March 5, 2022
|
Dr. Phillips - Orlando, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Noah Musselwhite JR Apopka 4:32.88 10
2 Nolan Wood JR Winter Park 4:37.76 8
3 Fabio Tavares JR University (Orlando) 4:38.58 6
4 Derek Romich SR Winter Park 4:39.73 5
5 Brant Josephs JR Windermere Prep 4:41.93 4
6 Will Petersen JR Boone 4:43.24 3
7 Henson Lis JR Dr. Phillips 4:44.57 2
8 Lash Bradshaw SR Lake Minneola 4:46.37 1
9 Caleb Melendez SR East Ridge 4:48.04 -
10 Karl van Gelder SR Boone 4:48.74 -
11 Christian Koppe JR West Orange 4:50.67 -
12 Caleb Abbott JR Winter Park 4:51.67 -
13 Paden Whetten JR Lake Minneola 4:51.99 -
14 Patrick Holden SO Windermere Prep 4:53.08 -
15 Alexis Garcia SO Orlando Christian Prep 4:53.69 -
16 Benjamin Kazel SR East Ridge 4:56.04 -
17 Charles Holden SR Windermere Prep 5:00.70 -
18 Nicolas Alvarado SR West Orange 5:03.20 -
19 Isaiah Tanon JR Boone 5:04.64 -
20 Edvin Roblero SR West Orange 5:06.90 -
21 Reynaldo Delgado Exposito SR Dr. Phillips 5:07.71 -
22 Connor Carroll JR East Ridge 5:12.85 -
23 Matthew Bittner SR Windermere 5:15.70 -
24 Andy Cardona SO Dr. Phillips 5:15.89 -
25 Stephen Davis SO First Academy (Orlando) 5:16.63 -
26 Jarod Fuentes SR Lake Minneola 5:17.98 -
27 Justin Williams SR Tenoroc 5:20.72 -
28 Marcus Pratt SR Freedom (Orlando) 5:23.61 -
29 Anthony Nieves SR Ocoee 5:26.22 -
30 Louvens Ferdinand SO Oak Ridge 5:26.87 -
31 Irving Colon SR Tohopekaliga 5:27.08 -
32 Reid Buehrmann FR University (Orlando) 5:27.22 -
33 Diego Oliva JR Lake Buena Vista 5:28.58 -
34 Brian Trinh JR Windermere 5:29.90 -
35 Athaniel Brooks SO Evans 5:30.06 -
36 Owen Lewis SR Osceola (Kissimmee) 5:33.12 -
37 Gabriel Hernandez FR Tohopekaliga 5:34.81 -
38 Blake Payne SO Tenoroc 5:35.31 -
39 Al Prada FR Windermere 5:36.11 -
40 Faris Assouli FR Lake Buena Vista 5:39.88 -
41 Jacob Rueda SR First Academy (Orlando) 5:44.04 -
42 Sean Gonzales FR Davenport 5:47.06 -
43 Gabriel Gonzalez JR Ocoee 5:48.46 -
44 JOHNNY LOUISSAINT JR Oak Ridge 5:49.22 -
45 Myran Sinclair JR Wekiva 5:51.13 -
46 Kaiden Mattison FR Apopka 5:52.40 -
47 Michael Beabey FR Apopka 5:52.49 -
48 Daniel Gonzalez JR Ocoee 5:58.65 -
49 Caylob Laboy SR Osceola (Kissimmee) 5:58.89 -
50 Ethan Ortiz FR Osceola (Kissimmee) 6:08.94 -
51 Jacob Moran SO Tenoroc 6:09.86 -
52 Dylan Hugill SO First Academy (Orlando) 6:24.55 -
53 David Colin FR Wekiva 6:39.02 -
54 Camden Cahue JR University (Orlando) 6:47.62 -
55 Faarid Rashid SR Freedom (Orlando) 6:58.06 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Caleb Melendez SR East Ridge 4:48.04 -
15 Alexis Garcia SO Orlando Christian Prep 4:53.69 -
22 Connor Carroll JR East Ridge 5:12.85 -
41 Jacob Rueda SR First Academy (Orlando) 5:44.04 -
42 Sean Gonzales FR Davenport 5:47.06 -
49 Caylob Laboy SR Osceola (Kissimmee) 5:58.89 -
50 Ethan Ortiz FR Osceola (Kissimmee) 6:08.94 -
51 Jacob Moran SO Tenoroc 6:09.86 -
52 Dylan Hugill SO First Academy (Orlando) 6:24.55 -
53 David Colin FR Wekiva 6:39.02 -
54 Camden Cahue JR University (Orlando) 6:47.62 -
55 Faarid Rashid SR Freedom (Orlando) 6:58.06 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
29 Anthony Nieves SR Ocoee 5:26.22 -
32 Reid Buehrmann FR University (Orlando) 5:27.22 -
33 Diego Oliva JR Lake Buena Vista 5:28.58 -
34 Brian Trinh JR Windermere 5:29.90 -
36 Owen Lewis SR Osceola (Kissimmee) 5:33.12 -
37 Gabriel Hernandez FR Tohopekaliga 5:34.81 -
38 Blake Payne SO Tenoroc 5:35.31 -
39 Al Prada FR Windermere 5:36.11 -
40 Faris Assouli FR Lake Buena Vista 5:39.88 -
44 JOHNNY LOUISSAINT JR Oak Ridge 5:49.22 -
45 Myran Sinclair JR Wekiva 5:51.13 -
46 Kaiden Mattison FR Apopka 5:52.40 -
47 Michael Beabey FR Apopka 5:52.49 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Will Petersen JR Boone 4:43.24 3
16 Benjamin Kazel SR East Ridge 4:56.04 -
19 Isaiah Tanon JR Boone 5:04.64 -
20 Edvin Roblero SR West Orange 5:06.90 -
21 Reynaldo Delgado Exposito SR Dr. Phillips 5:07.71 -
23 Matthew Bittner SR Windermere 5:15.70 -
24 Andy Cardona SO Dr. Phillips 5:15.89 -
25 Stephen Davis SO First Academy (Orlando) 5:16.63 -
27 Justin Williams SR Tenoroc 5:20.72 -
28 Marcus Pratt SR Freedom (Orlando) 5:23.61 -
30 Louvens Ferdinand SO Oak Ridge 5:26.87 -
31 Irving Colon SR Tohopekaliga 5:27.08 -
35 Athaniel Brooks SO Evans 5:30.06 -
43 Gabriel Gonzalez JR Ocoee 5:48.46 -
48 Daniel Gonzalez JR Ocoee 5:58.65 -
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Noah Musselwhite JR Apopka 4:32.88 10
2 Nolan Wood JR Winter Park 4:37.76 8
3 Fabio Tavares JR University (Orlando) 4:38.58 6
4 Derek Romich SR Winter Park 4:39.73 5
5 Brant Josephs JR Windermere Prep 4:41.93 4
7 Henson Lis JR Dr. Phillips 4:44.57 2
8 Lash Bradshaw SR Lake Minneola 4:46.37 1
10 Karl van Gelder SR Boone 4:48.74 -
11 Christian Koppe JR West Orange 4:50.67 -
12 Caleb Abbott JR Winter Park 4:51.67 -
13 Paden Whetten JR Lake Minneola 4:51.99 -
14 Patrick Holden SO Windermere Prep 4:53.08 -
17 Charles Holden SR Windermere Prep 5:00.70 -
18 Nicolas Alvarado SR West Orange 5:03.20 -
26 Jarod Fuentes SR Lake Minneola 5:17.98 -