March 5, 2022
|
Dr. Phillips - Orlando, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Donovan Horne SR Apopka 21.99 10 1.3
2 Alessandro Greco JR West Orange 22.61 8 0.2
3 Tamareon Foster SR Wekiva 22.75 6 1.3
4 Demarion Jenkins SO Orlando Christian Prep 22.91 5 -0.8
5 Shayne Grandison JR Boone 23.01 4 -0.4
6 Noah Putnam JR Wekiva 23.08 3 1.3
7 Aviance Williams SR Jones 23.18 2 1.3
8 Jacoby Vance SO University (Orlando) 23.23 1 -0.7
9 Najji Darcelin SR Apopka 23.24 - 1.3
10 Robert Coleman SR Evans 23.25 - +0.0
11 Henley Placide SO Osceola (Kissimmee) 23.33 - -0.7
12 Brandon Taylor SR University (Orlando) 23.40 - -0.8
13 Jalen Francis SR Boone 23.40 - -0.8
14 Jordan Pierre JR Evans 23.43 - +0.0
15 Brycen Bassa SR Ocoee 23.50 - -0.7
16 Stephen Sparrow SR Jones 23.57 - +0.0
17 Nathaniel Worrell SO West Orange 23.58 - -0.4
18 Antoine Demps SO Evans 23.59 - +0.0
19 Kai Evans FR Lake Minneola 23.68 - 0.2
20 Demari Patterson SR East Ridge 23.79 - -1.5
21 Jamicha McCoy SR Oak Ridge 23.94 - 0.2
22 Keon Brown JR Ocoee 23.96 - -0.7
23 Tyjuan Massey JR Osceola (Kissimmee) 24.08 - +0.0
24 Hudson Gibbs JR Winter Park 24.16 - +0.0
25 Ashton Reed SR Apopka 24.18 - -0.7
26 Dortez King JR Winter Park 24.21 - -0.8
27 Will Richards SR First Academy (Orlando) 24.27 - -0.8
28 John Celestin JR Lake Minneola 24.29 - -1.5
29 Sytrevion Dyer SO Tenoroc 24.40 - -1.7
30 David Dennis JR Wekiva 24.66 - -0.9
31 Collin Farrell SR East Ridge 24.68 - -0.9
32 Jason Mimy JR Lake Buena Vista 24.72 - -0.4
33 Jordan Smith SO Davenport 24.72 - +0.0
34 Marcus Kelly JR West Orange 24.74 - -0.7
35 Stone Jones JR Ocoee 24.75 - 0.2
36 Andrew Durant JR Tohopekaliga 24.85 - -0.7
37 Bradley Knight JR Orlando Christian Prep 24.90 - -0.7
38 Adriel Santiago FR Windermere 24.98 - -0.9
38 Dustin Rai FR Freedom (Orlando) 24.98 - -1.5
40 Noah Spencer FR Windermere 24.99 - 0.2
41 Josiah McNair SO Lake Buena Vista 25.01 - -1.7
42 Juelz Dacosta SR Tohopekaliga 25.12 - -0.4
43 Leonardo De La Nuez JR Lake Buena Vista 25.13 - -1.7
44 Jeffry Marcelus JR Oak Ridge 25.14 - -1.5
45 Jair Murphy SR Dr. Phillips 25.18 - -0.9
46 Walker Hughes SO First Academy (Orlando) 25.24 - 0.2
47 Mason Williams JR Windermere Prep 25.31 - -0.9
48 Sy'Jahnee Sylvester SO University (Orlando) 25.44 - -0.4
49 Sean Murphy FR Orlando Christian Prep 25.61 - -0.9
50 MARTAIN GRANT SO Oak Ridge 25.67 - -0.9
51 Jason Tenczar JR First Academy (Orlando) 25.76 - -0.9
52 Richard Holycross SR Windermere 25.80 - -1.5
53 Isaiah Pierre SO Davenport 25.92 - +0.0
54 Cedrick Duval SO Freedom (Orlando) 26.01 - -1.7
55 Bryan Alerte FR Freedom (Orlando) 26.26 - -1.5
56 Aniruth Venkedesh JR Windermere Prep 26.69 - -1.7
57 Joey Diao SO Windermere Prep 27.21 - -1.7
Boys' 200 Meters Section 1
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Alessandro Greco JR West Orange 22.61 8
19 Kai Evans FR Lake Minneola 23.68 -
21 Jamicha McCoy SR Oak Ridge 23.94 -
