March 1, 2022
|
Jensen Beach HS - Jensen Beach, FL
|
Timing: Mogo Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Nicholas Colbert JR Jensen Beach 3:14.24 4:52.72 4:33.57 5:06.40 5:50.17 4:11.69 10
2 Jake Kramer SR Sebastian River 5:09.11 5:00.83 4:35.99 5:22.91 5:09.11 4:44.27 8
3 Noah Mcmann SO Sebastian River 4:09.56 5:39.51 4:50.18 6:05.63 3:37.64 6:14.34 6
4 Caleb Wilkinson SO Sebastian River 4:50.98 5:30.38 5:03.10 5:00.07 5:30.38 4:47.95 5
5 Aiden Russo JR Jupiter 5:18.36 6:04.27 5:06.11 6:10.40 5:52.03 5:24.48 4
6 Conner Strom SR Jensen Beach 4:06.28 5:32.48 5:07.85 5:26.33 6:15.58 5:35.56 3
7 William Nuneville SR Jupiter 6:23.36 4:58.52 5:14.23 5:42.51 4:20.81 5:33.09 2
8 Carter Vigneri JR South Fork 5:25.71 5:09.90 5:16.22 4:16.14 5:35.20 5:51.01 1
9 Zachary Friend SR Okeechobee 4:07.42 5:10.86 5:17.20 3:54.73 5:39.41 6:07.96 -
10 Parker Chambers SO Jensen Beach 6:33.95 4:29.04 5:20.28 5:42.70 4:22.63 4:29.04 -
11 Jack Eidemueller JR St. Edward's 6:03.94 4:20.88 5:22.07 4:14.44 6:55.47 5:31.74 -
12 Daniel Phillips SR Okeechobee 5:44.73 4:11.30 5:22.17 5:22.17 4:56.40 6:36.27 -
13 Jalen Elliot SR Fort Pierce Central 4:30.68 5:09.34 5:22.23 3:58.45 4:17.79 4:17.79 -
14 Owen Maritt SO Martin County 3:55.90 4:12.06 5:23.15 4:31.45 6:40.71 4:24.99 -
15 Marcus Campione JR Vero Beach 5:46.30 4:02.73 5:23.64 4:44.81 5:49.54 6:18.66 -
16 Andrew Robinson SO South Fork 5:48.82 5:35.78 5:26.00 4:07.76 6:40.98 5:12.96 -
17 Conner Rucks JR Okeechobee 6:31.17 5:41.45 5:31.50 5:21.56 4:28.52 6:57.69 -
18 Landon Arrants SO Okeechobee 4:48.76 4:12.25 5:31.90 6:34.96 4:05.61 5:41.86 -
19 Matthew Crescenzo FR Martin County 3:52.54 4:39.05 5:32.20 3:55.87 4:15.80 4:39.05 -
20 Robert Pollino Jr JR Port St. Lucie 5:51.28 6:21.68 5:37.77 6:21.68 6:41.95 4:36.98 -
21 ryan wilhelm SO Fort Pierce Westwood 6:33.07 4:00.59 5:38.85 4:14.14 6:50.01 6:53.40 -
22 Jacoby Jadusingh JR South Fork 5:49.32 6:33.84 5:42.47 6:37.27 5:39.05 5:21.93 -
23 Erick Lopez JR John Carroll 7:25.23 6:54.40 5:42.48 5:11.66 7:04.68 6:27.01 -
24 Jack Grenzenbach FR Vero Beach 6:35.27 4:21.22 5:43.71 5:23.09 4:14.35 7:13.08 -
25 Tyler Baptiste FR Fort Pierce Central 4:36.42 4:29.51 5:45.52 6:54.63 6:30.44 6:40.81 -
26 Dylan Gresch FR Jupiter 4:12.14 7:17.74 5:50.19 6:39.22 7:28.25 6:11.21 -
27 Aydan Turner SR Port St. Lucie 4:38.83 6:45.90 5:52.95 6:17.66 6:24.72 6:14.13 -
28 Marcos Viloria JR Vero Beach 4:11.03 6:39.53 5:53.56 4:49.92 7:29.03 6:04.17 -
29 Mark Thompson SR Port St. Lucie 6:35.39 4:58.34 5:59.44 6:03.04 5:05.53 7:36.49 -
30 Evan McCarthy JR Martin County 4:31.18 4:20.33 6:01.57 5:50.73 4:23.95 4:16.72 -
31 Rikesh Mehta SO Vero Beach 6:23.29 4:59.33 6:05.03 5:39.48 5:17.58 7:54.54 -
32 Nick Capone SO South Fork 7:51.94 5:31.83 6:08.70 4:21.78 6:56.64 6:05.02 -
33 Luke Villa SR John Carroll 7:38.94 8:10.32 6:32.25 7:54.63 7:15.40 7:38.94 -
