March 21, 2022
|
Martin County - Stuart, FL
|
Timing: Mogo Timing
ICON KEY: FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nathan Pinto SR South Fork 2:00.41 10
2 Ryuya Kawamura JR Vero Beach 2:09.22 8
3 Peter Gumpel SR Vero Beach 2:09.53 6
4 Andrew Raffenberg SR Martin County 2:12.56 5
5 Carter Vigneri JR South Fork 2:14.03 4
6 Jack Colvin SO Dwyer 2:15.30 3
7 Parker Layman JR South Fork 2:20.32 2
8 Luke Crumbacker JR Vero Beach 2:24.06 1
9 George Santana FR Dwyer 2:28.24 -
10 Aden Krisel SO Martin County 2:34.64 -
11 Ian Fazakas SO Dwyer 2:35.54 -
12 Jake Chavez FR Dwyer 2:38.45 -
13 Jack Grenzenbach FR Vero Beach 2:40.65 -
14 Christian Jurado FR Jupiter 2:41.55 -
15 Bennett Scott FR Martin County 2:49.87 -
16 Gregory Ashton JR Centennial 3:01.06 -
  Noah Perez JR John Carroll DNS   
  Erick Lopez JR John Carroll DNS   
  youry celisca JR Fort Pierce Westwood DNS   
  Maxum Kornilov SO South Fork DNS   
  Cole Dubon SR John Carroll DNS   
  Hadden Kenney SO Martin County DNS   
  Alexander Wampler SR Centennial DNS   
  Alexander Briscoe SO Treasure Coast DNS   
  Jaiden Magnan SR Treasure Coast DNS   
  Brian Jennings SR Treasure Coast DNS   
  Stephen Simms JR Port St. Lucie DNS   
  Alexio Flores FR Port St. Lucie DNS   
  Gervon Desire SO Port St. Lucie DNS   
  Jarred Rua SO Port St. Lucie DNS   
  Brandon Schwartz SR American Heritage (DB) DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Aden Krisel SO Martin County 2:34.64 -
11 Ian Fazakas SO Dwyer 2:35.54 -
12 Jake Chavez FR Dwyer 2:38.45 -
13 Jack Grenzenbach FR Vero Beach 2:40.65 -
14 Christian Jurado FR Jupiter 2:41.55 -
15 Bennett Scott FR Martin County 2:49.87 -
16 Gregory Ashton JR Centennial 3:01.06 -
  Noah Perez JR John Carroll DNS   
  Jarred Rua SO Port St. Lucie DNS   
  Gervon Desire SO Port St. Lucie DNS   
  Alexio Flores FR Port St. Lucie DNS   
  Stephen Simms JR Port St. Lucie DNS   
  Brian Jennings SR Treasure Coast DNS   
  Alexander Briscoe SO Treasure Coast DNS   
  Erick Lopez JR John Carroll DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nathan Pinto SR South Fork 2:00.41 10
2 Ryuya Kawamura JR Vero Beach 2:09.22 8
3 Peter Gumpel SR Vero Beach 2:09.53 6
4 Andrew Raffenberg SR Martin County 2:12.56 5
5 Carter Vigneri JR South Fork 2:14.03 4
6 Jack Colvin SO Dwyer 2:15.30 3
7 Parker Layman JR South Fork 2:20.32 2
8 Luke Crumbacker JR Vero Beach 2:24.06 1
9 George Santana FR Dwyer 2:28.24 -
  Maxum Kornilov SO South Fork DNS   
  youry celisca JR Fort Pierce Westwood DNS   
  Cole Dubon SR John Carroll DNS   
  Alexander Wampler SR Centennial DNS   
  Hadden Kenney SO Martin County DNS   
  Jaiden Magnan SR Treasure Coast DNS   
  Brandon Schwartz SR American Heritage (DB) DNS