March 23, 2022
|
Palmetto - Palmetto, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jasmin Hornes SO Palmetto 12.61 10
2 Aviona Woods SO Manatee 12.68 8
3 Azharia Jones SO Southeast 12.95 6
4 Piper Pullen 6 St. Stephens Episcopal 13.02 5
5 Charis Johnson FR Bradenton Christian 13.28 4
6 Lajuria Thomas FR Southeast 13.54 3
7 Iyana Dunbar SO Bayshore 13.78 2
8 Brooke Cosentino FR St. Stephens Episcopal 13.92 1
9 Rosemary Selke FR Lakewood Ranch 13.92 -
10 Kyana Dunbar SO Bayshore 13.95 -
11 Ja'Lynn Sanders FR Bayshore 14.01 -
12 Crystal Brown FR Southeast 14.04 -
13 Dh'arty Everett FR Palmetto 14.07 -
14 Brianna Folkers SO Lakewood Ranch 14.22 -
15 Estela Carattini 8 Manatee School for the Arts 14.31 -
16 Makayla Miles SO St. Stephens Episcopal 14.38 -
17 Ava Stanley 8 Bradenton Christian 14.47 -
18 Kayla McBean FR Lakewood Ranch 14.49 -
19 Claire Shallcross SO Bradenton Christian 14.51 -
20 Karmen Izzo 7 Manatee School for the Arts 14.54 -
21 Hailey Cruz 7 St. Stephens Episcopal 14.62 -
22 Sydney Moore FR St. Stephens Episcopal 14.62 -
23 Niya Pierre 6 Bradenton Christian 14.98 -
24 Madison Adams SO Lakewood Ranch 15.08 -
25 Yazmeen Anderson SO Palmetto 15.66 -
26 Siena Sicre SO Braden River 16.00 -
27 Angela Santiago FR Bayshore 16.20 -
28 Caitlyn Cooke FR Southeast 16.51 -
29 Maria Castro-Gasper SO Braden River 16.62 -
30 Isabella Parker FR Southeast 16.66 -
31 Dylan Johnson SO Braden River 16.91 -
32 Hernandez-Rojas Yaret FR Bayshore 17.62 -
  Kimora Johnson FR Booker NT   
  Aryannah Desire SO Goleman NT   
  Keona Donehue SO Goleman NT   
  Dafne Ruiz FR Manatee School for the Arts NT   
  Zahrea Edwards SO Goleman NT   
  Faith Coachman SO Goleman NT   
  Marie st Louis SO Goleman NT   
  Jonnecia Ford FR Booker NT   
  Lashema Williams FR Booker NT   
  Genearia Ash SO Booker NT   
  Dahliya Williams SO Lakewood Ranch NT   
  Ellie Blank 6 Bradenton Christian NT   
  Amoy Nephew FR Goleman NT   
Girls' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
29 Maria Castro-Gasper SO Braden River 16.62 -
31 Dylan Johnson SO Braden River 16.91 -
  Amoy Nephew FR Goleman NT   
  Keona Donehue SO Goleman NT   
  Zahrea Edwards SO Goleman NT   
Girls' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
28 Caitlyn Cooke FR Southeast 16.51 -
30 Isabella Parker FR Southeast 16.66 -
32 Hernandez-Rojas Yaret FR Bayshore 17.62 -
  Faith Coachman SO Goleman NT   
  Marie st Louis SO Goleman NT   
  Ellie Blank 6 Bradenton Christian NT   
  Genearia Ash SO Booker NT   
  Kimora Johnson FR Booker NT   
Girls' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Claire Shallcross SO Bradenton Christian 14.51 -
20 Karmen Izzo 7 Manatee School for the Arts 14.54 -
23 Niya Pierre 6 Bradenton Christian 14.98 -
26 Siena Sicre SO Braden River 16.00 -
27 Angela Santiago FR Bayshore 16.20 -
  Dahliya Williams SO Lakewood Ranch NT   
  Jonnecia Ford FR Booker NT   
  Dafne Ruiz FR Manatee School for the Arts NT   
Girls' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Ja'Lynn Sanders FR Bayshore 14.01 -
14 Brianna Folkers SO Lakewood Ranch 14.22 -
