Keem Jackson JR Osceola (Kissimmee) 53.52 1
9 Mark Bacon SO Vero Beach 53.60 -
10 Jaden Edgecombe JR Cocoa 53.67 -
11 Ga'Mar Bailey SO Rockledge 53.79 -
12 Solomon Williams SO Timber Creek 53.84 -
13 elijah brown JR Lake Nona 53.90 -
14 Jijuan Russell FR Auburndale 54.04 -
15 Joel McConnell JR Dr. Phillips 54.08 -
16 Javon Ross FR Horizon 54.21 -
17 Chase Cintron SO Timber Creek 54.54 -
18 Adrian Pantoja SR Lake Nona 54.83 -
19 Ian Rosario SR Heritage 55.03 -
20 Fabian Jeune FR Spruce Creek 55.13 -
21 Karson Siquerios-Lasky SO Lake Highland Prep 55.16 -
22 Jordan Roman JR Timber Creek 55.19 -
23 Gavin Howell JR Melbourne 55.36 -
24 Logan Barnhill JR Melbourne 55.45 -
25 Jason Luong SO Vero Beach 55.60 -
26 Keyon Carter SO Rockledge 55.81 -
27 Joaquin Jackson SR Winter Haven 55.90 -
28 Chase Vickers SO Rockledge 56.00 -
29 Corradrio Trimble JR Osceola (Kissimmee) 56.06 -
30 Terrel Redding JR Winter Haven 56.17 -
31 Jankarlos Colon SR Harmony 56.49 -
32 Jaquel Mccormes SO Winter Haven 56.69 -
33 Joel Montes SR Olympia 56.96 -
34 Nicholas Ramos SO Heritage 56.97 -
35 Christ Gilles JR Lake Buena Vista 57.08 -
36 Aleksander Nunez SO Tohopekaliga 57.17 -
37 Esaie Cenescar FR Cypress Creek 57.23 -
38 Corion Abram SO Kathleen 57.29 -
39 Jordan Wellmaker SO Melbourne 57.62 -
40 Donquaill Wesley SO Vero Beach 57.74 -
41 Max Cardone SO Horizon 57.86 -
42 Alden Peterson FR Harmony 58.16 -
43 Atticus Taylor SR New Smyrna Beach 58.42 -
44 Caleb Joshway SR Auburndale 58.78 -
45 Hunter Schulze FR Lake Buena Vista 59.11 -
46 Jase Bailey SO Lake Highland Prep 59.17 -
47 Braxton Albright FR Viera 59.29 -
48 Gavin Wallis 8 Lake Highland Prep 59.73 -
49 Bryce Sanchez JR Harmony 1:00.21 -
50 James Prophet SO Cypress Creek 1:00.39 -
51 Bradley Secomski SR New Smyrna Beach 1:00.70 -
52 Brandon Albers SR Olympia 1:00.78 -
53 Lukas Gamble FR New Smyrna Beach 1:01.70 -
54 jaylen luis SO Lake Nona 1:01.86 -
55 Lloyd Brewer III FR Dr. Phillips 1:01.95 -
56 Christopher Guadalupe JR Lake Buena Vista 1:07.33 -
57 Austin White FR Viera 1:12.71 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Damarko Evans JR Spruce Creek 53.07 5
7 Jack Maday FR Horizon 53.26 2
32 Jaquel Mccormes SO Winter Haven 56.69 -
50 James Prophet SO Cypress Creek 1:00.39 -
52 Brandon Albers SR Olympia 1:00.78 -
54 jaylen luis SO Lake Nona 1:01.86 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Jalon Thompson SO Olympia 53.08 3
11 Ga'Mar Bailey SO Rockledge 53.79 -
25 Jason Luong SO Vero Beach 55.60 -
26 Keyon Carter SO Rockledge 55.81 -
33 Joel Montes SR Olympia 56.96 -
37 Esaie Cenescar FR Cypress Creek 57.23 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
30 Terrel Redding JR Winter Haven 56.17 -
36 Aleksander Nunez SO Tohopekaliga 57.17 -
56 Christopher Guadalupe JR Lake Buena Vista 1:07.33 -
57 Austin White FR Viera 1:12.71 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 elijah brown JR Lake Nona 53.90 -
14 Jijuan Russell FR Auburndale 54.04 -
39 Jordan Wellmaker SO Melbourne 57.62 -
51 Bradley Secomski SR New Smyrna Beach 1:00.70 -
53 Lukas Gamble FR New Smyrna Beach 1:01.70 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Adrian Pantoja SR Lake Nona 54.83 -
27 Joaquin Jackson SR Winter Haven 55.90 -
41 Max Cardone SO Horizon 57.86 -
43 Atticus Taylor SR New Smyrna Beach 58.42 -
45 Hunter Schulze FR Lake Buena Vista 59.11 -
46 Jase Bailey SO Lake Highland Prep 59.17 -
47 Braxton Albright FR Viera 59.29 -
48 Gavin Wallis 8 Lake Highland Prep 59.73 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Chase Cintron SO Timber Creek 54.54 -
22 Jordan Roman JR Timber Creek 55.19 -
31 Jankarlos Colon SR Harmony 56.49 -
34 Nicholas Ramos SO Heritage 56.97 -
35 Christ Gilles JR Lake Buena Vista 57.08 -
42 Alden Peterson FR Harmony 58.16 -
55 Lloyd Brewer III FR Dr. Phillips 1:01.95 -
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Ian Rosario SR Heritage 55.03 -
20 Fabian Jeune FR Spruce Creek 55.13 -
21 Karson Siquerios-Lasky SO Lake Highland Prep 55.16 -
23 Gavin Howell JR Melbourne 55.36 -
24 Logan Barnhill JR Melbourne 55.45 -
38 Corion Abram SO Kathleen 57.29 -
40 Donquaill Wesley SO Vero Beach 57.74 -
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 David Onwunali JR Spruce Creek 52.93 6
5 Victor Zidor SR Cocoa 53.07 4
12 Solomon Williams SO Timber Creek 53.84 -
16 Javon Ross FR Horizon 54.21 -
28 Chase Vickers SO Rockledge 56.00 -
29 Corradrio Trimble JR Osceola (Kissimmee) 56.06 -
49 Bryce Sanchez JR Harmony 1:00.21 -
Boys' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Devin Giles SR Viera 50.60 10
2 Gavin Bendross SR Kathleen 52.68 8
8 Ja'Keem Jackson JR Osceola (Kissimmee) 53.52 1
9 Mark Bacon SO Vero Beach 53.60 -
10 Jaden Edgecombe JR Cocoa 53.67 -
15 Joel McConnell JR Dr. Phillips 54.08 -
44 Caleb Joshway SR Auburndale 58.78 -