March 5, 2022
|
Dr. Phillips - Orlando, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 4 x 800 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME SC
1 Lake Minneola Emmanuel Carrillo, Tavin Bradshaw, Lash Bradshaw, Quinn Niemann 8:29.52 8:29.52 10
2 Dr. Phillips Joel McConnell, Caleb Considine, Henson Lis, Shyy McDonald 8:30.15 6:27.72 8
3 Boone Aaron Mercado, Will Petersen, Karl van Gelder, Jalen Francis 8:36.00 7:03.12 6
4 West Orange Ethan Kelly, Carson Bellet, Nicolas Alvarado, Luke Farley 8:49.11 6:26.25 5
5 East Ridge Kaden Rhoden, George Adjai-Piassare, Benjamin Kazel, Hansel Lugo Ramos 8:51.71 8:41.08 4
6 Evans Elijah Wiggins, Javier Scott, Oarland Jean, Athaniel Brooks 8:52.67 10:55.19 3
7 Freedom (Orlando) Daniel Velez, Jason Lespier, Marcus Pratt, Tae-Yang Shin 9:07.51 11:13.44 2
8 Osceola (Kissimmee) Ryan Rivera, Omar Usher, Tyler Newsome, Corradrio Trimble 9:18.57 11:04.70 1
9 First Academy (Orlando) Stephen Davis, Jonathan Robinson, Jacob Rueda, Nathanael Atchison 9:24.67 7:43.03 -
10 Oak Ridge Fabian Jimenez, Johnny Louissaint, Mason Daniels, Jonathan Leonis 9:30.37 11:07.34 -
11 Windermere Prep Zakaria El-Helw, Jaxon McCormick, Mighty Sun, Rafael Stresser Ribeir 9:32.29 7:43.56 -
12 Tenoroc Blake Payne, Jacob Moran, Justin Williams, Jerry Pollard 9:34.10 11:00.22 -
13 Winter Park Lexenier Jaime, Diego Rodriguez, Jacob Olson, Juan Varela 9:40.62 7:03.86 -
14 Wekiva Keshawn Collington, Demetric Williams, Jayson Paez, Myran Sinclair 9:44.00 8:39.76 -
15 Lake Buena Vista Christ Gilles, Zach Lambert, Darwin Huerfano, Diego Oliva 9:54.08 10:47.55 -
16 Ocoee Daniel Gonzalez, Gabriel Gonzalez, Amante Ugarte, Anthony Nieves 9:57.83 9:21.96 -
17 Tohopekaliga Matthew DeRueda, Gaiden Simeon, Jose Laboy, Sebastian Ocascio 10:18.04 8:08.26 -
18 Windermere Liam Bondorowsky, Niklas Ekebergh, Bowen Overton, Cain Riegel Brown 10:20.97 9:37.51 -
Boys' 4 x 800 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Osceola (Kissimmee) Rivera, Usher, Newsome, Trimble 6:42.17 10:31.19 11:32.63 9:18.57 8:45.06 9:18.57 12:00.56 1
10 Oak Ridge Jimenez, Louissaint, Daniels, Leonis 8:04.82 12:21.49 11:01.63 9:30.37 7:02.08 8:10.52 11:47.26 -
11 Windermere Prep El-Helw, McCormick, Sun, Stresser Ribeir 8:40.79 7:26.39 9:26.57 9:32.29 7:03.50 11:09.58 11:15.31 -
12 Tenoroc Payne, Moran, Williams, Pollard 12:14.85 7:45.03 10:31.51 9:34.10 8:02.25 9:45.59 11:11.70 -
13 Winter Park Jaime, Rodriguez, Olson, Varela 8:07.72 11:36.75 8:19.34 9:40.62 10:38.69 11:48.36 9:58.04 -
14 Wekiva Collington, Williams, Paez, Sinclair 11:34.96 12:04.16 11:52.48 9:44.00 9:03.12 12:21.68 10:59.92 -
15 Lake Buena Vista Gilles, Lambert, Huerfano, Oliva 12:04.78 11:52.90 10:53.49 9:54.08 11:35.08 9:12.50 11:05.37 -
16 Ocoee Gonzalez, Gonzalez, Ugarte, Nieves 10:57.62 9:04.03 7:04.46 9:57.83 11:15.55 11:39.47 10:27.73 -
Boys' 4 x 800 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
1 Lake Minneola Carrillo, Bradshaw, Bradshaw, Niemann 8:29.52 7:48.76 10:52.19 8:19.33 10
2 Dr. Phillips McConnell, Considine, Lis, McDonald 8:30.15 7:59.54 11:03.20 8:04.65 8
3 Boone Mercado, Petersen, van Gelder, Francis 8:36.00 8:05.04 10:55.32 10:55.32 6
4 West Orange Kelly, Bellet, Alvarado, Farley 8:49.11 11:11.97 6:52.71 7:13.87 5
5 East Ridge Rhoden, Adjai-Piassare, Kazel, Lugo Ramos 8:51.71 8:19.81 7:31.96 8:14.49 4
6 Evans Wiggins, Scott, Jean, Brooks 8:52.67 10:07.25 11:00.51 7:43.43 3
7 Freedom (Orlando) Velez, Lespier, Pratt, Shin 9:07.51 10:24.17 9:12.99 10:24.17 2
9 First Academy (Orlando) Davis, Robinson, Rueda, Atchison 9:24.67 8:16.91 12:08.43 11:06.31 -
17 Tohopekaliga DeRueda, Simeon, Laboy, Ocascio 10:18.04 10:55.13 9:28.60 11:50.75 -
18 Windermere Bondorowsky, Ekebergh, Overton, Riegel Brown 10:20.97 12:12.75 8:04.36 10:14.76 -