15 Estela Carattini 8 Manatee School for the Arts 14.31 -
17 Ava Stanley 8 Bradenton Christian 14.47 -
18 Kayla McBean FR Lakewood Ranch 14.49 -
21 Hailey Cruz 7 St. Stephens Episcopal 14.62 -
24 Madison Adams SO Lakewood Ranch 15.08 -
25 Yazmeen Anderson SO Palmetto 15.66 -
Girls' 100 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Iyana Dunbar SO Bayshore 13.78 2
8 Brooke Cosentino FR St. Stephens Episcopal 13.92 1
9 Rosemary Selke FR Lakewood Ranch 13.92 -
10 Kyana Dunbar SO Bayshore 13.95 -
12 Crystal Brown FR Southeast 14.04 -
13 Dh'arty Everett FR Palmetto 14.07 -
16 Makayla Miles SO St. Stephens Episcopal 14.38 -
22 Sydney Moore FR St. Stephens Episcopal 14.62 -
Girls' 100 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jasmin Hornes SO Palmetto 12.61 10
2 Aviona Woods SO Manatee 12.68 8
3 Azharia Jones SO Southeast 12.95 6
4 Piper Pullen 6 St. Stephens Episcopal 13.02 5
5 Charis Johnson FR Bradenton Christian 13.28 4
6 Lajuria Thomas FR Southeast 13.54 3
  Aryannah Desire SO Goleman NT   
  Lashema Williams FR Booker NT   

Girls' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Azharia Jones SO Southeast 25.90 10
2 Piper Pullen 6 St. Stephens Episcopal 26.24 8
3 Aviona Woods SO Manatee 26.69 6
4 Jasmin Hornes SO Palmetto 27.61 5
5 Crystal Brown FR Southeast 28.61 4
6 Dh'arty Everett FR Palmetto 29.32 3
7 Brooke Cosentino FR St. Stephens Episcopal 29.43 2
8 Rosemary Selke FR Lakewood Ranch 29.47 1
9 Caylin Kitchner SO St. Stephens Episcopal 29.59 -
10 Ava Stanley 8 Bradenton Christian 29.68 -
11 Karmen Izzo 7 Manatee School for the Arts 29.81 -
12 Brianna Folkers SO Lakewood Ranch 30.06 -
13 Eva Hurlebaus 7 St. Stephens Episcopal 30.37 -
14 Hailey Cruz 7 St. Stephens Episcopal 30.38 -
15 Angie Orelus SO Bayshore 30.54 -
16 Dahliya Williams SO Lakewood Ranch 31.39 -
17 Kayla McBean FR Lakewood Ranch 31.43 -
18 Elaine Velasquez 7 Bradenton Christian 32.06 -
19 Madison Adams SO Lakewood Ranch 32.57 -
20 Siena Sicre SO Braden River 32.78 -
21 Yazmeen Anderson SO Palmetto 33.26 -
22 Maya NoonRahal 8 Manatee School for the Arts 33.48 -
23 Isabella Chacon FR Bradenton Christian 33.71 -
24 Angela Santiago FR Bayshore 34.01 -
25 Caitlyn Cooke FR Southeast 34.74 -
26 Dylan Johnson SO Braden River 35.88 -
27 Isabella Parker FR Southeast 36.40 -
28 Hernandez-Rojas Yaret FR Bayshore 36.51 -
  Charis Johnson FR Bradenton Christian NT   
  Aryannah Desire SO Goleman NT   
  Azaria Napoli SO Southeast NT   
  Angel Unaeze FR Bradenton Christian NT   
  Lashema Williams FR Booker NT   
  Kimora Johnson FR Booker NT   
  Ibre Edwards FR Booker NT   
  Jakai Peterson SO Booker NT   
  Aaryn Desire SO Goleman NT   
  Faith Coachman SO Goleman NT   
  Estela Carattini 8 Manatee School for the Arts NT   
  Zahrea Edwards SO Goleman NT   
  Keona Donehue SO Goleman NT   
Girls' 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
26 Dylan Johnson SO Braden River 35.88 -
  Zahrea Edwards SO Goleman NT   
  Faith Coachman SO Goleman NT   
  Estela Carattini 8 Manatee School for the Arts NT   
Girls' 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 Caitlyn Cooke FR Southeast 34.74 -
