March 1, 2022
|
Jensen Beach HS - Jensen Beach, FL
|
Timing: Mogo Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jake Kramer SR Sebastian River 2:04.30 10
2 Noah Mcmann SO Sebastian River 2:05.08 8
3 Jurmain Mitchell JR Fort Pierce Central 2:06.06 6
4 Colin Mcadams JR Sebastian River 2:08.57 5
5 Peter Gumpel SR Vero Beach 2:10.37 4
6 Kai Cromer SR Vero Beach 2:15.40 3
7 Caleb Wilkinson SO Sebastian River 2:15.95 2
8 Brogan Buck JR St. Edward's 2:20.76 1
9 David Allison FR Martin County 2:20.95 -
10 Connor Opton FR Jupiter 2:21.82 -
11 Noah Kaegi FR Fort Pierce Central 2:23.08 -
12 Jabari Aljoe SR Fort Pierce Central 2:23.11 -
13 Andrew Robinson SO South Fork 2:24.05 -
14 Dino Cineus SR Fort Pierce Central 2:24.27 -
15 Hadden Kenney SO Martin County 2:24.39 -
16 Cole Dubon SR John Carroll 2:24.58 -
17 ryan wilhelm SO Fort Pierce Westwood 2:26.41 -
18 Randall Godwin FR Vero Beach 2:26.63 -
19 Ismael Valdez SR Okeechobee 2:27.71 -
20 Christian Appaddo SR Jensen Beach 2:28.63 -
21 Carter Vigneri JR South Fork 2:29.46 -
22 Santiago Gonzalez SO Okeechobee 2:33.15 -
23 Jacoby Jadusingh JR South Fork 2:34.17 -
24 Evan McCarthy JR Martin County 2:35.55 -
25 Erick Lopez JR John Carroll 2:35.98 -
26 John Williamson JR Okeechobee 2:40.45 -
27 Reed Pung FR Okeechobee 2:47.98 -
28 Nick Capone SO South Fork 2:53.37 -
29 Connor Beals SO Martin County 3:13.09 -
30 Ahmad Khan FR Vero Beach 3:29.37 -
31 Gabriel Frey FR Tradition Prep 3:37.11 -
  Stephen Simms JR Port St. Lucie DNS   
  Alexio Flores FR Port St. Lucie DNS   
  Jarred Rua SO Port St. Lucie DNS   
  Ryan Rodriguez SO Port St. Lucie DNS   
  AJ Munz SO St. Edward's DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Connor Opton FR Jupiter 2:21.82 -
11 Noah Kaegi FR Fort Pierce Central 2:23.08 -
17 ryan wilhelm SO Fort Pierce Westwood 2:26.41 -
19 Ismael Valdez SR Okeechobee 2:27.71 -
20 Christian Appaddo SR Jensen Beach 2:28.63 -
22 Santiago Gonzalez SO Okeechobee 2:33.15 -
23 Jacoby Jadusingh JR South Fork 2:34.17 -
24 Evan McCarthy JR Martin County 2:35.55 -
25 Erick Lopez JR John Carroll 2:35.98 -
27 Reed Pung FR Okeechobee 2:47.98 -
28 Nick Capone SO South Fork 2:53.37 -
29 Connor Beals SO Martin County 3:13.09 -
30 Ahmad Khan FR Vero Beach 3:29.37 -
31 Gabriel Frey FR Tradition Prep 3:37.11 -
  Stephen Simms JR Port St. Lucie DNS   
  Alexio Flores FR Port St. Lucie DNS   
  Jarred Rua SO Port St. Lucie DNS   
  AJ Munz SO St. Edward's DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jake Kramer SR Sebastian River 2:04.30 10
2 Noah Mcmann SO Sebastian River 2:05.08 8
3 Jurmain Mitchell JR Fort Pierce Central 2:06.06 6
4 Colin Mcadams JR Sebastian River 2:08.57 5
5 Peter Gumpel SR Vero Beach 2:10.37 4
6 Kai Cromer SR Vero Beach 2:15.40 3
7 Caleb Wilkinson SO Sebastian River 2:15.95 2
8 Brogan Buck JR St. Edward's 2:20.76 1
9 David Allison FR Martin County 2:20.95 -
12 Jabari Aljoe SR Fort Pierce Central 2:23.11 -
13 Andrew Robinson SO South Fork 2:24.05 -
14 Dino Cineus SR Fort Pierce Central 2:24.27 -
15 Hadden Kenney SO Martin County 2:24.39 -
16 Cole Dubon SR John Carroll 2:24.58 -
18 Randall Godwin FR Vero Beach 2:26.63 -
21 Carter Vigneri JR South Fork 2:29.46 -
26 John Williamson JR Okeechobee 2:40.45 -
  Ryan Rodriguez SO Port St. Lucie DNS