February 26, 2022
|
**Venue TBD**
|
Timing: Mogo Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Micah Mays JR Benjamin School 49.50 10
2 Tajauni Elliott JR Berean Christian 51.12 8
3 Shomari Pettigrew JR Treasure Coast 51.93 6
4 Devon Gagnon SR Port St. Lucie 52.21 5
5 Anthony Clayton JR Fort Pierce Central 52.39 4
6 Connor Critoph SO South Fork 52.53 3
7 Michael Robinson SR Palm Beach Central 52.68 2
8 Joshua Luiz SO Benjamin School 53.34 1
9 Jacob Heilpern SO Benjamin School 54.36 -
10 Tyger Lewis JR Fort Pierce Central 54.69 -
11 Colby Kuba SR Fort Pierce Central 54.86 -
12 Michael Coulter SO Martin County 54.91 -
13 Santiago Rodriguez JR Port St. Lucie 55.34 -
14 Obinna Nwankwo SR Palm Beach Central 55.65 -
15 Ethan Pire SR Martin County 56.17 -
16 Zamarion Clark JR Treasure Coast 56.76 -
17 Fabrice Scucess SO Fort Pierce Westwood 56.88 -
18 Timothy White SR Palm Beach Central 57.30 -
19 John Williamson JR Okeechobee 57.49 -
20 Lawton Jean-Baptiste FR Port St. Lucie 57.54 -
21 Lucio Rosiles SO Fort Pierce Westwood 58.02 -
22 Elijah Stancil SO Fort Pierce Westwood 58.46 -
23 Ismael Valdez SR Okeechobee 58.69 -
24 Isaiah Robinson SR Fort Pierce Central 58.76 -
25 Hudson Swindler FR Martin County 59.08 -
26 Kelvin Smith FR Palm Beach Central 59.17 -
27 Brogan Buck JR St. Edward's 59.29 -
28 Andrew Reis JR Treasure Coast 59.40 -
29 Nick Askeland FR Jensen Beach 1:00.85 -
30 AJ Munz SO St. Edward's 1:02.90 -
31 Catcher Lingen SO Morningside 1:03.09 -
32 Brandon Drakeford JR Berean Christian 1:04.17 -
33 Alejandro Liberato JR Okeechobee 1:04.62 -
34 Ormond Russell JR Berean Christian 1:04.91 -
35 Trey Gray SR Morningside 1:05.36 -
36 Vhamari Gordon FR Port St. Lucie 1:05.54 -
37 Reed Pung FR Okeechobee 1:06.34 -
38 Buddy Howard 7 Jupiter Christian 1:10.66 -
39 Brex Robinson 7 Jupiter Christian 1:11.76 -
40 Benjamin Weda 7 Jupiter Christian 1:11.81 -
41 Ja'sir Broomfield 6 Morningside 1:12.47 -
42 Micah Porter FR Jupiter Christian 1:13.30 -
43 Keaton Posk SO St. Edward's 1:15.48 -
44 Esteban Rojas FR Morningside 1:18.22 -
  Alex Collin FR South Fork DNS   
  Michael Pedro JR South Fork DNS   
  Jake Pachowicz SO South Fork DNS   
  Rafael Hernandez JR Treasure Coast DNS   
  Ritchie Waxin FR Pine School DNS   
  Vaios Theodorakis 8 Pine School DNS   
  Zachary German SR Benjamin School DNS   
  Joseph Coulter SR Martin County DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Fabrice Scucess SO Fort Pierce Westwood 56.88 -
32 Brandon Drakeford JR Berean Christian 1:04.17 -
44 Esteban Rojas FR Morningside 1:18.22 -
  Michael Pedro JR South Fork DNS   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Colby Kuba SR Fort Pierce Central 54.86 -
16 Zamarion Clark JR Treasure Coast 56.76 -
18 Timothy White SR Palm Beach Central 57.30 -
21 Lucio Rosiles SO Fort Pierce Westwood 58.02 -
34 Ormond Russell JR Berean Christian 1:04.91 -
37 Reed Pung FR Okeechobee 1:06.34 -
  Ritchie Waxin FR Pine School DNS   
  Vaios Theodorakis 8 Pine School DNS   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Anthony Clayton JR Fort Pierce Central 52.39 4
13 Santiago Rodriguez JR Port St. Lucie 55.34 -
14 Obinna Nwankwo SR Palm Beach Central 55.65 -
20 Lawton Jean-Baptiste FR Port St. Lucie 57.54 -
24 Isaiah Robinson SR Fort Pierce Central 58.76 -
36 Vhamari Gordon FR Port St. Lucie 1:05.54 -
42 Micah Porter FR Jupiter Christian 1:13.30 -
43 Keaton Posk SO St. Edward's 1:15.48 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Brogan Buck JR St. Edward's 59.29 -
30 AJ Munz SO St. Edward's 1:02.90 -
31 Catcher Lingen SO Morningside 1:03.09 -
38 Buddy Howard 7 Jupiter Christian 1:10.66 -
39 Brex Robinson 7 Jupiter Christian 1:11.76 -
40 Benjamin Weda 7 Jupiter Christian 1:11.81 -
41 Ja'sir Broomfield 6 Morningside 1:12.47 -
  Jake Pachowicz SO South Fork DNS   
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 John Williamson JR Okeechobee 57.49 -
26 Kelvin Smith FR Palm Beach Central 59.17 -
28 Andrew Reis JR Treasure Coast 59.40 -
29 Nick Askeland FR Jensen Beach 1:00.85 -
33 Alejandro Liberato JR Okeechobee 1:04.62 -
35 Trey Gray SR Morningside 1:05.36 -
  Rafael Hernandez JR Treasure Coast DNS   
  Alex Collin FR South Fork DNS   
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Connor Critoph SO South Fork 52.53 3
9 Jacob Heilpern SO Benjamin School 54.36 -
10 Tyger Lewis JR Fort Pierce Central 54.69 -
12 Michael Coulter SO Martin County 54.91 -
15 Ethan Pire SR Martin County 56.17 -
22 Elijah Stancil SO Fort Pierce Westwood 58.46 -
23 Ismael Valdez SR Okeechobee 58.69 -
25 Hudson Swindler FR Martin County 59.08 -
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Micah Mays JR Benjamin School 49.50 10
2 Tajauni Elliott JR Berean Christian 51.12 8
3 Shomari Pettigrew JR Treasure Coast 51.93 6
4 Devon Gagnon SR Port St. Lucie 52.21 5
7 Michael Robinson SR Palm Beach Central 52.68 2
8 Joshua Luiz SO Benjamin School 53.34 1
  Zachary German SR Benjamin School DNS   
  Joseph Coulter SR Martin County DNS