27 Isabella Parker FR Southeast 36.40 -
  Aryannah Desire SO Goleman NT   
  Keona Donehue SO Goleman NT   
  Azaria Napoli SO Southeast NT   
Girls' 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Elaine Velasquez 7 Bradenton Christian 32.06 -
19 Madison Adams SO Lakewood Ranch 32.57 -
20 Siena Sicre SO Braden River 32.78 -
22 Maya NoonRahal 8 Manatee School for the Arts 33.48 -
23 Isabella Chacon FR Bradenton Christian 33.71 -
24 Angela Santiago FR Bayshore 34.01 -
28 Hernandez-Rojas Yaret FR Bayshore 36.51 -
  Kimora Johnson FR Booker NT   
Girls' 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Ava Stanley 8 Bradenton Christian 29.68 -
11 Karmen Izzo 7 Manatee School for the Arts 29.81 -
12 Brianna Folkers SO Lakewood Ranch 30.06 -
13 Eva Hurlebaus 7 St. Stephens Episcopal 30.37 -
15 Angie Orelus SO Bayshore 30.54 -
16 Dahliya Williams SO Lakewood Ranch 31.39 -
17 Kayla McBean FR Lakewood Ranch 31.43 -
  Angel Unaeze FR Bradenton Christian NT   
Girls' 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Crystal Brown FR Southeast 28.61 4
6 Dh'arty Everett FR Palmetto 29.32 3
7 Brooke Cosentino FR St. Stephens Episcopal 29.43 2
8 Rosemary Selke FR Lakewood Ranch 29.47 1
9 Caylin Kitchner SO St. Stephens Episcopal 29.59 -
14 Hailey Cruz 7 St. Stephens Episcopal 30.38 -
  Aaryn Desire SO Goleman NT   
  Ibre Edwards FR Booker NT   
Girls' 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Azharia Jones SO Southeast 25.90 10
2 Piper Pullen 6 St. Stephens Episcopal 26.24 8
3 Aviona Woods SO Manatee 26.69 6
4 Jasmin Hornes SO Palmetto 27.61 5
21 Yazmeen Anderson SO Palmetto 33.26 -
  Charis Johnson FR Bradenton Christian NT   
  Lashema Williams FR Booker NT   
  Jakai Peterson SO Booker NT   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Maria Castro-Gasper SO Braden River 1:21.15 -
12 Tien Thai FR Braden River 1:24.37 -
  Marie st Louis SO Goleman NT   
  Azaria Napoli SO Southeast NT   
  Genearia Ash SO Booker NT   
  Azalia Benavides SO Manatee School for the Arts NT   
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Louanne Konicov FR Manatee 1:13.95 3
7 Eliana Fernandez SO Braden River 1:15.64 2
8 Maya NoonRahal 8 Manatee School for the Arts 1:17.23 1
9 Olivia MacPhail FR St. Stephens Episcopal 1:18.53 -
10 Laila Yavalar FR St. Stephens Episcopal 1:18.87 -
13 Avery Clover FR Bradenton Christian 1:26.67 -
  Lashema Williams FR Booker NT   
  Dafne Ruiz FR Manatee School for the Arts NT   
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Aviona Woods SO Manatee 1:03.68 10
2 Kaylee Sloan FR Braden River 1:07.71 8
3 Brooke Cosentino FR St. Stephens Episcopal 1:07.77 6
4 Caylin Kitchner SO St. Stephens Episcopal 1:07.90 5
5 Josephine Tavolara FR Manatee 1:09.96 4
  Aaryn Desire SO Goleman NT   
  Piper Pullen 6 St. Stephens Episcopal NT   
  Ibre Edwards FR Booker NT   

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Hadley Lawrence 8 St. Stephens Episcopal 2:41.57 10
2 Corin Mohammadbhoy SO Braden River 2:48.24 8
3 Lucy Anderson FR St. Stephens Episcopal 2:50.13 6