34 Bennett Scott FR Martin County 4:59.56 4:43.79 6:34.15 6:42.04 5:38.97 5:07.44 -
  Deandre Webster SR Fort Pierce Central DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Nicolas Tovar SO Fort Pierce Central DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Carlos Burke SO Port St. Lucie DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Carter Vigneri JR South Fork 5:41.52 5:32.04 5:03.58 4:22.47 4:12.98 5:16.22 4:31.95 1
10 Parker Chambers SO Jensen Beach 5:04.27 4:19.43 4:06.62 6:30.75 3:47.40 5:20.28 4:03.42 -
17 Conner Rucks JR Okeechobee 7:07.64 5:24.87 6:31.17 6:11.28 6:47.75 5:31.50 4:38.46 -
18 Landon Arrants SO Okeechobee 5:18.63 6:05.09 4:42.12 4:18.89 4:18.89 5:31.90 5:05.35 -
20 Robert Pollino Jr JR Port St. Lucie 5:00.62 7:08.97 6:52.08 4:06.58 4:33.60 5:37.77 4:43.73 -
22 Jacoby Jadusingh JR South Fork 7:11.52 6:33.84 4:23.71 4:33.98 6:09.87 5:42.47 6:33.84 -
23 Erick Lopez JR John Carroll 5:49.33 5:59.61 4:54.54 5:21.94 5:59.61 5:42.48 5:32.21 -
24 Jack Grenzenbach FR Vero Beach 4:21.22 5:47.15 6:35.27 6:49.02 5:19.65 5:43.71 5:19.65 -
25 Tyler Baptiste FR Fort Pierce Central 4:22.60 5:10.97 6:51.17 4:57.15 6:16.62 5:45.52 6:30.44 -
27 Aydan Turner SR Port St. Lucie 5:24.72 4:07.07 4:07.07 4:31.78 4:35.31 5:52.95 4:56.48 -
28 Marcos Viloria JR Vero Beach 4:49.92 6:39.53 6:53.67 6:07.71 7:32.56 5:53.56 4:56.99 -
29 Mark Thompson SR Port St. Lucie 7:11.33 4:33.18 4:11.61 7:18.52 6:10.23 5:59.44 6:53.36 -
30 Evan McCarthy JR Martin County 4:27.57 7:31.97 7:03.04 7:31.97 6:16.04 6:01.57 4:45.64 -
31 Rikesh Mehta SO Vero Beach 7:47.24 6:52.49 6:52.49 6:56.14 7:14.39 6:05.03 5:35.83 -
32 Nick Capone SO South Fork 4:54.96 7:44.57 6:30.83 4:40.22 6:16.08 6:08.70 5:42.90 -
33 Luke Villa SR John Carroll 6:55.79 5:33.42 8:02.47 8:14.24 8:29.93 6:32.25 6:55.79 -
34 Bennett Scott FR Martin County 6:53.86 6:06.56 5:07.44 5:27.15 7:33.28 6:34.15 8:00.87 -
  Carlos Burke SO Port St. Lucie DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Deandre Webster SR Fort Pierce Central DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nicholas Colbert JR Jensen Beach 4:33.57 10
2 Jake Kramer SR Sebastian River 4:35.99 8
3 Noah Mcmann SO Sebastian River 4:50.18 6
4 Caleb Wilkinson SO Sebastian River 5:03.10 5
5 Aiden Russo JR Jupiter 5:06.11 4
6 Conner Strom SR Jensen Beach 5:07.85 3
7 William Nuneville SR Jupiter 5:14.23 2
9 Zachary Friend SR Okeechobee 5:17.20 -
11 Jack Eidemueller JR St. Edward's 5:22.07 -
12 Daniel Phillips SR Okeechobee 5:22.17 -
13 Jalen Elliot SR Fort Pierce Central 5:22.23 -
14 Owen Maritt SO Martin County 5:23.15 -
15 Marcus Campione JR Vero Beach 5:23.64 -
16 Andrew Robinson SO South Fork 5:26.00 -
19 Matthew Crescenzo FR Martin County 5:32.20 -
21 ryan wilhelm SO Fort Pierce Westwood 5:38.85 -
26 Dylan Gresch FR Jupiter 5:50.19 -
  Nicolas Tovar SO Fort Pierce Central DNS