March 10, 2022
|
Northside Christian - St. Petersburg, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Braxton Legg JR Cambridge Christian 4:27.77 10
2 Frank "Griffin" Tenore SR St. Petersburg 4:28.30 8
3 Zachery Florendo SR Calvary Christian (Clr) 4:32.73 6
4 Dylan Nolan JR Clearwater Central Catholic 4:36.49 5
5 Eli Zuppa SO Northeast (SP) 4:38.02 4
6 Josh Davis JR Calvary Christian (Clr) 4:39.81 3
7 Jett Yarborough SR Cambridge Christian 4:41.48 2
8 Avery Reynolds SO St. Petersburg 4:42.07 1
9 Nickolas Forbes SO St. Petersburg 4:43.48 -
10 Ethan Laue JR Seminole 4:44.42 -
11 Chris Toomey SO Calvary Christian (Clr) 4:46.50 -
12 Peter Fiorillo JR St. Petersburg Catholic 4:46.73 -
13 Patrick Cappelli SR Osceola (Seminole) 4:46.78 -
14 Alex Valdez JR Calvary Christian (Clr) 4:51.16 -
15 Latham Graves SO Osceola (Seminole) 4:55.92 -
16 Adam Foster SO Osceola (Seminole) 4:58.59 -
17 Trevor Parks SR Calvary Christian (Clr) 5:00.15 -
18 Jackson Overholt SR Lakeland Christian 5:00.21 -
19 Braedon Miner JR Admiral Farragut 5:00.86 -
20 Jonah Berry SO Indian Rocks Christian 5:04.43 -
21 Reynaldo Trejo-Cerroblanco FR Countryside 5:05.54 -
22 Jeremiah Fictum JR Northeast (SP) 5:06.38 -
23 Henry Carlson 8 Northside Christian 5:06.46 -
24 Jay Irby SR St. Petersburg 5:07.63 -
25 John Cappelli FR Osceola (Seminole) 5:07.96 -
26 Mitchell Gregory SO Countryside 5:08.94 -
27 Nason Hunsinger JR Northeast (SP) 5:10.83 -
28 Christian Rowell SR St. Stephens Episcopal 5:11.06 -
29 Carson Crowley SR Northside Christian 5:11.09 -
30 Pacey Cronin SR Admiral Farragut 5:12.64 -
31 Robert Madden FR Largo 5:13.38 -
32 Gabe Slater SR Carrollwood 5:14.40 -
33 Anderson Cole SO Keswick Christian 5:18.73 -
34 Joshua Sourini SR Countryside 5:19.26 -
35 Christian Aldrich JR Lakeside Christian 5:19.54 -
36 Walker Dauval SO Osceola (Seminole) 5:19.65 -
37 Joshua Lord 8 Seffner Christian 5:19.85 -
38 Antonio Pyle FR Pinellas Park 5:20.01 -
39 Noah Brucculeri SO Admiral Farragut 5:21.57 -
40 Keenan Laperriere JR Seminole 5:21.62 -
41 Aquiles Gonzalez JR St. Stephens Episcopal 5:23.82 -
42 John Slocum JR Seminole 5:25.16 -
43 Leonel Lukic SO Boca Ciega 5:26.00 -
44 Zarif Ahmed FR Largo 5:26.06 -
45 Owen Walsh SO Carrollwood 5:31.94 -
46 Tomas Puodziumas SO St. Petersburg Catholic 5:32.45 -
47 Isreal Harris JR Gibbs 5:33.66 -
48 Jayden Edwards SO Gibbs 5:38.38 -
49 Jesus Rosales SO Boca Ciega 5:38.40 -
50 Chase Workman SR Northside Christian 5:43.32 -
51 Christopher O'Melia 8 Cambridge Christian 5:47.09 -
52 Nolan Workman FR Northside Christian 5:47.46 -
53 Walker Hall FR Admiral Farragut 5:48.31 -
54 Jayden Ribeiro de Sa SO St. Stephens Episcopal 5:48.60 -
55 Gabriel Rill SO Tampa Bay HEAT 5:49.17 -
56 Jack Helms FR Boca Ciega 5:54.98 -
57 Austyn Brown 7 Seffner Christian 5:56.53 -
58 Hauke Assmann SO Canterbury (SP) 5:57.49 -
59 Norman Wyble FR St. Petersburg 5:58.70 -
60 Cody Lalani SO Canterbury (SP) 6:04.73 -
61 Connor Grimsich 7 Seffner Christian 6:08.66 -
62 Christopher Beebe FR Tampa Bay HEAT 6:10.92 -