4 Emma Rigney FR St. Stephens Episcopal 2:53.39 5
5 Katelynn Luke SO St. Stephens Episcopal 2:59.74 4
6 Tanae Brown FR Palmetto 3:02.06 3
7 Jackie Rappold FR St. Stephens Episcopal 3:02.91 2
8 Callie Higgins FR Lakewood Ranch 3:03.63 1
9 Kylie Panipinto FR Lakewood Ranch 3:03.89 -
10 Kaitlyn Gue FR Lakewood Ranch 3:05.26 -
11 KallieRae Williams SO Palmetto 3:06.13 -
12 Victoria Marcelino SO Lakewood Ranch 3:10.51 -
13 Haily Brisbois SO Manatee 3:12.09 -
14 Josephine Tavolara FR Manatee 3:27.86 -
15 Madison Jansen SO Lakewood Ranch 3:28.03 -
16 Louanne Konicov FR Manatee 3:28.71 -
17 Natalie Barendse FR Southeast 3:38.58 -
  Jessie Anderson SO Manatee NT   
  Cynthia Medina SO Braden River NT   
  Kayla Lewis SO Goleman NT   
  Avery Clover FR Bradenton Christian NT   
  Annie Rinsema FR Bradenton Christian NT   
  Jakai Peterson SO Booker NT   

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Olivia Spiegel FR Lakewood Ranch 5:48.97 10
2 Addison Shea FR Lakewood Ranch 5:54.04 8
3 Hadley Lawrence 8 St. Stephens Episcopal 6:06.88 6
4 Lucy Anderson FR St. Stephens Episcopal 6:37.76 5
5 Emma Rigney FR St. Stephens Episcopal 6:40.51 4
6 Katelynn Luke SO St. Stephens Episcopal 6:50.49 3
7 Jackie Rappold FR St. Stephens Episcopal 7:13.94 2
8 Annie Rinsema FR Bradenton Christian 7:43.75 1
  Kayla Lewis SO Goleman NT   
  Sara Majano SO Lakewood Ranch NT   
  Jessie Anderson SO Manatee NT   
  Haily Brisbois SO Manatee NT   

Girls' 100 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Layla Smith FR St. Stephens Episcopal 16.30 10
2 Darielle Joyner SO Southeast 16.51 8
3 Ella Ziegler FR St. Stephens Episcopal 19.55 6
4 Brianna Folkers SO Lakewood Ranch 20.13 5
  Marie st Louis SO Goleman NT   
  Claudia Gutierrez FR Goleman NT   
Girls' 4 x 100 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME SC
2 Bayshore Dunbar, Dunbar, Sanders, French 55.32 8
6 Manatee School for the Arts Carattini, Izzo, NoonRahal, Ruiz 59.29 3
  Goleman
(B>)
Coachman, Donehue, Edwards, O'connor DNF   
Girls' 4 x 100 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME SC
1 Southeast Brown, Joyner, Thomas, Jones 51.82 10
3 St. Stephens Episcopal Moore, Lamprecth, Hurlebaus, Cruz 55.96 6
4 Lakewood Ranch McBean, Folkers, Selke 56.92 5
5 Bradenton Christian Shallcross, Velasquez, Unaeze, Stanley 58.27 4
  Booker NT   
  Goleman NT   

Girls' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME SC
1 St. Stephens Episcopal Hailey Cruz 4:42.62 10
2 Bayshore Kyana Dunbar, Shanoi French, Ja'Lynn Sanders, Angie Orelus 4:49.77 8
  Goleman NT   

Girls' High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Corin Mohammadbhoy SO Braden River 1.42m 4' 7.75" 10
  • 1.22
    O
  • 1.27
    O
  • 1.32
    O
  • 1.37
    O
  • 1.42
    O
  • 1.47
    XXX
2 Charis Johnson FR Bradenton Christian 1.42m 4' 7.75" 8
  • 1.22
    O
  • 1.27
    O
  • 1.32
    O
  • 1.37
    O
  • 1.42
    XO
  • 1.47
    XXX
3 Layla Smith FR St. Stephens Episcopal 1.32m 4' 4" 6
  • 1.22
    O
  • 1.27
    O
  • 1.32
    O
  • 1.37
    XXX
4 Annabelle Pullen FR St. Stephens Episcopal 1.27m 4' 2" 5
