March 5, 2022
|
Jupiter - Jupiter, FL
|
Timing: Mogo Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Anthony Matthew SR Martin County 4:29.39 10
2 Nicholas Colbert JR Jensen Beach 4:33.64 8
3 Colton Lawson JR King's Academy 4:35.27 6
4 Japrince Gaines SR Spanish River 4:48.56 5
5 Jack Burgener SR South Fork 4:49.46 4
6 Michael Castillo JR King's Academy 4:51.86 3
7 Theo Endrud JR Jupiter 4:56.41 2
8 David Usher SR Palm Beach Central 4:57.40 1
9 Thiago DeSouza JR Treasure Coast 4:58.11 -
10 Jacob Garrett SO Spanish River 4:59.31 -
11 Dylan Webb SO Jupiter Christian 4:59.45 -
12 Brett Kopittke FR Spanish River 5:04.61 -
13 Carter Vigneri JR South Fork 5:07.46 -
14 Parker Layman JR South Fork 5:07.79 -
15 Jacob Gale SR Suncoast 5:12.67 -
16 Adrian Medina SR Park Vista 5:16.27 -
17 Joe Licata 8 Jupiter Christian 5:21.72 -
18 Alexander Wampler SR Centennial 5:22.60 -
19 Juan Diego Piña JR St. Andrew's 5:27.44 -
20 Tito Terrones FR Palm Beach Central 5:29.59 -
21 Alex Leff JR Park Vista 5:31.54 -
22 Matthew Postman SR Benjamin School 5:32.69 -
23 Christian Balistreri SO Benjamin School 5:32.71 -
24 Mason Carr JR St. Andrew's 5:34.08 -
25 Andrew Raffenberg SR Martin County 5:36.62 -
26 Talan Woodcock SO Martin County 5:39.11 -
27 Dylan Gresch FR Jupiter 5:39.81 -
28 Robert Pollino Jr JR Port St. Lucie 5:41.10 -
29 Junhao Yang JR St. Andrew's 5:50.06 -
30 Alan Ramirez SO Suncoast 5:53.71 -
31 Aydan Turner SR Port St. Lucie 5:56.93 -
32 Mark Thompson SR Port St. Lucie 5:59.00 -
33 Liam Jamason FR King's Academy 6:00.21 -
34 Alexander Briscoe SO Treasure Coast 6:13.14 -
35 Evan Romano FR Palm Beach Central 6:17.85 -
36 Micah Porter FR Jupiter Christian 6:18.37 -
37 Kirk Polka FR Suncoast 6:33.29 -
38 Nick German 6 Benjamin School 6:43.48 -
  Parker Chambers SO Jensen Beach DNS   
  Jose Martinez FR Dwyer DNS   
  Christian Stan JR Park Vista DNS   
  Francisco Basilio SO Lake Worth DNS   
  Ednineson Vertus FR Lake Worth DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
30 Alan Ramirez SO Suncoast 5:53.71 -
31 Aydan Turner SR Port St. Lucie 5:56.93 -
32 Mark Thompson SR Port St. Lucie 5:59.00 -
34 Alexander Briscoe SO Treasure Coast 6:13.14 -
35 Evan Romano FR Palm Beach Central 6:17.85 -
36 Micah Porter FR Jupiter Christian 6:18.37 -
37 Kirk Polka FR Suncoast 6:33.29 -
38 Nick German 6 Benjamin School 6:43.48 -
  Jose Martinez FR Dwyer DNS   
  Ednineson Vertus FR Lake Worth DNS   
  Francisco Basilio SO Lake Worth DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Carter Vigneri JR South Fork 5:07.46 -
14 Parker Layman JR South Fork 5:07.79 -
17 Joe Licata 8 Jupiter Christian 5:21.72 -
18 Alexander Wampler SR Centennial 5:22.60 -
19 Juan Diego Piña JR St. Andrew's 5:27.44 -
20 Tito Terrones FR Palm Beach Central 5:29.59 -
21 Alex Leff JR Park Vista 5:31.54 -
22 Matthew Postman SR Benjamin School 5:32.69 -
23 Christian Balistreri SO Benjamin School 5:32.71 -
25 Andrew Raffenberg SR Martin County 5:36.62 -
26 Talan Woodcock SO Martin County 5:39.11 -
27 Dylan Gresch FR Jupiter 5:39.81 -
28 Robert Pollino Jr JR Port St. Lucie 5:41.10 -
29 Junhao Yang JR St. Andrew's 5:50.06 -
33 Liam Jamason FR King's Academy 6:00.21 -
  Parker Chambers SO Jensen Beach DNS   
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Anthony Matthew SR Martin County 4:29.39 10
2 Nicholas Colbert JR Jensen Beach 4:33.64 8
3 Colton Lawson JR King's Academy 4:35.27 6
4 Japrince Gaines SR Spanish River 4:48.56 5
5 Jack Burgener SR South Fork 4:49.46 4
6 Michael Castillo JR King's Academy 4:51.86 3
7 Theo Endrud JR Jupiter 4:56.41 2
8 David Usher SR Palm Beach Central 4:57.40 1
9 Thiago DeSouza JR Treasure Coast 4:58.11 -
10 Jacob Garrett SO Spanish River 4:59.31 -
11 Dylan Webb SO Jupiter Christian 4:59.45 -
12 Brett Kopittke FR Spanish River 5:04.61 -
15 Jacob Gale SR Suncoast 5:12.67 -
16 Adrian Medina SR Park Vista 5:16.27 -
24 Mason Carr JR St. Andrew's 5:34.08 -
  Christian Stan JR Park Vista DNS