March 5, 2022
|
Dr. Phillips - Orlando, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Noah Musselwhite JR Apopka 1:57.16 10
2 Lorenzo Laurenzano SR Jones 1:58.04 8
3 Emmanuel Carrillo JR Lake Minneola 1:59.49 6
4 Tavin Bradshaw SR Lake Minneola 2:00.49 5
5 Joel McConnell JR Dr. Phillips 2:01.63 4
6 Nolan Wood JR Winter Park 2:02.92 3
7 Brant Josephs JR Windermere Prep 2:03.77 2
8 Matthew Fuller SR Winter Park 2:03.84 1
9 Hansel Lugo Ramos SR East Ridge 2:04.19 -
10 Grant Buehrmann JR University (Orlando) 2:04.99 -
11 James Legzouli SO University (Orlando) 2:05.09 -
12 Derek Romich SR Winter Park 2:05.61 -
13 Quinn Niemann JR Lake Minneola 2:06.04 -
14 Elijah Wiggins FR Evans 2:08.92 -
15 Aaron Mercado SR Boone 2:09.61 -
16 Shyy McDonald JR Dr. Phillips 2:10.30 -
17 Ethan Kelly SR West Orange 2:10.32 -
18 Carson Bellet SR West Orange 2:11.00 -
19 Jarvier Scott FR Evans 2:12.76 -
20 Jaden Lewis SO Wekiva 2:14.58 -
21 Luke Farley SO West Orange 2:14.95 -
22 Caleb Cheng SO Windermere Prep 2:15.56 -
23 Remmy Santana SO Lake Buena Vista 2:15.99 -
24 Isaiah Richards FR Tohopekaliga 2:16.07 -
25 Grant Hornbeck SO Boone 2:16.11 -
26 Cailan Borja SO University (Orlando) 2:18.05 -
27 Justin Williams SR Tenoroc 2:18.54 -
28 JONATHAN LEONIS JR Oak Ridge 2:19.60 -
29 Jonathan Robinson SR First Academy (Orlando) 2:22.81 -
30 Stephen Davis SO First Academy (Orlando) 2:22.84 -
31 Matthew Bittner SR Windermere 2:23.45 -
32 Blake Payne SO Tenoroc 2:24.75 -
33 Omar Usher JR Osceola (Kissimmee) 2:25.24 -
34 Marc Rodriguez SO Tohopekaliga 2:26.38 -
35 Jaden Merilien JR Osceola (Kissimmee) 2:26.62 -
36 Ritchy Augustin SR Dr. Phillips 2:27.05 -
37 Nathanael Atchison SO First Academy (Orlando) 2:27.12 -
38 Bowen Overton FR Windermere 2:27.27 -
39 Misael Rivas SO Tohopekaliga 2:28.71 -
40 Jayden Cooper SO Orlando Christian Prep 2:29.32 -
41 Alix Rivers FR East Ridge 2:29.53 -
42 Brian Trinh JR Windermere 2:30.22 -
43 Kevin Santana JR Oak Ridge 2:30.38 -
44 Diego Bodden JR East Ridge 2:31.64 -
45 darius richardson SO Orlando Christian Prep 2:33.72 -
46 Nicholas Guadalupe SO Lake Buena Vista 2:34.19 -
47 Caylob Laboy SR Osceola (Kissimmee) 2:36.92 -
48 Sean Gonzales FR Davenport 2:37.32 -
49 Joniel Torres Hernandez SO Tenoroc 2:39.34 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Hansel Lugo Ramos SR East Ridge 2:04.19 -
20 Jaden Lewis SO Wekiva 2:14.58 -
25 Grant Hornbeck SO Boone 2:16.11 -
26 Cailan Borja SO University (Orlando) 2:18.05 -
35 Jaden Merilien JR Osceola (Kissimmee) 2:26.62 -
43 Kevin Santana JR Oak Ridge 2:30.38 -
44 Diego Bodden JR East Ridge 2:31.64 -
48 Sean Gonzales FR Davenport 2:37.32 -
49 Joniel Torres Hernandez SO Tenoroc 2:39.34 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Remmy Santana SO Lake Buena Vista 2:15.99 -
30 Stephen Davis SO First Academy (Orlando) 2:22.84 -
32 Blake Payne SO Tenoroc 2:24.75 -
34 Marc Rodriguez SO Tohopekaliga 2:26.38 -
37 Nathanael Atchison SO First Academy (Orlando) 2:27.12 -
38 Bowen Overton FR Windermere 2:27.27 -
39 Misael Rivas SO Tohopekaliga 2:28.71 -
40 Jayden Cooper SO Orlando Christian Prep 2:29.32 -
41 Alix Rivers FR East Ridge 2:29.53 -
42 Brian Trinh JR Windermere 2:30.22 -
45 darius richardson SO Orlando Christian Prep 2:33.72 -
46 Nicholas Guadalupe SO Lake Buena Vista 2:34.19 -
47 Caylob Laboy SR Osceola (Kissimmee) 2:36.92 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Elijah Wiggins FR Evans 2:08.92 -
16 Shyy McDonald JR Dr. Phillips 2:10.30 -
18 Carson Bellet SR West Orange 2:11.00 -
19 Jarvier Scott FR Evans 2:12.76 -
24 Isaiah Richards FR Tohopekaliga 2:16.07 -
27 Justin Williams SR Tenoroc 2:18.54 -
28 JONATHAN LEONIS JR Oak Ridge 2:19.60 -
29 Jonathan Robinson SR First Academy (Orlando) 2:22.81 -
31 Matthew Bittner SR Windermere 2:23.45 -
33 Omar Usher JR Osceola (Kissimmee) 2:25.24 -
36 Ritchy Augustin SR Dr. Phillips 2:27.05 -
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Noah Musselwhite JR Apopka 1:57.16 10
2 Lorenzo Laurenzano SR Jones 1:58.04 8
3 Emmanuel Carrillo JR Lake Minneola 1:59.49 6
4 Tavin Bradshaw SR Lake Minneola 2:00.49 5
5 Joel McConnell JR Dr. Phillips 2:01.63 4
6 Nolan Wood JR Winter Park 2:02.92 3
7 Brant Josephs JR Windermere Prep 2:03.77 2
8 Matthew Fuller SR Winter Park 2:03.84 1
10 Grant Buehrmann JR University (Orlando) 2:04.99 -
11 James Legzouli SO University (Orlando) 2:05.09 -
12 Derek Romich SR Winter Park 2:05.61 -
13 Quinn Niemann JR Lake Minneola 2:06.04 -
15 Aaron Mercado SR Boone 2:09.61 -
17 Ethan Kelly SR West Orange 2:10.32 -
21 Luke Farley SO West Orange 2:14.95 -
22 Caleb Cheng SO Windermere Prep 2:15.56 -