  • 1.22
    O
  • 1.27
    O
  • 1.32
    XXX
5 Skyler Dempsey 6 Bradenton Christian 1.22m 4' 0" 4
  • 1.22
    O
  • 1.27
    XXX
  Amoy Nephew FR Goleman NH NH   
  Aaryn Desire SO Goleman NH NH   
  Tashiya O'connor FR Goleman NH NH   
  Tania Tucker SO Goleman NH NH   

Girls' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Azharia Jones SO Southeast 5.02m 16' 5.75" 10
2 Darielle Joyner SO Southeast 4.70m 15' 5" 8
3 Sydney Moore FR St. Stephens Episcopal 4.48m 14' 8.5" 6
4 Eva Hurlebaus 7 St. Stephens Episcopal 4.28m 14' 0.5" 5
5 Makayla Miles SO St. Stephens Episcopal 4.27m 14' 0.25" 4
6 Jasmin Hornes SO Palmetto 4.15m 13' 7.5" 3
7 Ella Ziegler FR St. Stephens Episcopal 4.11m 13' 6" 2
8 Kyana Dunbar SO Bayshore 4.10m 13' 5.5" 1
9 Catherine Lamprecth SO St. Stephens Episcopal 3.82m 12' 6.5" -
10 Angie Orelus SO Bayshore 3.76m 12' 4" -
11 Estela Carattini 8 Manatee School for the Arts 3.67m 12' 0.5" -
12 Shanoi French SO Bayshore 3.64m 11' 11.5" -
13 Dh'arty Everett FR Palmetto 3.39m 11' 1.5" -
13 Skyler Dempsey 6 Bradenton Christian 3.39m 11' 1.5" -
  Iyana Dunbar SO Bayshore NM NM   
  Crystal Brown FR Southeast NM NM   
  Jakai Peterson SO Booker NM NM   
  Ibre Edwards FR Booker NM NM   
  Kimora Johnson FR Booker NM NM   
  Amoy Nephew FR Goleman NM NM   
  Nyari Morgan FR Southeast NM NM   
  Claudia Gutierrez FR Goleman NM NM   
  Tania Tucker SO Goleman NM NM   
  Aryannah Desire SO Goleman NM NM   
Girls' Long Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
3 Sydney Moore FR St. Stephens Episcopal 4.48m 14' 8.5" 6
4 Eva Hurlebaus 7 St. Stephens Episcopal 4.28m 14' 0.5" 5
5 Makayla Miles SO St. Stephens Episcopal 4.27m 14' 0.25" 4
11 Estela Carattini 8 Manatee School for the Arts 3.67m 12' 0.5" -
13 Dh'arty Everett FR Palmetto 3.39m 11' 1.5" -
13 Skyler Dempsey 6 Bradenton Christian 3.39m 11' 1.5" -
  Amoy Nephew FR Goleman NM NM   
  Tania Tucker SO Goleman NM NM   
  Claudia Gutierrez FR Goleman NM NM   
  Nyari Morgan FR Southeast NM NM   
  Crystal Brown FR Southeast NM NM   
  Kimora Johnson FR Booker NM NM   
Girls' Long Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 Azharia Jones SO Southeast 5.02m 16' 5.75" 10
2 Darielle Joyner SO Southeast 4.70m 15' 5" 8
6 Jasmin Hornes SO Palmetto 4.15m 13' 7.5" 3
7 Ella Ziegler FR St. Stephens Episcopal 4.11m 13' 6" 2
8 Kyana Dunbar SO Bayshore 4.10m 13' 5.5" 1
9 Catherine Lamprecth SO St. Stephens Episcopal 3.82m 12' 6.5" -
10 Angie Orelus SO Bayshore 3.76m 12' 4" -
12 Shanoi French SO Bayshore 3.64m 11' 11.5" -
  Aryannah Desire SO Goleman NM NM   
  Ibre Edwards FR Booker NM NM   
  Jakai Peterson SO Booker NM NM   
  Iyana Dunbar SO Bayshore NM NM   

Girls' Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Lajuria Thomas FR Southeast 9.36m 30' 8.5" 10
2 Priscilla Webley FR St. Stephens Episcopal 9.24m 30' 3.75" 8
3 Sa'monie Eady FR Southeast 8.35m 27' 4.75" 6
4 Anijah Rolle FR Manatee 8.16m 26' 9.25" 4.5
4 Emily Simmons SO Lakewood Ranch 8.16m 26' 9.25" 4.5
6 Akaylia Ware SO Southeast 7.27m 23' 10.25" 3
7 Indira Drummond SO Manatee 6.97m 22' 10.5" 2
