March 5, 2022
|
Dr. Phillips - Orlando, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jasymnne Gibson SO West Orange 59.15 10
2 Ayla Fisher SO West Orange 59.55 8
3 Jayla Sullivan SO Evans 1:00.56 6
4 Queen Boyer JR Evans 1:00.68 5
5 Markia McCarthy JR Wekiva 1:02.75 4
6 Madelyn Vargas SR East Ridge 1:02.98 3
7 Tatiana George SO Osceola (Kissimmee) 1:03.13 2
8 Jocelyn Townsend SR Wekiva 1:03.17 1
9 Siarah Brown JR Orlando Christian Prep 1:03.22 -
10 Jakayla Slater SO Evans 1:03.22 -
11 Deanna Harley SR Freedom (Orlando) 1:03.83 -
12 Amerie Wingster SO Dr. Phillips 1:04.62 -
13 kierstin hall SO Jones 1:04.70 -
14 Jani Day SR Winter Park 1:04.97 -
15 Leyshka Arroyo SR Tohopekaliga 1:05.04 -
16 nicole shorter SR Jones 1:05.15 -
17 SERENITY GARY JR Oak Ridge 1:05.53 -
18 Kendyl Taylor SO Windermere Prep 1:06.23 -
19 Eliana Oquendo SO Winter Park 1:06.36 -
20 Hannah Jones SR Apopka 1:06.68 -
21 Lajada Williams SO Jones 1:07.80 -
22 Daisha Christie JR Ocoee 1:07.81 -
23 Aracelis Velez JR Lake Buena Vista 1:09.08 -
24 Mikeldra Patterson SO Oak Ridge 1:09.41 -
25 Sarah Laguerre SO Freedom (Orlando) 1:09.58 -
26 Alexandria Zella SR Boone 1:09.65 -
27 Mykel Williams SO Boone 1:09.65 -
28 Anngelis Tavarez SO Windermere 1:09.73 -
29 Mallory Riggs FR Windermere 1:10.35 -
30 Kyra Hoyt FR Lake Minneola 1:10.88 -
31 Bianca Chavannes JR Freedom (Orlando) 1:11.03 -
32 Nicole Gutierrez SR Tohopekaliga 1:11.11 -
33 Ashley Blanco SO Wekiva 1:11.13 -
34 Shelvany Goin FR Oak Ridge 1:11.58 -
35 Ciara Rivera SR Tohopekaliga 1:12.31 -
36 Jewel Robinson FR First Academy (Orlando) 1:12.94 -
37 Olivia Ranno JR Winter Park 1:13.45 -
38 Hannah Horne SO Dr. Phillips 1:13.97 -
39 Jordan Bryant SR Tenoroc 1:14.63 -
40 Ana Valladares FR Lake Buena Vista 1:15.01 -
41 Annaelle Semexant SO West Orange 1:15.30 -
42 Hannah Waffubwa FR Lake Minneola 1:15.92 -
43 Alexis Ganzy SO Boone 1:16.41 -
44 Khei'Ann Carson FR Ocoee 1:16.72 -
45 Ana Caldwell JR Lake Minneola 1:18.86 -
46 Kamryn Wilson FR Tenoroc 1:18.89 -
47 Aaliyah Lewis FR Orlando Christian Prep 1:20.08 -
48 Iyanna Allgood FR Lake Buena Vista 1:25.06 -
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Mykel Williams SO Boone 1:09.65 -
34 Shelvany Goin FR Oak Ridge 1:11.58 -
39 Jordan Bryant SR Tenoroc 1:14.63 -
41 Annaelle Semexant SO West Orange 1:15.30 -
44 Khei'Ann Carson FR Ocoee 1:16.72 -
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Jakayla Slater SO Evans 1:03.22 -
40 Ana Valladares FR Lake Buena Vista 1:15.01 -
42 Hannah Waffubwa FR Lake Minneola 1:15.92 -
45 Ana Caldwell JR Lake Minneola 1:18.86 -
46 Kamryn Wilson FR Tenoroc 1:18.89 -
47 Aaliyah Lewis FR Orlando Christian Prep 1:20.08 -
48 Iyanna Allgood FR Lake Buena Vista 1:25.06 -
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Aracelis Velez JR Lake Buena Vista 1:09.08 -
26 Alexandria Zella SR Boone 1:09.65 -
28 Anngelis Tavarez SO Windermere 1:09.73 -
31 Bianca Chavannes JR Freedom (Orlando) 1:11.03 -
32 Nicole Gutierrez SR Tohopekaliga 1:11.11 -
33 Ashley Blanco SO Wekiva 1:11.13 -
36 Jewel Robinson FR First Academy (Orlando) 1:12.94 -
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 SERENITY GARY JR Oak Ridge 1:05.53 -
18 Kendyl Taylor SO Windermere Prep 1:06.23 -
20 Hannah Jones SR Apopka 1:06.68 -
25 Sarah Laguerre SO Freedom (Orlando) 1:09.58 -
29 Mallory Riggs FR Windermere 1:10.35 -
30 Kyra Hoyt FR Lake Minneola 1:10.88 -
38 Hannah Horne SO Dr. Phillips 1:13.97 -
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Amerie Wingster SO Dr. Phillips 1:04.62 -
13 kierstin hall SO Jones 1:04.70 -
22 Daisha Christie JR Ocoee 1:07.81 -
24 Mikeldra Patterson SO Oak Ridge 1:09.41 -
35 Ciara Rivera SR Tohopekaliga 1:12.31 -
37 Olivia Ranno JR Winter Park 1:13.45 -
43 Alexis Ganzy SO Boone 1:16.41 -
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Queen Boyer JR Evans 1:00.68 5
5 Markia McCarthy JR Wekiva 1:02.75 4
6 Madelyn Vargas SR East Ridge 1:02.98 3
7 Tatiana George SO Osceola (Kissimmee) 1:03.13 2
11 Deanna Harley SR Freedom (Orlando) 1:03.83 -
15 Leyshka Arroyo SR Tohopekaliga 1:05.04 -
16 nicole shorter SR Jones 1:05.15 -
21 Lajada Williams SO Jones 1:07.80 -
Girls' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jasymnne Gibson SO West Orange 59.15 10
2 Ayla Fisher SO West Orange 59.55 8
3 Jayla Sullivan SO Evans 1:00.56 6
8 Jocelyn Townsend SR Wekiva 1:03.17 1
9 Siarah Brown JR Orlando Christian Prep 1:03.22 -
14 Jani Day SR Winter Park 1:04.97 -
19 Eliana Oquendo SO Winter Park 1:06.36 -