35 Stone Jones JR Ocoee 24.75 -
40 Noah Spencer FR Windermere 24.99 -
46 Walker Hughes SO First Academy (Orlando) 25.24 -
Boys' 200 Meters Section 2
W: -1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Demari Patterson SR East Ridge 23.79 -
28 John Celestin JR Lake Minneola 24.29 -
38 Dustin Rai FR Freedom (Orlando) 24.98 -
44 Jeffry Marcelus JR Oak Ridge 25.14 -
52 Richard Holycross SR Windermere 25.80 -
55 Bryan Alerte FR Freedom (Orlando) 26.26 -
Boys' 200 Meters Section 3
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Shayne Grandison JR Boone 23.01 4
17 Nathaniel Worrell SO West Orange 23.58 -
32 Jason Mimy JR Lake Buena Vista 24.72 -
42 Juelz Dacosta SR Tohopekaliga 25.12 -
48 Sy'Jahnee Sylvester SO University (Orlando) 25.44 -
Boys' 200 Meters Section 4
W: -1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
29 Sytrevion Dyer SO Tenoroc 24.40 -
41 Josiah McNair SO Lake Buena Vista 25.01 -
43 Leonardo De La Nuez JR Lake Buena Vista 25.13 -
54 Cedrick Duval SO Freedom (Orlando) 26.01 -
56 Aniruth Venkedesh JR Windermere Prep 26.69 -
57 Joey Diao SO Windermere Prep 27.21 -
Boys' 200 Meters Section 5
W: -0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
30 David Dennis JR Wekiva 24.66 -
31 Collin Farrell SR East Ridge 24.68 -
38 Adriel Santiago FR Windermere 24.98 -
45 Jair Murphy SR Dr. Phillips 25.18 -
47 Mason Williams JR Windermere Prep 25.31 -
49 Sean Murphy FR Orlando Christian Prep 25.61 -
50 MARTAIN GRANT SO Oak Ridge 25.67 -
51 Jason Tenczar JR First Academy (Orlando) 25.76 -
Boys' 200 Meters Section 6
W: -0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Jacoby Vance SO University (Orlando) 23.23 1
11 Henley Placide SO Osceola (Kissimmee) 23.33 -
15 Brycen Bassa SR Ocoee 23.50 -
22 Keon Brown JR Ocoee 23.96 -
25 Ashton Reed SR Apopka 24.18 -
34 Marcus Kelly JR West Orange 24.74 -
36 Andrew Durant JR Tohopekaliga 24.85 -
37 Bradley Knight JR Orlando Christian Prep 24.90 -
Boys' 200 Meters Section 7
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Robert Coleman SR Evans 23.25 -
14 Jordan Pierre JR Evans 23.43 -
16 Stephen Sparrow SR Jones 23.57 -
18 Antoine Demps SO Evans 23.59 -
23 Tyjuan Massey JR Osceola (Kissimmee) 24.08 -
24 Hudson Gibbs JR Winter Park 24.16 -
33 Jordan Smith SO Davenport 24.72 -
53 Isaiah Pierre SO Davenport 25.92 -
Boys' 200 Meters Section 8
W: -0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Demarion Jenkins SO Orlando Christian Prep 22.91 5
12 Brandon Taylor SR University (Orlando) 23.40 -
13 Jalen Francis SR Boone 23.40 -
26 Dortez King JR Winter Park 24.21 -
27 Will Richards SR First Academy (Orlando) 24.27 -
Boys' 200 Meters Section 9
W: 1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Donovan Horne SR Apopka 21.99 10
3 Tamareon Foster SR Wekiva 22.75 6
6 Noah Putnam JR Wekiva 23.08 3
7 Aviance Williams SR Jones 23.18 2
9 Najji Darcelin SR Apopka 23.24 -