April 5, 2022
|
Gibbs HS - St. Petersburg, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Abdu Hardin FR Largo 2:02.90 10
2 Cole Summers JR Lakewood 2:03.92 8
3 Austin Weaver SR Gibbs 2:04.26 6
4 Eli Zuppa SO Northeast (SP) 2:05.97 5
5 Dalton Sallengs JR Land O'Lakes 2:07.59 4
6 Andrew Levesque SR Land O'Lakes 2:08.11 3
7 David Newton SO Largo 2:11.26 2
8 Jacob Miller SO Admiral Farragut 2:11.54 1
9 Joshua Pu SR Largo 2:11.88 -
10 Kalomo Allen SR Boca Ciega 2:14.78 -
11 Samuel Holloway JR Lakewood 2:15.96 -
12 Maxwell Purvis 8 Bell Creek 2:18.03 -
13 Jayln Bethune SO Lakewood 2:20.02 -
14 Andre Walton SR Gibbs 2:21.19 -
15 James Cruickshank JR Lakewood 2:21.84 -
16 Jeremiah Fictum JR Northeast (SP) 2:24.09 -
17 Nason Hunsinger JR Northeast (SP) 2:24.48 -
18 Richard Collins JR Northeast (SP) 2:26.56 -
19 Aaron Shaw FR Largo 2:27.03 -
20 Isreal Harris JR Gibbs 2:31.79 -
21 Jarren Dinglasan FR Bell Creek 2:32.49 -
22 Wesley Pitzer SO Hollins 2:34.53 -
23 Matthew Cohen JR Bell Creek 2:36.48 -
24 Isaiah Garcia JR Hernando 2:36.86 -
25 Aaron Patten SO Land O'Lakes 2:46.83 -
26 Malcolm Rosebud SR Northeast (SP) 2:49.66 -
27 Jackson Dailey SO St. Petersburg Catholic 2:50.76 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 David Newton SO Largo 2:11.26 2
16 Jeremiah Fictum JR Northeast (SP) 2:24.09 -
18 Richard Collins JR Northeast (SP) 2:26.56 -
21 Jarren Dinglasan FR Bell Creek 2:32.49 -
22 Wesley Pitzer SO Hollins 2:34.53 -
23 Matthew Cohen JR Bell Creek 2:36.48 -
25 Aaron Patten SO Land O'Lakes 2:46.83 -
26 Malcolm Rosebud SR Northeast (SP) 2:49.66 -
27 Jackson Dailey SO St. Petersburg Catholic 2:50.76 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Kalomo Allen SR Boca Ciega 2:14.78 -
11 Samuel Holloway JR Lakewood 2:15.96 -
12 Maxwell Purvis 8 Bell Creek 2:18.03 -
14 Andre Walton SR Gibbs 2:21.19 -
15 James Cruickshank JR Lakewood 2:21.84 -
19 Aaron Shaw FR Largo 2:27.03 -
20 Isreal Harris JR Gibbs 2:31.79 -
24 Isaiah Garcia JR Hernando 2:36.86 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Abdu Hardin FR Largo 2:02.90 10
2 Cole Summers JR Lakewood 2:03.92 8
3 Austin Weaver SR Gibbs 2:04.26 6
4 Eli Zuppa SO Northeast (SP) 2:05.97 5
5 Dalton Sallengs JR Land O'Lakes 2:07.59 4
6 Andrew Levesque SR Land O'Lakes 2:08.11 3
8 Jacob Miller SO Admiral Farragut 2:11.54 1
9 Joshua Pu SR Largo 2:11.88 -
13 Jayln Bethune SO Lakewood 2:20.02 -
17 Nason Hunsinger JR Northeast (SP) 2:24.48 -