63 Wesley Pitzer SO Hollins 6:13.30 -
64 Tadeja Milic 8 Canterbury (SP) 6:19.49 -
65 Siuming Lam FR Boca Ciega 6:23.64 -
66 Jake Wright SO Clearwater Central Catholic 6:27.60 -
67 Matthew Baron FR Bishop McLaughlin 6:27.80 -
68 Nathan Kern 6 Seffner Christian 6:28.28 -
69 Luke Liberato SR Canterbury (SP) 6:32.11 -
70 Gabriel DePass 6 Seffner Christian 6:32.44 -
71 Christian Lechner SO Lakeside Christian 6:35.90 -
72 Gavin Leavitt JR St. Petersburg Catholic 6:36.38 -
73 Elisha Jones FR Cambridge Christian 6:42.67 -
74 Angelo Araujo FR St. Petersburg Catholic 6:43.77 -
75 Keyon Carbart SO Boca Ciega 6:46.08 -
76 Samuel Gorski FR Keswick Christian 7:13.11 -
77 Connor Young JR Tampa Bay HEAT 7:21.40 -
78 Charles Rasp De La Gardelle FR Hollins 7:24.33 -
79 Javonte Scott JR Hollins 8:14.39 -
  Dylan Bailey JR Canterbury (SP) DNF -
  Jack Sokolowski JR Admiral Farragut DNF -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
45 Owen Walsh SO Carrollwood 5:31.94 -
48 Jayden Edwards SO Gibbs 5:38.38 -
49 Jesus Rosales SO Boca Ciega 5:38.40 -
52 Nolan Workman FR Northside Christian 5:47.46 -
53 Walker Hall FR Admiral Farragut 5:48.31 -
56 Jack Helms FR Boca Ciega 5:54.98 -
57 Austyn Brown 7 Seffner Christian 5:56.53 -
58 Hauke Assmann SO Canterbury (SP) 5:57.49 -
59 Norman Wyble FR St. Petersburg 5:58.70 -
60 Cody Lalani SO Canterbury (SP) 6:04.73 -
61 Connor Grimsich 7 Seffner Christian 6:08.66 -
63 Wesley Pitzer SO Hollins 6:13.30 -
64 Tadeja Milic 8 Canterbury (SP) 6:19.49 -
65 Siuming Lam FR Boca Ciega 6:23.64 -
67 Matthew Baron FR Bishop McLaughlin 6:27.80 -
68 Nathan Kern 6 Seffner Christian 6:28.28 -
69 Luke Liberato SR Canterbury (SP) 6:32.11 -
70 Gabriel DePass 6 Seffner Christian 6:32.44 -
73 Elisha Jones FR Cambridge Christian 6:42.67 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
32 Gabe Slater SR Carrollwood 5:14.40 -
33 Anderson Cole SO Keswick Christian 5:18.73 -
34 Joshua Sourini SR Countryside 5:19.26 -
35 Christian Aldrich JR Lakeside Christian 5:19.54 -
37 Joshua Lord 8 Seffner Christian 5:19.85 -
38 Antonio Pyle FR Pinellas Park 5:20.01 -
39 Noah Brucculeri SO Admiral Farragut 5:21.57 -
42 John Slocum JR Seminole 5:25.16 -
43 Leonel Lukic SO Boca Ciega 5:26.00 -
44 Zarif Ahmed FR Largo 5:26.06 -
46 Tomas Puodziumas SO St. Petersburg Catholic 5:32.45 -
47 Isreal Harris JR Gibbs 5:33.66 -
50 Chase Workman SR Northside Christian 5:43.32 -
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Latham Graves SO Osceola (Seminole) 4:55.92 -
16 Adam Foster SO Osceola (Seminole) 4:58.59 -
17 Trevor Parks SR Calvary Christian (Clr) 5:00.15 -
21 Reynaldo Trejo-Cerroblanco FR Countryside 5:05.54 -
24 Jay Irby SR St. Petersburg 5:07.63 -
25 John Cappelli FR Osceola (Seminole) 5:07.96 -
26 Mitchell Gregory SO Countryside 5:08.94 -
29 Carson Crowley SR Northside Christian 5:11.09 -
30 Pacey Cronin SR Admiral Farragut 5:12.64 -
31 Robert Madden FR Largo 5:13.38 -
36 Walker Dauval SO Osceola (Seminole) 5:19.65 -
40 Keenan Laperriere JR Seminole 5:21.62 -
  Jack Sokolowski JR Admiral Farragut DNF -