8 Mae Beville SO Southeast 6.39m 20' 11.75" 1
9 Nariah Konczak FR Bradenton Christian 6.34m 20' 9.75" -
10 Lauren Jolly FR Bradenton Christian 6.33m 20' 9.25" -
11 Caylin Kitchner SO St. Stephens Episcopal 6.07m 19' 11" -
12 Brielle Corbitt 6 Bradenton Christian 5.89m 19' 4" -
13 Aaliyah Rolle FR Manatee 5.75m 18' 10.5" -
14 Diana Torres SO Manatee School for the Arts 5.56m 18' 3" -
15 Victoria Batista FR Lakewood Ranch 5.27m 17' 3.5" -
16 Sarah Bloise 6 Bradenton Christian 5.25m 17' 2.75" -
17 Azalia Benavides SO Manatee School for the Arts 5.00m 16' 5" -
18 Desire Rosa FR Braden River 4.51m 14' 9.75" -
  Daimyah Ayers SO Bayshore NM NM   
  Alyna Mabrey SO Braden River NM NM   
  Tanice Sumpter FR Booker NM NM   
  Camyr Maddy SO Goleman NM NM   
  D'Aniya Joseph SO Goleman NM NM   
  Morgan Everett SO Goleman NM NM   
Girls' Shot Put Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 Lajuria Thomas FR Southeast 9.36m 30' 8.5" 10
9 Nariah Konczak FR Bradenton Christian 6.34m 20' 9.75" -
11 Caylin Kitchner SO St. Stephens Episcopal 6.07m 19' 11" -
12 Brielle Corbitt 6 Bradenton Christian 5.89m 19' 4" -
14 Diana Torres SO Manatee School for the Arts 5.56m 18' 3" -
15 Victoria Batista FR Lakewood Ranch 5.27m 17' 3.5" -
16 Sarah Bloise 6 Bradenton Christian 5.25m 17' 2.75" -
17 Azalia Benavides SO Manatee School for the Arts 5.00m 16' 5" -
18 Desire Rosa FR Braden River 4.51m 14' 9.75" -
  Camyr Maddy SO Goleman NM NM   
  Morgan Everett SO Goleman NM NM   
  Tanice Sumpter FR Booker NM NM   
Girls' Shot Put Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
2 Priscilla Webley FR St. Stephens Episcopal 9.24m 30' 3.75" 8
3 Sa'monie Eady FR Southeast 8.35m 27' 4.75" 6
4 Emily Simmons SO Lakewood Ranch 8.16m 26' 9.25" 4.5
4 Anijah Rolle FR Manatee 8.16m 26' 9.25" 4.5
6 Akaylia Ware SO Southeast 7.27m 23' 10.25" 3
7 Indira Drummond SO Manatee 6.97m 22' 10.5" 2
8 Mae Beville SO Southeast 6.39m 20' 11.75" 1
10 Lauren Jolly FR Bradenton Christian 6.33m 20' 9.25" -
13 Aaliyah Rolle FR Manatee 5.75m 18' 10.5" -
  D'Aniya Joseph SO Goleman NM NM   
  Alyna Mabrey SO Braden River NM NM   
  Daimyah Ayers SO Bayshore NM NM   

Girls' Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Priscilla Webley FR St. Stephens Episcopal 19.71m 64' 8" 10
  • 19.71  
  • 19.03  
  • 17.65  
2 Madison Adams SO Lakewood Ranch 19.65m 64' 6" 8
  • 17.79  
  • 19.65  
  • 18.10  
3 Emily Simmons SO Lakewood Ranch 19.60m 64' 4" 6
  • FOUL  
  • 19.60  
  • FOUL  
4 Lauren Jolly FR Bradenton Christian 18.23m 59' 10" 5
  • 18.23  
  • FOUL  
  • FOUL  
5 Chelsea Pierre-Louise SO Bradenton Christian 17.89m 58' 8" 4
  • 14.56  
  • 17.89  
  • 15.63  
6 Maya NoonRahal 8 Manatee School for the Arts 16.69m 54' 9" 3
  • 16.69  
  • 15.93  
  • 14.40  
7 Sa'monie Eady FR Southeast 16.29m 53' 5" 2
  • 13.08  
  • 16.29  
  • FOUL  
8 Brielle Corbitt 6 Bradenton Christian 15.40m 50' 6" 1
  • 15.40  
  • 12.10  
  • 11.76  
9 Akaylia Ware SO Southeast 14.76m 48' 5" -
  • 14.38  
  • 11.43  
  • 14.76  
10 Diana Torres SO Manatee School for the Arts 14.44m 47' 4" -
  • 13.85  
