March 5, 2022
|
Dr. Phillips - Orlando, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Aidan Mizell JR Boone 47.92 10
2 Donovan Horne SR Apopka 49.13 8
3 Alessandro Greco JR West Orange 49.61 6
4 Alexis Garcia SO Orlando Christian Prep 49.88 5
5 RASHID SILVERA JR Oak Ridge 51.68 4
6 Anyas Moore SO Jones 52.46 3
7 Afriel Jones SR University (Orlando) 52.50 2
8 Brandon Davis SO West Orange 52.72 1
9 Tyler Newsome SR Osceola (Kissimmee) 53.16 -
10 Shevaun Daley JR Wekiva 53.25 -
11 Jerry Pollard JR Tenoroc 53.83 -
12 William Howard SR Jones 54.11 -
13 Nick Rawls JR Orlando Christian Prep 54.13 -
14 Wenter Laloy JR University (Orlando) 54.16 -
15 Demetric Williams JR Wekiva 54.32 -
16 Jordan Desue SR Jones 54.61 -
17 Jordan Fair SR Freedom (Orlando) 54.62 -
18 Najji Darcelin SR Apopka 54.74 -
19 Corradrio Trimble JR Osceola (Kissimmee) 54.77 -
20 Cody Spangler SR Winter Park 54.80 -
21 Robert Coleman SR Evans 55.17 -
22 Lowendy Smith SR Apopka 55.56 -
23 Jordon Clarke JR East Ridge 55.69 -
24 Djerlensky Nicolas SR West Orange 55.79 -
25 Daniel Velez SR Freedom (Orlando) 55.91 -
26 Nabil Shamat JR Oak Ridge 55.92 -
27 Lloyd Brewer III FR Dr. Phillips 56.08 -
28 Stone Jones JR Ocoee 56.09 -
29 Jayden Ayala SO Dr. Phillips 56.48 -
30 Christ Gilles JR Lake Buena Vista 56.48 -
31 Donald Cummings JR Osceola (Kissimmee) 56.68 -
32 Amari McCallister SO Lake Minneola 56.73 -
33 Jayden Pope SO Lake Minneola 56.88 -
34 Joshua Demosthenes SO Orlando Christian Prep 56.97 -
35 Brycen Bassa SR Ocoee 57.03 -
36 Gabriel Mantovani JR Windermere Prep 57.04 -
37 Keon Brown JR Ocoee 57.19 -
38 Jose Baez JR Tohopekaliga 57.30 -
39 Elliott pierce SO First Academy (Orlando) 57.48 -
40 Ricardo Caldeyant JR Evans 57.69 -
41 Tyler Griffin SR Oak Ridge 58.09 -
42 Sebastian Yepes JR First Academy (Orlando) 58.29 -
43 Hunter Schulze FR Lake Buena Vista 58.40 -
44 Ethan Isom FR Lake Minneola 58.69 -
45 Richard Holycross SR Windermere 58.94 -
46 Jacob Horne FR Dr. Phillips 59.77 -
47 Denver Lubin JR Windermere 1:00.35 -
48 Justin Hutchison SO Wekiva 1:00.74 -
49 Michael Koziara SO First Academy (Orlando) 1:01.08 -
50 Sytrevion Dyer SO Tenoroc 1:01.13 -
51 Tsar Lamour FR Windermere 1:01.80 -
52 Malachi Jones SO Boone 1:01.98 -
53 Joniel Torres Hernandez SO Tenoroc 1:06.24 -
54 Armani Rahbarian JR Windermere Prep 1:07.42 -
55 Kai Boxx FR Lake Buena Vista 1:11.78 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Jerry Pollard JR Tenoroc 53.83 -
17 Jordan Fair SR Freedom (Orlando) 54.62 -
27 Lloyd Brewer III FR Dr. Phillips 56.08 -
35 Brycen Bassa SR Ocoee 57.03 -
37 Keon Brown JR Ocoee 57.19 -
40 Ricardo Caldeyant JR Evans 57.69 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Anyas Moore SO Jones 52.46 3
38 Jose Baez JR Tohopekaliga 57.30 -
41 Tyler Griffin SR Oak Ridge 58.09 -
51 Tsar Lamour FR Windermere 1:01.80 -
53 Joniel Torres Hernandez SO Tenoroc 1:06.24 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Robert Coleman SR Evans 55.17 -
30 Christ Gilles JR Lake Buena Vista 56.48 -
32 Amari McCallister SO Lake Minneola 56.73 -
47 Denver Lubin JR Windermere 1:00.35 -
50 Sytrevion Dyer SO Tenoroc 1:01.13 -
52 Malachi Jones SO Boone 1:01.98 -
54 Armani Rahbarian JR Windermere Prep 1:07.42 -
55 Kai Boxx FR Lake Buena Vista 1:11.78 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Jordon Clarke JR East Ridge 55.69 -
25 Daniel Velez SR Freedom (Orlando) 55.91 -
33 Jayden Pope SO Lake Minneola 56.88 -
43 Hunter Schulze FR Lake Buena Vista 58.40 -
44 Ethan Isom FR Lake Minneola 58.69 -
45 Richard Holycross SR Windermere 58.94 -
46 Jacob Horne FR Dr. Phillips 59.77 -
49 Michael Koziara SO First Academy (Orlando) 1:01.08 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Cody Spangler SR Winter Park 54.80 -
28 Stone Jones JR Ocoee 56.09 -
34 Joshua Demosthenes SO Orlando Christian Prep 56.97 -
36 Gabriel Mantovani JR Windermere Prep 57.04 -
39 Elliott pierce SO First Academy (Orlando) 57.48 -
42 Sebastian Yepes JR First Academy (Orlando) 58.29 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Shevaun Daley JR Wekiva 53.25 -
18 Najji Darcelin SR Apopka 54.74 -
22 Lowendy Smith SR Apopka 55.56 -
24 Djerlensky Nicolas SR West Orange 55.79 -
26 Nabil Shamat JR Oak Ridge 55.92 -
29 Jayden Ayala SO Dr. Phillips 56.48 -
31 Donald Cummings JR Osceola (Kissimmee) 56.68 -
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 RASHID SILVERA JR Oak Ridge 51.68 4
7 Afriel Jones SR University (Orlando) 52.50 2
9 Tyler Newsome SR Osceola (Kissimmee) 53.16 -
13 Nick Rawls JR Orlando Christian Prep 54.13 -
15 Demetric Williams JR Wekiva 54.32 -
16 Jordan Desue SR Jones 54.61 -
19 Corradrio Trimble JR Osceola (Kissimmee) 54.77 -
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Aidan Mizell JR Boone 47.92 10
2 Donovan Horne SR Apopka 49.13 8
3 Alessandro Greco JR West Orange 49.61 6
4 Alexis Garcia SO Orlando Christian Prep 49.88 5
8 Brandon Davis SO West Orange 52.72 1
12 William Howard SR Jones 54.11 -
14 Wenter Laloy JR University (Orlando) 54.16 -
48 Justin Hutchison SO Wekiva 1:00.74 -