March 5, 2022
|
Dr. Phillips - Orlando, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nyla McFayden JR Apopka 25.24 10
2 Treazu're Sims SR University (Orlando) 25.53 8
3 Kemaj Moore JR Evans 26.07 6
4 Ja'Mese Heard SO Jones 26.34 5
5 Mariama Kamara JR Evans 26.75 4
6 Destiny Caldwell JR Ocoee 26.76 3
7 Jani Day SR Winter Park 26.77 2
8 AnnaRose Wheatle SO East Ridge 26.93 1
9 Tajhana South FR Tenoroc 26.95 -
10 Victoria Brown SO Lake Minneola 27.11 -
11 Emily Powelson JR First Academy (Orlando) 27.45 -
12 Senyce Rene SO Dr. Phillips 27.47 -
13 Bryanna Harris SO Windermere 27.88 -
14 Jayla Sullivan SO Evans 27.92 -
15 Tiana Roberts SR Apopka 27.94 -
16 Isabelle Hutchinson SO Lake Minneola 28.42 -
17 D'Shayla Hunter FR West Orange 28.55 -
18 Joi Williams SR Wekiva 28.58 -
19 Aniya Gantz JR Apopka 28.72 -
20 Khemani Monestine FR Davenport 28.78 -
21 Annie Barrero JR Boone 28.79 -
22 Jayleen Valdez SO West Orange 28.95 -
23 Trinity Kirkland FR Dr. Phillips 28.97 -
24 Mariaya Reed FR Jones 29.05 -
25 Jakyia Shakespeare SO University (Orlando) 29.10 -
26 Mykel Williams SO Boone 29.23 -
27 Gabrielle Walters SO First Academy (Orlando) 29.26 -
28 Daisha Christie JR Ocoee 29.46 -
29 Jayla Chambers SO Boone 29.50 -
30 Jarilyn Valdez SO West Orange 29.51 -
31 Anngelis Tavarez SO Windermere 29.52 -
32 Kameron Holman FR Wekiva 29.61 -
33 Jalene Sajous FR University (Orlando) 29.61 -
34 Shelvany Goin FR Oak Ridge 29.84 -
35 Aniyyah Edwards JR Dr. Phillips 30.13 -
36 Nicole Novak SO Lake Buena Vista 30.41 -
37 Samiya Morrison JR Lake Minneola 30.50 -
38 Ashley Blanco SO Wekiva 30.58 -
39 Makiya Cherry SO Osceola (Kissimmee) 30.84 -
40 Niyanna Gainey FR Osceola (Kissimmee) 31.08 -
41 Anouk Blattner JR Windermere Prep 31.15 -
41 Aracelis Velez JR Lake Buena Vista 31.15 -
43 Mallory Riggs FR Windermere 31.15 -
44 Sophia Schmitt JR Lake Buena Vista 31.41 -
45 Iliana Arce SO Tenoroc 32.34 -
46 Priska Vaillant SR Freedom (Orlando) 32.50 -
47 Berline Polydor SO Oak Ridge 32.75 -
48 Nicole Hernandez SR Freedom (Orlando) 33.01 -
49 EMILY VICTOR SO Oak Ridge 34.98 -
50 Patricia Koutsourais De Juan JR Windermere Prep 35.13 -
51 Roxy Squibbs FR Freedom (Orlando) 36.16 -
Girls' 200 Meters Section 1
W: -1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 D'Shayla Hunter FR West Orange 28.55 -
24 Mariaya Reed FR Jones 29.05 -
34 Shelvany Goin FR Oak Ridge 29.84 -
37 Samiya Morrison JR Lake Minneola 30.50 -
51 Roxy Squibbs FR Freedom (Orlando) 36.16 -
Girls' 200 Meters Section 2
W: -1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 AnnaRose Wheatle SO East Ridge 26.93 1
33 Jalene Sajous FR University (Orlando) 29.61 -
45 Iliana Arce SO Tenoroc 32.34 -
47 Berline Polydor SO Oak Ridge 32.75 -
49 EMILY VICTOR SO Oak Ridge 34.98 -
Girls' 200 Meters Section 3
W: -1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Tajhana South FR Tenoroc 26.95 -
13 Bryanna Harris SO Windermere 27.88 -
18 Joi Williams SR Wekiva 28.58 -
38 Ashley Blanco SO Wekiva 30.58 -
Girls' 200 Meters Section 4
W: -1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Gabrielle Walters SO First Academy (Orlando) 29.26 -
36 Nicole Novak SO Lake Buena Vista 30.41 -
39 Makiya Cherry SO Osceola (Kissimmee) 30.84 -
41 Anouk Blattner JR Windermere Prep 31.15 -
46 Priska Vaillant SR Freedom (Orlando) 32.50 -
50 Patricia Koutsourais De Juan JR Windermere Prep 35.13 -
Girls' 200 Meters Section 5
W: -1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Jayleen Valdez SO West Orange 28.95 -
29 Jayla Chambers SO Boone 29.50 -
30 Jarilyn Valdez SO West Orange 29.51 -
31 Anngelis Tavarez SO Windermere 29.52 -
40 Niyanna Gainey FR Osceola (Kissimmee) 31.08 -
41 Aracelis Velez JR Lake Buena Vista 31.15 -
44 Sophia Schmitt JR Lake Buena Vista 31.41 -
Girls' 200 Meters Section 6
W: -2.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 Jakyia Shakespeare SO University (Orlando) 29.10 -
26 Mykel Williams SO Boone 29.23 -
32 Kameron Holman FR Wekiva 29.61 -
35 Aniyyah Edwards JR Dr. Phillips 30.13 -
43 Mallory Riggs FR Windermere 31.15 -
48 Nicole Hernandez SR Freedom (Orlando) 33.01 -
Girls' 200 Meters Section 7
W: -1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Ja'Mese Heard SO Jones 26.34 5
14 Jayla Sullivan SO Evans 27.92 -
16 Isabelle Hutchinson SO Lake Minneola 28.42 -
19 Aniya Gantz JR Apopka 28.72 -
21 Annie Barrero JR Boone 28.79 -
23 Trinity Kirkland FR Dr. Phillips 28.97 -
28 Daisha Christie JR Ocoee 29.46 -
Girls' 200 Meters Section 8
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Jani Day SR Winter Park 26.77 2
10 Victoria Brown SO Lake Minneola 27.11 -
12 Senyce Rene SO Dr. Phillips 27.47 -
20 Khemani Monestine FR Davenport 28.78 -
Girls' 200 Meters Section 9
W: -1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nyla McFayden JR Apopka 25.24 10
2 Treazu're Sims SR University (Orlando) 25.53 8
3 Kemaj Moore JR Evans 26.07 6
5 Mariama Kamara JR Evans 26.75 4
6 Destiny Caldwell JR Ocoee 26.76 3
11 Emily Powelson JR First Academy (Orlando) 27.45 -
15 Tiana Roberts SR Apopka 27.94 -