  • 13.65  
  • 14.44  
11 Mae Beville SO Southeast 14.28m 46' 10" -
  • 11.60  
  • 11.58  
  • 14.28  
12 Anijah Rolle FR Manatee 13.90m 45' 7" -
  • 13.50  
  • 11.52  
  • 13.90  
13 Victoria Batista FR Lakewood Ranch 13.21m 43' 4" -
  • 13.21  
  • FOUL  
  • 12.11  
14 Desire Rosa FR Braden River 12.95m 42' 6" -
  • FOUL  
  • 12.95  
  • 12.64  
15 Karmen Izzo 7 Manatee School for the Arts 12.24m 40' 2" -
  • 11.04  
  • 12.24  
  • 10.33  
16 Sarah Bloise 6 Bradenton Christian 10.46m 34' 4" -
  • 10.46  
  • FOUL  
  • FOUL  
17 Aaliyah Rolle FR Manatee 10.45m 34' 3" -
  • 10.45  
  • 10.06  
  • 10.42  
  Azalia Benavides SO Manatee School for the Arts NM NM   
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Alyna Mabrey SO Braden River NM NM   
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Tanice Sumpter FR Booker NM NM   
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Camyr Maddy SO Goleman NM NM   
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Caylin Kitchner SO St. Stephens Episcopal NM NM   
  D'Aniya Joseph SO Goleman NM NM   
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Morgan Everett SO Goleman NM NM   
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
Girls' Discus Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
8 Brielle Corbitt 6 Bradenton Christian 15.40m 50' 6" 1
10 Diana Torres SO Manatee School for the Arts 14.44m 47' 4" -
11 Mae Beville SO Southeast 14.28m 46' 10" -
12 Anijah Rolle FR Manatee 13.90m 45' 7" -
13 Victoria Batista FR Lakewood Ranch 13.21m 43' 4" -
14 Desire Rosa FR Braden River 12.95m 42' 6" -
15 Karmen Izzo 7 Manatee School for the Arts 12.24m 40' 2" -
17 Aaliyah Rolle FR Manatee 10.45m 34' 3" -
  Camyr Maddy SO Goleman NM NM   
  Morgan Everett SO Goleman NM NM   
  Tanice Sumpter FR Booker NM NM   
  Azalia Benavides SO Manatee School for the Arts NM NM   
Girls' Discus Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 Priscilla Webley FR St. Stephens Episcopal 19.71m 64' 8" 10
2 Madison Adams SO Lakewood Ranch 19.65m 64' 6" 8
3 Emily Simmons SO Lakewood Ranch 19.60m 64' 4" 6
4 Lauren Jolly FR Bradenton Christian 18.23m 59' 10" 5
5 Chelsea Pierre-Louise SO Bradenton Christian 17.89m 58' 8" 4
6 Maya NoonRahal 8 Manatee School for the Arts 16.69m 54' 9" 3
7 Sa'monie Eady FR Southeast 16.29m 53' 5" 2
9 Akaylia Ware SO Southeast 14.76m 48' 5" -
16 Sarah Bloise 6 Bradenton Christian 10.46m 34' 4" -
  D'Aniya Joseph SO Goleman NM NM   
  Caylin Kitchner SO St. Stephens Episcopal NM NM   
  Alyna Mabrey SO Braden River NM NM   

Girls' Javelin

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Caylin Kitchner SO St. Stephens Episcopal 25.90m 85' 0" 10
2 Lajuria Thomas FR Southeast 22.59m 74' 1" 8
3 Madison Adams SO Lakewood Ranch 21.62m 70' 11" 6
4 Eva Hurlebaus 7 St. Stephens Episcopal 19.90m 65' 3" 5
5 Annabelle Pullen FR St. Stephens Episcopal 15.81m 51' 10" 4
6 Priscilla Webley FR St. Stephens Episcopal 13.82m 45' 4" 3
7 Scout Erby FR St. Stephens Episcopal 11.96m 39' 3" 2
8 Desire Rosa FR Braden River 11.24m 36' 10" 1
  Alyna Mabrey SO Braden River NM NM